Microsoft zamierza znacznie ułatwić migrację aplikacji z Androida i iOS na Windows Phone

Na to przynajmniej wskazuje jeden z patentów należących do firmy.
Ułatwią przenoszenie aplikacji? Na to przynajmniej wskazuje jeden z patentów należących do firmy. Microsoft zamierza znacznie ułatwić migrację aplikacji z Androida i iOS na Windows Phone. Patent został złożony przez giganta z Redmond pod koniec 2010 roku i opisuje technologię, która może sporo namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Technologia ta miałaby mieć dwa zastosowania. Po pierwsze, zostałaby wykorzystana do skanowania aplikacji zainstalowanych na telefonie z Androidem bądź na iPhone'ie. Po tej operacji nastąpiłoby wyszukanie w WP Marketplace tych samych lub podobnych programów, a użytkownik mógłby pobrać je na swój Windows Phone. Funkcja wyszukiwania odpowiedników aplikacji na konkurencyjnych platformach przydałaby się zapewne wielu osobom, ale patent przedstawia jeszcze jedno, ciekawsze zastosowanie technologii. Otóż za jej pośrednictwem można by też było bezpośrednio przenosić aplikacje i zmagazynowane w nich dane użytkownika z telefonu działającego na Androidzie tudzież iPhone'a na Windows Phone. W jaki sposób ta usługa miałby działać, biorąc pod uwagę, że ani Apple, ani Google nie pozwala swoim użytkownikom na przenoszenie aplikacji na inny system? Trudno na tę chwilę to stwierdzić, niemniej pomysł wydaje się świetny. Jedną z głównych bolączek Windows Phone jest mała liczba dostępnych aplikacji w porównaniu do App Store oraz Google Play. Jeśli udałoby się je swobodnie przenosić, mobilny system Microsoftu mógłby sporo zyskać i zdobyć wreszcie zauważalny udział w sektorze smartfonów.

Patent został złożony przez giganta z Redmond pod koniec 2010 roku i opisuje technologię, która może sporo namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Technologia ta miałaby mieć dwa zastosowania. Po pierwsze, zostałaby wykorzystana do skanowania aplikacji zainstalowanych na telefonie z Androidem bądź na iPhone'ie. Po tej operacji nastąpiłoby wyszukanie w WP Marketplace tych samych lub podobnych programów, a użytkownik mógłby pobrać je na swój Windows Phone.

Funkcja wyszukiwania odpowiedników aplikacji na konkurencyjnych platformach przydałaby się zapewne wielu osobom, ale patent przedstawia jeszcze jedno, ciekawsze zastosowanie technologii. Otóż za jej pośrednictwem można by też było bezpośrednio przenosić aplikacje i zmagazynowane w nich dane użytkownika z telefonu działającego na Androidzie tudzież iPhone'a na Windows Phone.

W jaki sposób ta usługa miałby działać, biorąc pod uwagę, że ani Apple, ani Google nie pozwala swoim użytkownikom na przenoszenie aplikacji na inny system? Trudno na tę chwilę to stwierdzić, niemniej pomysł wydaje się świetny. Jedną z głównych bolączek Windows Phone jest mała liczba dostępnych aplikacji w porównaniu do App Store oraz Google Play. Jeśli udałoby się je swobodnie przenosić, mobilny system Microsoftu mógłby sporo zyskać i zdobyć wreszcie zauważalny udział w sektorze smartfonów.

[Za: FireMobileContent]

 

Zdjęcie LG Swift L9 biały Zdjęcie Apple iPhone 5 16GB biały Zdjęcie Nokia Lumia 920 czerwony
LG Swift L9 biały Apple iPhone 5 16GB biały Nokia Lumia 920 czerwony
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Porównaj ceny >
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4,7 cala 4 cale 4,5 cala
System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich iPhone OS Windows Phone 8
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 4 GB 16 GB 32 GB
Pamięć RAM 1 GB 1 GB 1 GB
Procesor TI OMAP4430 (ARM Cortex A9) Apple A6 (Swift) Qualcomm Snapdragon S4
Częstotliwość procesora 1 GHz 1 GHz 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 960 x 540 640 x 1136 768 x 1280
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Poly Li-Ion
Pojemność akumulatora 2150 mAh 1400 mAh 2000 mAh
Czytnik kart pamięci Tak Nie Nie
Funkcje
Aparat cyfrowy 5 Mpx 8 Mpx 8,7 Mpx
Dodatkowa kamera VGA 1,2 Mpx 1,3 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak Tak
GPS Tak, A-GPS Tak, A-GPS + GLONASS Tak, A-GPS + GLONASS
Parametry fizyczne
Wymiary 131,9 x 68,2 x 9,1 mm 123,80 x 58,60 x 7,60 mm 130,30 x 70,80 x 10,70 mm
Waga 125 g 112 g 185 g
dane dostarcza:

 

Więcej o: