Nowy Android, potężne podzespoły - taki będzie tablet Google

Informacje o urządzeniu wyciekają do sieci.
Tablet Google - jaki będzie? Informacje o urządzeniu wyciekają do sieci Tablet Google'a prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3. Tablet będzie miał 7-calowy wyświetlacz. Choć jego premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero w lipcu, do sieci wyciekają pierwsze konkretne informacje na temat tabletu Google. Wynika z nich, że będzie to bardzo mocne urządzenie. O ile oczywiście przecieki mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Tablet prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, a urządzenie posiadać ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768, choć istnieje szansa, że zostanie ona zwiększona do 1280x800. Prawdopodobnie będzie on działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1. Cena urządzenia ma nie być wyższa niż 249 dolarów, choć niektórzy twierdzą, że może to być nawet 199 dolarów. Dalsze informacje są już czystymi domysłami. Mówi się o tym, że Nexus 7 będzie sprzedawany w dwóch wersjach - 8GB i 16GB - i nie będzie współpracował z sieciami GSM. Zamiast tego wykorzystywać ma jedynie WiFi. Zachodnie redakcje zaznaczają również, że coraz częściej odnotowują wizyty na swoich stronach internetowych wykonywane z urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.1. Połączenia nawiązywane są z Kalifornii, co mogłoby wskazywać, że to właśnie Google testuje swoje nowe tablety. Czy rzeczywiście tak jest i urządzenie będzie posiadało opisaną konfigurację? Tego prawdopodobnie dowiemy się za miesiąc.

Choć jego premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero w lipcu, do sieci wyciekają pierwsze konkretne informacje na temat tabletu Google. Wynika z nich, że będzie to bardzo mocne urządzenie. O ile oczywiście przecieki mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

Tablet prawdopodobnie będzie się nazywał "Nexus 7". Jego sercem ma być czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3, a urządzenie posiadać ma 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280x768, choć istnieje szansa, że zostanie ona zwiększona do 1280x800. Prawdopodobnie będzie on działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1. Cena urządzenia ma nie być wyższa niż 249 dolarów, choć niektórzy twierdzą, że może to być nawet 199 dolarów.

Dalsze informacje są już czystymi domysłami. Mówi się o tym, że Nexus 7 będzie sprzedawany w dwóch wersjach - 8GB i 16GB - i nie będzie współpracował z sieciami GSM. Zamiast tego wykorzystywać ma jedynie WiFi. Zachodnie redakcje zaznaczają również, że coraz częściej odnotowują wizyty na swoich stronach internetowych wykonywane z urządzeń działających pod kontrolą Androida 4.1. Połączenia nawiązywane są z Kalifornii, co mogłoby wskazywać, że to właśnie Google testuje swoje nowe tablety.

Czy rzeczywiście tak jest i urządzenie będzie posiadało opisaną konfigurację? Tego prawdopodobnie dowiemy się za miesiąc.

[za: GigaOm]

Zobacz także:

Premiera tabletu Google już w lipcu?

Premiera tabletu Google już w lipcu?

Google założy internetowy sklep z tabletami?

Google założy internetowy sklep z tabletami?

 

Zdjęcie Asus Google Nexus 7 16GB
Asus Google Nexus 7 16GB
 • System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean
 • Przekątna ekranu: 7 cali
 • Komunikacja: Wi-Fi
 • Pamięć wewnętrzna: 16 GB
1 opinia

Parametry techniczne

Procesor nVidia Tegra 3 Częstotliwość procesora 1,2 GHz
Pamięć RAM 1 GB Pamięć wewnętrzna 16 GB
Komunikacja Wi-Fi Rozdzielczość ekranu 1280 x 800
Przekątna ekranu 7 cali Aparat Brak
Kamera przednia 1,2 Mpx Wyjście telewizyjne Nie
USB microUSB System operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
Bluetooth 3.0 Moduł GPS Tak

Parametry fizyczne

Waga 0,34 kg Wymiary 198,5 x 120 x 10,45 mm
Więcej o:
Komentarze (27)
Nowy Android, potężne podzespoły - taki będzie tablet Google
Zaloguj się
 • angielski_kochanek

  Oceniono 29 razy 29

  W Stanach 199 USD, w UK 199 GBP, w Niemczech 199 EUR, w Polsce 1999 PLN... ;)

 • 4g63

  Oceniono 21 razy 7

  jak fanboj się odezwie to nie wiadomo gdzie uciekać przed porażającą błyskotliwością

 • mathmed

  Oceniono 3 razy 3

  Jakby jeszcze cena w $ była przeliczana po ludzku na złotówki, to byłoby super. Takie rozliczenie fair mógłby dać firmowy sklep Google, który sprzedawałby ten sprzęt z pominięciem pośredników.

 • ziomys78

  Oceniono 6 razy 2

  Muszą zrobić wersje z 3G/LTE bo wiele ludzie nie kupi go z tego powodu . To ma być urządzenie mobilne , w którym z internetu możemy korzystać praktycznie wszędzie a do tego potrzeba sieci komórkowej , bo wifi jest mało gdzie dostępne .

 • owczar

  Oceniono 21 razy -9

  ale dokładnie podane te podzespoły
  a na co 4 rdzenie do tabletu (pewnie zeby ics nie porzycinał) w końcu rozdziałka też maksiarska jest
  ogólnie żal.pl

 • Gość: gość777

  Oceniono 14 razy -10

  Podzespoły muszą być potężne, żeby uciągnąć ten badziew od googla zwany androidem. 2 rdzenie to za mało, trzeba 4, ale tylko do czasu, po zainstalowaniu kilku appów nawet 4 nie wystarczą.

 • siekiera_motyka

  Oceniono 24 razy -12

  Steve Jobs oglada toto w niebie wynalazcow, na nowym iPadzie i zwija sie ze smiechu!

 • papigo

  Oceniono 37 razy -29

  Zwykle gowno firmy google!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX