Nowy Android, potężne podzespoły - taki będzie tablet Google

Informacje o urządzeniu wyciekają do sieci.
Tablet Google - jaki będzie? Informacje o urządzeniu wyciekają do sieci Tablet Google'a prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3. Tablet będzie miał 7-calowy wyświetlacz. Choć jego premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero w lipcu, do sieci wyciekają pierwsze konkretne informacje na temat tabletu Google. Wynika z nich, że będzie to bardzo mocne urządzenie. O ile oczywiście przecieki mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Tablet prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, a urządzenie posiadać ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768, choć istnieje szansa, że zostanie ona zwiększona do 1280x800. Prawdopodobnie będzie on działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1. Cena urządzenia ma nie być wyższa niż 249 dolarów, choć niektórzy twierdzą, że może to być nawet 199 dolarów. Dalsze informacje są już czystymi domysłami. Mówi się o tym, że Nexus 7 będzie sprzedawany w dwóch wersjach - 8GB i 16GB - i nie będzie współpracował z sieciami GSM. Zamiast tego wykorzystywać ma jedynie WiFi. Zachodnie redakcje zaznaczają również, że coraz częściej odnotowują wizyty na swoich stronach internetowych wykonywane z urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.1. Połączenia nawiązywane są z Kalifornii, co mogłoby wskazywać, że to właśnie Google testuje swoje nowe tablety. Czy rzeczywiście tak jest i urządzenie będzie posiadało opisaną konfigurację? Tego prawdopodobnie dowiemy się za miesiąc.

Choć jego premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero w lipcu, do sieci wyciekają pierwsze konkretne informacje na temat tabletu Google. Wynika z nich, że będzie to bardzo mocne urządzenie. O ile oczywiście przecieki mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Tablet prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, a urządzenie posiadać ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768, choć istnieje szansa, że zostanie ona zwiększona do 1280x800. Prawdopodobnie będzie on działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1. Cena urządzenia ma nie być wyższa niż 249 dolarów, choć niektórzy twierdzą, że może to być nawet 199 dolarów.

Dalsze informacje są już czystymi domysłami. Mówi się o tym, że Nexus 7 będzie sprzedawany w dwóch wersjach - 8GB i 16GB - i nie będzie współpracował z sieciami GSM. Zamiast tego wykorzystywać ma jedynie WiFi. Zachodnie redakcje zaznaczają również, że coraz częściej odnotowują wizyty na swoich stronach internetowych wykonywane z urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.1. Połączenia nawiązywane są z Kalifornii, co mogłoby wskazywać, że to właśnie Google testuje swoje nowe tablety.

Czy rzeczywiście tak jest i urządzenie będzie posiadało opisaną konfigurację? Tego prawdopodobnie dowiemy się za miesiąc.

[za: GigaOm]

Zobacz także:

Premiera tabletu Google już w lipcu?

Premiera tabletu Google już w lipcu?

Google założy internetowy sklep z tabletami?

Google założy internetowy sklep z tabletami?

 

Zdjęcie Asus Google Nexus 7 16GB
Asus Google Nexus 7 16GB
  • System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB
1 opinia

Parametry techniczne

Procesor nVidia Tegra 3 Częstotliwość procesora 1,2 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 16 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 7 cali Aparat Brak
Kamera przednia 1,2 Mpx Wyjście telewizyjne Nie
USB microUSB System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
Bluetooth 3.0 Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,34 kg Wymiary 198,5 x 120 x 10,45 mm