iPad Mini w sierpniu, a iPad 4 w czwartym kwartale tego roku?

Co powiecie o plotce mówiącej, że w tym roku doczekamy się jeszcze dwóch nowych iPadów? Najpierw wariantu Mini z ekranem o przekątnej niespełna 8 cali oraz nowego, "pełnowymiarowego" tabletu z iOS.

Podobno jest to całkiem możliwe, bo Apple już rzekomo składa zamówienia na nowe iPady u producentów.

Jeszcze przed marcową premierą nowego iPada wokół kolejnego tabletu firmy z Cupertino krążyło wiele plotek. Wielu z nas spodziewało się czterordzeniowego procesora A6, a tymczasem Apple zaserwowało nam usprawniony układ z linii A5. Zainteresowanie nowym iPadem jednak nie słabnie, choć atmosfera gorączki zdążyła już opaść. Teraz z kolei wypatrujemy kolejnego tabletu z iOS, który możemy roboczo nazwać iPadem 4. Zacznijmy jednak od innego tabletu, a mianowicie iPada Mini, o którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć już w zeszłym roku.

Ostatnimi czasy natężenie informacji na temat iPada Mini jest coraz większe. Coś więc w tym musi być i całkiem możliwe, że Apple rzeczywiście przymierza się do wypuszczenia mniejszego wariantu iPada na rynek. Niedawno jego istnienie potwierdził bloger John Gruber, który przekazał, że firma z Cupertino rzeczywiście testuje we własnych laboratoriach tablet z ekranem o przekątnej 7,85 cali. Wiemy o nim również, że ma dysponować tym samym procesorem co iPad 2, a więc układem A5 (zapewne produkowanym już w 32 nm procesie technologicznym) oraz identyczną rozdzielczością ekranu (1024 x 768 pikseli). Spodziewamy się, że bateria zapewni co najmniej 10 godzin pracy. Poza tym niestety nie wiemy na jego temat nic. Serwis Digtimes raportował jakiś czas temu, że produkcją iPada Mini zająć ma się Foxconn. Rzekomo tablet miałby pojawić się na rynku w sierpniu tego roku, a więc zaraz po Nexusie od Google.

Prawdziwą zagadkę stanowi jednak przede wszystkim iPad 4. Z pewnością tym razem doczekamy się nowego serca w postaci procesora A6 z czterema rdzeniami, ale reszta specyfikacji owiana jest tajemnicą. Serwis Digitimes, powołując się na informacje z własnych, nierzadko sprawdzonych źródeł donosi, że iPad 4 ma szansę pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku - w czwartym kwartale! Co ciekawe, urządzenie wyprodukować ma nie Foxconn, ale Pegatron Technology, które zajmie się również wytwarzaniem nowego iPhone'a 5 (rzekomo mającego zadebiutować we wrześniu). W raporcie serwisu czytamy również, że Apple już złożyło pierwsze zamówienia na nowego smartfona oraz tablet. Drugie z urządzeń dysponować ma tą samą przekątną ekranu co dotychczas, czyli 9,7 cali.

Trudno cokolwiek powiedzieć na temat tych plotek. Jak premiera iPada Mini w tym roku jest całkiem prawdopodobna, tak iPada 4 już mniej. Apple przyzwyczaił nas, że jego sztandarowe tablety debiutują na rynku mniej więcej co rok i jest mało prawdopodobnym, że jeszcze w tym roku zechce wprowadzić na rynek kolejnego iPada.

Zastanawiasz się, jaki tablet wybrać? Sprawdź to w serwisie Tablety.pl

Więcej o: