Kupujemy coraz mniej telefonów?

Pierwszy raz od prawie 3 lat spadła sprzedaż telefonów komórkowych na świecie.

W pierwszym kwartale obecnego roku sprzedano 419,1 miliona komórkek - to o 2 procent mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. To pierwszy taki spadek od drugiego kwartału 2009 roku. Za takie wyniki odpowiedzialne jest głównie mniejsze zapotrzebowanie w ostatnich miesiącach w rejonie Azji i Pacyfiku.

W ubiegłym kwartale wydarzyła się też rzecz niemal epokowa. Pierwszy raz od 1998 roku to nie Nokia była największym dostawcą telefonów komórkowych na świecie. Stał się nim Samsung, który sprzedał 86,6 miliona sztuk tego typu urządzeń - o 26 procent więcej w skali rok do roku.

Jeśli chodzi o rynek smartfonów, to w pierwszym kwartale 2012 roku 56,1 procent sprzedanych urządzeń tego typu oparte było o system Android. O iOS - 22,9 procent, więcej w skali rok do roku o 4 punkty procentowe.

[za BGR]

Więcej o:
Komentarze (11)
Kupujemy coraz mniej telefonów?
Zaloguj się
 • Gość: Danter

  Oceniono 17 razy 9

  Ja czekam n iphona 6 ale na pewno wgram sobie androida

 • Gość: Sony

  Oceniono 6 razy 4

  No to niedługo statystyki sprzedaży podskoczą potężnie, bo przymierzam się do zakupu nowego telefonu. Ładowarka do mojego bodajże 5-letniego K750i zaczyna brykać i chyba okoliczności zmuszą mnie do zmiany aparatu. A szkoda, bo to wyjątkowo udane urządzenie i spokojnie mogłoby pociągnąć jeszcze parę latek. Na oryginalnej baterii wciąż wytrzymuje 3-4 dni normalnego użytowania.

 • mobile21

  0

  Opartym można być o bufet. Smartfony są oparte na Androidzie i na iOS. Zatrudnijcie w końcu kogoś z maturą.

 • kloceklego

  0

  czy smartfon to też telefon komórkowy? czy komórka to coś co nie ma androida albo systemu apla? bo to trochę niezrozumiałe

 • monstrito

  Oceniono 16 razy 0

  sprzedaż telefonów spada, bo rośnie sprzedaż smartfonów. Niestety to już nie telefon bo jakość rozmów (mikrofon i głośnik) są tragiczne...

 • Gość: LLLaa

  Oceniono 69 razy -45

  Jak wyjdzie iphone 5 to sobie kupię nowy ;)
  to nie nokia, że nudzi się po 2 miesiącach :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX