Jak użytkownicy Apple tracą swoje dane

Okazuje się, że utrata danych to coraz częstszy problem wśród posiadaczy iPhone'ów, iPadów oraz iPodów. 
Jak użytkownicy Apple tracą swoje dane Okazuje się, że utrata danych to coraz częstszy problem posiadaczy iPhone'ów, iPadów oraz iPodów.  Statystyki dotyczące tego zagadnienia zgromadziła zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack. Pierwszym sygnałem był aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple na przestrzeni ostatniego roku. Wśród najczęściej traconych danych znajdują się zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów. Najczęstszymi przyczynami są mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki lub źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego. W ubiegłym roku Kroll Ontrack odzyskała aż 1,1 petabajta danych, czyli aż o 16 proc. więcej niż w 2010 r. Teraz firma postanowiła przygotować narzędzia, które pozwolą odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie w tym sektorze.

Statystyki zgromadziła zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack. Pierwszym sygnałem był aż 350-cio procentowy wzrost zapytań o możliwość odzyskania danych z urządzeń mobilnych Apple na przestrzeni ostatniego roku.

Wśród najczęściej traconych danych znajdują się zdjęcia i filmy oraz skrzynki kontaktów. Najczęstszymi przyczynami są mechaniczne uszkodzenia, przypadkowo skasowane pliki bądź źle wprowadzone hasła. Informacje tracone są także w wyniku błędów oprogramowania oraz problemów wynikających z prób aktualizacji systemu operacyjnego.

W ubiegłym roku firma odzyskała aż 1,1 petabajta danych, o 16% więcej niż w 2010 r. Przygotowała więc narzędzia, które pozwolą odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie w tym sektorze.

[Kroll Ontrack]

Logo Apple

Użytkownicy Maków nie są już bezpieczni - uwaga na wirusy