Kolejny Nexus powstanie we współpracy z 5 producentami?

Niestety nie wiadomo jeszcze z  jakimi.
Google zmienia strategię Kolejny Nexus powstanie we współpracy z 5 producentami "Wall Street Journal" donosi, że Google zamierza zmienić swoją strategię związaną z Androidem i obsługującymi go urządzeniami. Amerykańska redakcja twierdzi, że strategia wejdzie w życie wraz z premierą kolejnej wersji systemu operacyjnego Android - 5.0 Jelly Bean. Wśród tabletów i smartfonów wykorzystujących go zabraknąć ma flagowego urządzenia. Zamiast tego Google zamierza ściśle współpracować z kilkoma producentami sprzętu, by razem dopracować urządzenia działające pod kontrolą Jelly Bean'a. Te same urządzenia mają zresztą być sprzedawane bezpośrednio poprzez oficjalny sieciowy sklep Google i oczywiście klasycznych partnerów biznesowych - w sklepach. "Wall Street Journal" zwraca także uwagę na fakt, iż smartfony z Androidem 5.0 mają być sprzedawane bez sim-locka, mają nie być "przywiązane" do operatorów telefonii komórkowej. To posunięcie ma sprawić, że nie będzie już problemów z aktualizacją ich oprogramowania.

Wall Street Journal donosi, że Google zamierza zmienić swoją strategię związaną z Androidem i obsługującymi go urządzeniami. Amerykańska redakcja twierdzi, że strategia wejdzie w życie wraz z premierą kolejnej wersji systemu operacyjnego Android - 5.0 Jelly Bean.

Wśród tabletów i smartfonów wykorzystujących go zabraknąć ma flagowego urządzenia. Zamiast tego, Google zamierza ściśle współpracować z kilkoma producentami sprzętu, by razem dopracować urządzenia działające pod kontrolą Jelly Bean'a. Te same urządzenia mają zresztą być sprzedawane bezpośrednio poprzez oficjalny, sieciowy sklep Google i oczywiście klasycznych partnerów biznesowych - w sklepach.

Wall Street Journal zwraca także uwagę na fakt, iż smartfony z Androidem 5.0 mają być sprzedawane bez sim-locka, mają nie być "przywiązane" do operatorów telefonii komórkowej. To posunięcie ma sprawić, że nie będzie już problemów z aktualizacją ich oprogramowania.

[za: Wall Street Journal]

 

Zdjęcie Samsung Google Nexus S czarny Zdjęcie LG Nexus 4 16GB czarny
Samsung Google Nexus S czarny LG Nexus 4 16GB czarny
Sprawdź ceny > Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4 cale 4,7 cala
System operacyjny Android 2.3 Gingerbread Android 4.2 Jelly Bean
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 16 GB 16 GB
Pamięć RAM 512 MB 2 GB
Procesor ARM Cortex A8 Qualcomm Snapdragon S4 Pro
Częstotliwość procesora 1 GHz 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 480 x 800 1280 x 768
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Poly
Pojemność akumulatora 1500 mAh 2100 mAh
Czytnik kart pamięci Nie Nie
Funkcje
Aparat cyfrowy 5 Mpx 8 Mpx
Dodatkowa kamera Tak 1,3 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak
GPS Tak Tak, A-GPS + GLONASS
Parametry fizyczne
Wymiary 123,9 x 63 x 10,9 mm 133,9 x 68,7 x 9,1 mm
Waga 129 g 139 g
dane dostarcza: