Robi to powoli, ale Windows Phone zdobywa popularność

Przynajmniej w Państwie Środka.

Choć Microsoft nie chwali się zbyt często wynikami sprzedaży urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone czy ich procentowym udziałem w rynku, to dziś możemy napisać coś na ten temat. Na łamach holenderskiego Emece pojawił się wpis, z którego wynika, że Windows Phone zdobył 7% udziału w rynku... chińskim.

Słowa takie miał przekazać COO tamtejszego regionalnego biura Microsoftu. Jest to istotna wiadomość, ponieważ sam chiński rynek jest terytorium, o które na pewno będą się biły takie firmy jak Microsoft, Apple i Google.

A jeśli już o Apple mowa, to serwis WindowsPhonePowerUser przytacza inną interesującą wartość - 6%. Właśnie takie udziały posiadać ma Apple w chińskim rynku. Microsoft przegonił już swojego rywala? Tak to wygląda.

I choć 7% udziału w rynku nie jest olbrzymią wartością, to od czego trzeba przecież zacząć. Warto jednak przypomnieć, że w Chinach z telefonów komórkowych korzysta blisko miliard osób. Te 7% od razu staje się bardziej imponujące, prawda?

[za: TheNextWeb]

Więcej o:
Komentarze (8)
Robi to powoli, ale Windows Phone zdobywa popularność
Zaloguj się
  • inoplanietianin

    Oceniono 5 razy -1

    Te dane to chyba wynik ankiety wśród pracowników chińskiego oddziału Microsoftu - wystarczy się przejechać przez parę minut metrem np. w Kantonie (skąd piszę), żeby zobaczyć jak popularny jest iPhone, a jednocześnie nie znam ani nawet nie widziałem dotychczas nikogo z Windows Phone, a lubię wypatrywać takich rzeczy.

  • ycbo

    Oceniono 9 razy -7

    Jedyny system to system w iPhone, reszta to popłuczyny i podróbka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX