Jak użytkownicy Apple tracą swoje dane

Okazuje się, że utrata danych to coraz częstszy problem wśród posiadaczy iPhone'ów, iPadów oraz iPodów. 
Jak użytkownicy Apple tracą swoje dane Okazuje się, że utrata danych to coraz częstszy problem posiadaczy iPhone'ów, iPadów oraz iPodów.  Statystyki dotyczące tego zagadnienia zgromadziła zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack. Pierwszym sygnałem był aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple na przestrzeni ostatniego roku. Wśród najczęściej traconych danych znajdują się zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów. Najczęstszymi przyczynami są mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki lub źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego. W ubiegłym roku Kroll Ontrack odzyskała aż 1,1 petabajta danych, czyli aż o 16 proc. więcej niż w 2010 r. Teraz firma postanowiła przygotować narzędzia, które pozwolą odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie w tym sektorze.

Statystyki zgromadziła zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack. Pierwszym sygnałem był aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple na przestrzeni ostatniego roku.

Wśród najczęściej traconych danych znajdują się zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów. Najczęstszymi przyczynami są mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki bądź źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego.

W ubiegłym roku firma odzyskała aż 1,1 petabajta danych, o 16% więcej niż w 2010 r. Przygotowała więc narzędzia, które pozwolą odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie w tym sektorze.

[Kroll Ontrack]

Logo Apple

Użytkownicy Maków nie są już bezpieczni - uwaga na wirusy

Więcej o:
Komentarze (13)
Jak użytkownicy Apple tracą swoje dane
Zaloguj się
 • tomi44g

  Oceniono 21 razy 9

  akurat dane iPhona wyjątkowo łatwo zabezpieczyć wystarczy w ustawieniach włączyć robienie kopii do iCloud

 • Gość: mucziosgracias

  Oceniono 13 razy 5

  po prostu ipadów, iphoneów, macbooków i imaców - jest coraz więcej,

 • artus

  Oceniono 4 razy 4

  Dość irytujące jest ciągłe prezentowanie firmy Ontrack przy wszystkich tematach związanych z utratą danych. Czy na prawdę tak trudno poszukać kogoś innego i go trochę podpromować? Ja wiem, że Ontrack dba o PR i sam przysyła notki, ale to nie jest jedyna taka firma w Polsce, a na pewno nie najskuteczniejsza. A na pewno jedna z najdroższych. Prosimy o nieco rzetelności dziennikarskiej.

 • na100procent

  Oceniono 8 razy 4

  uwaga reklama

 • lila.l

  Oceniono 1 raz 1

  "Najczęstszymi przyczynami są mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki bądź źle wprowadzone hasła" - i za co się tu przypieprzać?

 • kukok

  0

  Samsung też zaprzepaścił moją bezcenną skrzynkę kontaktów. Nie mam teraz z kim iść na piwo!!!

  srecenzje.blox.pl/html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX