Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia

Na specjalnej konferencji w Londynie Samsung zaprezentował kolejny model swojego topowego smartfona z serii Galaxy. Plotkom na jego temat nie było końca. Czy urządzenie spełnia oczekiwania, jakie w nim pokładano?
Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia Na specjalnej konferencji w Londynie Samsung zaprezentował kolejny model swojego topowego smartfona Galaxy S III jest cienki i lekki - sprawia wręcz wrażenia kruchego. Ekran o przekątnej 4,8 cala jest wygodny w obsłudze nawet jedną ręką. Kolory są żywe, nasycone, głębokie, czerń nawet w jaskrawym świetle stoiska wyglądała naprawdę na czerń. A to przecież zaledwie początek tego, czym może być Samsung Galaxy S III. Kolejną - po wyświetlaczu - rzeczą, jaką od razu zauważa się w Galaxy S III, jest jego prędkość. Wewnątrz znajduje się wydajny, czterordzeniowy procesor - to widać, gdy obserwuje się, jak szybko działa to urządzenie. Ekran przewija się niezwykle płynnie, szybko i be zarzutu. Samsung wyposażył swoje nowe dziecko w inteligentne systemy, które na pierwszy rzut oka przypominają - oczywiście - Apple'ową Siri. Z telefonem można rozmawiać, reaguje na to czy na niego patrzymy, można zadawać mu pytania (w rodzaju "Galaxy, jaka jest teraz pogoda w Warszawie". Działa? Bez problemów, chociaż akurat inteligentne funkcje dość ciężko sprawdza się na zatłoczonym i głośnym stoisku. Z drugiej strony - na zatłoczonej i głośnej ulicy nie bywa lepiej. Inteligentne funkcje robią największe wrażenie. Widać wyraźnie, że tym razem Samsung postanowił skupić się bardziej na oprogramowaniu, niż na obudowie smartfona. Możemy więc przyłożyć telefon do ucha podczas pisania SMS-a, a on sam zacznie dzwonić do osoby, z którą właśnie korespondowaliśmy. Dziś z tą funkcją mieliśmy trochę problemów, ale mamy nadzieję przetestować ją w bardziej sprzyjających okolicznościach. Samsung postanowił też "ułatwić" użytkownikom Galaxy S III dzielenie się ze sobą treściami - filmami, zdjęciami czy kontaktami. Wymiana działa na zasadzie NFC i WiFi. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa najnowsze smartfony Samsunga, by te weszły ze sobą w kooperację i zaczęły przesyłać dane bez konieczności podłączania telefonów do komputera. Brzmi świetnie, ale budzi też obawy o prywatność. Ogólnie - urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Warto było na nie czekać, a Samsung z pewnością słusznie pokazuje nowego Galaxy jeszcze przed premierą nowego iPhone'a. Apple będzie miało z kim konkurować.

Miałam już okazję sprawdzić przez chwilę, jak telefon sprawuje się w praktyce. I... trzeba przyznać, że wrażenie robi fenomenalne. Jest cienki i lekki - sprawia wręcz wrażenia kruchego. Ekran o przekątnej 4,8 cala jest wygodny w obsłudze nawet jedną ręką. Kolory są żywe, nasycone, głębokie, czerń nawet w jaskrawym świetle stoiska wyglądała naprawdę na czerń. A to przecież zaledwie początek tego, czym może być Samsung Galaxy S III.

Kolejną - po wyświetlaczu - rzeczą, jaką od razu zauważa się w Galaxy S III jest jego prędkość. Wewnątrz znajduje się wydajny, czterordzeniowy procesor - to widać, gdy obserwuje się, jak szybko działa to urządzenie. Ekran przewija się niezwykle płynnie, szybko i be zarzutu.

Samsung wyposażył swoje nowe dziecko w inteligentne systemy, które na pierwszy rzut oka przypominają - oczywiście - Apple'ową Siri. Z telefonem można rozmawiać, reaguje na to czy na niego patrzymy, można zadawać mu pytania (w rodzaju "Galaxy, jaka jest teraz pogoda w Warszawie" [droga Asiu, jest piękny wiosenny wieczór - dop. warszawska część redakcji]). Działa? Bez problemów, chociaż akurat inteligentne funkcje dość ciężko sprawdza się na zatłoczonym i głośnym stoisku. Z drugiej strony - na zatłoczonej i głośnej ulicy nie bywa lepiej.

Inteligentne funkcje robią największe wrażenie. Widać wyraźnie, że tym razem Samsung postanowił skupić się bardziej na oprogramowaniu, niż na obudowie smartfona.

Możemy więc przyłożyć telefon do ucha podczas pisania SMS-a, a on sam zacznie dzwonić do osoby, z którą właśnie korespondowaliśmy. Dziś z tą funkcją mieliśmy trochę problemów (udokumentowaliśmy je na filmiku poniżej), ale mamy nadzieję przetestować ją w bardziej sprzyjających okolicznościach.

Samsung postanowił też "ułatwić" użytkownikom Galaxy S III dzielenie się ze sobą treściami - filmami, zdjęciami czy kontaktami. Wymiana działa na zasadzie NFC i WiFi. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa najnowsze smartfony Samsunga, by te weszły ze sobą w kooperację i zaczęły przesyłać dane bez konieczności podłączania telefonów do komputera. Brzmi świetnie, ale budzi też obawy o prywatność. Mam nadzieję, że szybko uda nam się dostać Galaxy S III do testów i sprawdzić, jak rozwiązanie to sprawdza się w praktyce.

Ogólnie - urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Warto było na nie czekać, a Samsung z pewnością słusznie pokazuje nowego Galaxy jeszcze przed premierą nowego iPhone'a. Apple będzie miało z kim konkurować.

Poniżej jeszcze kilka filmików prezentujących Samsunga Galaxy S III w akcji. Tutaj można zobaczyć jak działa funkcja minimalizowania filmu i jednoczesnego wykonywania innych czynności:

Tutaj z kolei udokumentowaliśmy drobne problemy w działaniu telefonu. Na szczęście po chwili ruszył i działał już tak, jak powinien:

Tutaj zaś widać jedną z nowych funkcji - zakrywając ekran można teraz zastopować filmik:

Zobacz, jak przebiegała konferencja, na której zapowiedziano Samsunga Galaxy S III

Dowiedz się, co dokładnie Samsung Galaxy S III ma w środku i jakimi funkcjami dysponuje

Zdjęcie Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski
Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi
11 opinii

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski

Przekątna ekranu 4,8 cala System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 16 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor Samsung Exynos 4412 (ARM Cortex-A9) Częstotliwość procesora 1,4 GHz
Rozdzielczość ekranu 720 x 1280 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 2100 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera 1,9 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS + GLONASS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE Nie
WCDMA 900, 1800, 1900, 2100

Parametry fizyczne

Wymiary 136,6 x 70,6 x 8,6 mm Waga 133 g