Android chaosu, czyli jak wygląda fragmentacja tego systemu operacyjnego

Wyzwanie - znajdź swój smartfon na infografice.
Jak wygląda fragmentacja Androida Przybywa urządzeń przenośnych korzystających z różnych systemów operacyjnych. Firma OpenSignalMaps przygotowała wizualizację, na której zobaczymy, jakie wersje Androida używane są na konkretnych urządzeniach. Dane zostały zebrane z blisko 700 tysięcy urządzeń (681900) i jak widać, nie układają się w piękny obraz. Co ciekawe, autorzy infografiki twierdzą, że sytuacja jeszcze się pogorszy i wyliczają, że przybędzie jeszcze więcej smartfonów i tabletów z różnymi wersjami systemu operacyjnego i z różną rozdzielczością ekranu. I choć niektórzy twierdzą, że fragmentacja Androida w ogóle nie jest problemem, to innego zdania jest już prawdopodobnie nawet Google. "The Wall Street Journal" donosił w środę, że amerykańska korporacja zamierza ściśle współpracować z producentami sprzętu, by mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się z jej systemem operacyjnym. Więcej interesujących informacji znaleźć można w raporcie OpenSignalMaps na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Firma OpenSignalMaps przygotowała wizualizację, na której zobaczymy jakie wersje Androida używane są na konkretnych urządzeniach. Dane zostały zebrane z blisko 700 tysięcy urządzeń (681900) i jak widać, nie układają się w piękny obraz.

Co ciekawe, autorzy infografiki twierdzą, że sytuacja jeszcze się pogorszy i wyliczają, że przybędzie jeszcze więcej smartfonów i tabletów z różnymi wersjami systemu operacyjnego i z różną rozdzielczością ekranu.

I choć niektórzy twierdzą, że fragmentacja Androida w ogóle nie jest problemem, to innego zdania jest już prawdopodobnie nawet Google. Wall Street Journal donosił wczoraj, że amerykańska korporacja zamierza ściśle współpracować z producentami sprzętu, by mieć większą kontrolę nad tym, co dzieje się z jej systemem operacyjnym.

W naszej wiadomości znaleźć można dwie grafiki przedstawiające fragmentację Androida. Pierwsza z nich bierze pod uwagę poszczególne modele urządzeń (powyżej), a druga ich producentów i operatorów (poniżej). Więcej interesujących informacji znaleźć można w raporcie OpenSignalMaps na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Fragmentacja Androida

Kto odpowiada za brak aktualizacji twojego telefonu z Androidem?

Prześledziliśmy jeden z najbardziej dziwacznych i pokrętnych procesów w branży technologicznej - aktualizację systemu Android. Ta dziwaczna procedura sprawiła, że Google stracił kontrolę nad własnym systemem, a 300 milionów użytkowników nie dostaje na czas tego, co powinni.

 

Zdjęcie Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190 biały Zdjęcie LG Swift L7 czarny Zdjęcie ZTE Grand X IN
Samsung Galaxy S III Mini G... LG Swift L7 czarny ZTE Grand X IN
Porównaj ceny > Porównaj ceny > Sprawdź ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4 cale 4,3 cala 4,3 cala
System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean Android 4.0 Ice Cream Sandwich Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 8 GB 2,5 GB 4 GB
Pamięć RAM 1 GB 512 MB 1 GB
Procesor ST-Ericsson NovaThor U8420 (ARM Cortex-A9) Qualcomm MSM7227A (ARM Cortex-A5) Intel Atom Z2460 (Saltwell)
Częstotliwość procesora 1 GHz 1 GHz 1,6 GHz
Rozdzielczość ekranu 480 x 800 480 x 800 540 x 960
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion Li-Ion
Pojemność akumulatora 1500 mAh 1700 mAh 1650 mAh
Czytnik kart pamięci Tak Tak Tak
Funkcje
Aparat cyfrowy 5 Mpx 5 Mpx 8 Mpx
Dodatkowa kamera 0,3 Mpx Tak 0,3 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak Tak
GPS Tak, A-GPS + GLONASS Tak, A-GPS Tak, A-GPS
Parametry fizyczne
Wymiary 121,6 x 63 x 9,9 mm 127,5 x 69 x 8,9 mm 127 x 65 x 9,9 mm
Waga 111,5 g 121 g 140,8 g
dane dostarcza:
Więcej o: