Samsung Galaxy S III napędza sprzedaż używanych smartfonów

Do takich wniosków doszedł brytyjski oddział najpopularniejszego portalu aukcyjnego eBay.
Wzrosła sprzedaż używanych smartfonów Na eBayu wzrosła sprzedaż smartfonów działających na Androidzie. S III nadchodzi Samsung Galaxy S III napędza sprzedaż używanych smartfonów. W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż telefonów z Androidem na brytyjskim eBayu wzrosła aż o 119 proc Jak to się dzieje? Mechanizm jest prosty. Ludzie podążający za najnowszymi trendami technologicznymi wiedzą, że wkrótce na rynku pojawi się Samsung Galaxy S III i chcą przed jego premierą sprzedać swoje obecne smartfony działające na Androidzie, by mieć pieniądze na nowy produkt Samsunga. W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż telefonów z Androidem na brytyjskim eBayu wzrosła aż o 119 procent, podczas gdy iPhone'a - "zaledwie" o 45 procent. To zdaniem szefów portalu znak, że wielu Brytyjczyków przygotowuje się na debiut Samsunga Galaxy S III, a wśród nich zdecydowanie przeważają użytkownicy Androida. Posiadacze iPhone'ów nie są aż tak skłonni do przesiadki na smartfon od południowokoreańskiego giganta. To zresztą nie jedyna i nie najważniejsza przesłanka wskazująca na popularność nowego smartfona Samsunga i jego niebagatelną rolę na rynku. Najdobitniejszym tego dowodem jest liczba zamówień przedpremierowych, która dobiła do dziewięciu milionów sztuk, a należy się spodziewać, że podczas światowej premiery smartfona sprzedano następne parę milionów egzemplarzy. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii segmentu smartfonów.

Jak to się dzieje? Mechanizm jest prosty. Ludzie podążający za najnowszymi trendami technologicznymi wiedzą, że wkrótce na rynku pojawi się Samsung Galaxy S III i chcą przed jego premierą sprzedać swoje obecne smartfony działające na Androidzie, by mieć pieniądze na nowy produkt Samsunga.

W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż telefonów z Androidem na brytyjskim eBayu wzrosła aż o 119 procent, podczas gdy iPhone'a - "zaledwie" o 45 procent. To zdaniem szefów portalu znak, że wielu Brytyjczyków przygotowuje się na debiut Samsunga Galaxy S III, a wśród nich zdecydowanie przeważają użytkownicy Androida. Posiadacze iPhone'ów nie są aż tak skłonni do przesiadki na smartfon od południowokoreańskiego giganta.

To zresztą nie jedyna i nie najważniejsza przesłanka wskazująca na popularność nowego smartfona Samsunga i jego niebagatelną rolę na rynku. Najdobitniejszym tego dowodem jest liczba zamówień przedpremierowych, która dobiła do dziewięciu milionów sztuk, a należy się spodziewać, że wczoraj podczas światowej premiery smartfona sprzedano następne parę milionów egzemplarzy. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii segmentu smartfonów. A Wy, zaopatrzyliście się już w swój egzemplarz Samsunga Galaxy S III?

[Za: Telegraph]

Zdjęcie Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski
Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi
11 opinii

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski

Przekątna ekranu 4,8 cala System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 16 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor Samsung Exynos 4412 (ARM Cortex-A9) Częstotliwość procesora 1,4 GHz
Rozdzielczość ekranu 720 x 1280 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 2100 mAh Czytnik kart pamięci Tak

Funkcje

Aparat cyfrowy 8 Mpx Dodatkowa kamera 1,9 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS + GLONASS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE Nie
WCDMA 900, 1800, 1900, 2100

Parametry fizyczne

Wymiary 136,6 x 70,6 x 8,6 mm Waga 133 g