Surface: jak świat zareagował na nowy tablet Microsoftu? [Kalejdoskop]

Dziennikarze branżowi są pozytywnie nastawieni do Surface, nowego tabletu Microsoftu.

Wczoraj w nocy polskiego czasu Microsoft na konferencji w Los Angeles zaprezentował Surface: swój autorski tablet, którym chce powalczyć o rynek z iPadem. Szerzej pisaliśmy o nim w tym miejscu, teraz zaś zapraszamy na krótki przegląd wrażeń tych szczęśliwców, którzy mieli już okazję trzymać nowe urządzenie w rękach.

Dana Wollman z serwisu engadget zwraca więc uwagę na to, że, jak to zwykle bywa w przypadku takich prezentacji, warunki do sprawdzenia nowego sprzętu były mocno "takie sobie". Mimo to...

(...) byliśmy pod wrażeniem, wręcz porażeni tym, co Microsoftowi udało się stworzyć po przejęciu w swoje ręce oprogramowania i sprzętu związanego z Windowsem 8. Surface z Windowsem RT jest dobrze zrobiony, dopieszczony, wytrzymały i rozsądnie skonstruowany. I tak, ta wiadomość powinna podziałać trzeźwiąco na producentów sprzętu współpracujących z Microsofte - wszystkim, od ASUSA, przez Acera, do HP, powinna zapalić się w głowie alarmująca lampka.

Mat Honan z Gizmodo jeszcze mocniej zwrócił uwagę na to, jak wiele rzeczy związanych z Surface pozostaje wciąż znakami zapytania:

RAM? Nie wiadomo. Prędkość procesora? Nie wiadomo. Cena? Nie wiadomo. Data premiery? Nie wiadomo. Nawet jednak tak krótka prezentacja dała jedną rzecz jasno to zrozumienia: to naprawdę porządny sprzęt i jeśli Microsoftowi uda się spełnić wszystkie zapowiedzi, to iPad wreszcie będzie miał realną konkurencję, a Android cholernie wielki problem.

Na koniec dodał jeszcze:

Więc. Tak. Jest niesamowity. Zapowiada się fantastycznie. Google będzie się musiało bardzo postarać na swojej najbliższej konferencji, ponieważ tablet z Windowsem RT jest o wiele bardziej imponujący niż jakikolwiek sprzęt tego typu z Androidem na pokładzie, jaki widziałem. To rywal iPada. A przynajmniej tak się zapowiada. Zobaczymy. Nie mogę doczekać się jesieni.

W o wiele bardziej stonowanym stylu wypowiedział się Eric Franklin z serwisu CNET. Jeszcze mocniej zwrócił uwagę na wszystko to, czego nie pokazano, na przykład na fakt, że nie miał okazji przetestować klawiatury podłączonej do tabletu albo na kwestię oprogramowania - żaden sprzęt tego typu nie istnieje bez niego, a ono ciągle pozostaje znakiem zapytania. Jego zdaniem Surface na pewno ma potencjał, ale wymaga jeszcze dopracowania:

Na szczęście Surface nie trafi do sprzedaży już dzisiaj. Gdyby tak się stało, na pewno nie stałbym po niego w kolejce (...). Nie chodzi o to, że nie jestem zaintrygowany, czy że nie kupię ostatecznie jednego w przyszłości; na razie po prostu jest za wcześnie, by się określić. Potrzebuję więcej informacji o aplikacjach, integracji z Xboksem, cenie i przewidywanej długości działania na baterii, by móc podjąć jakąś decyzję.

Jeszcze bardziej ostro do sprawy podeszło CBS. Zdaniem tego serwisu na konferencji powiedziano tak mało informacji, że...

(...) przy braku informacji o cenie, dostępności albo jakimkolwiek sposobie by samemu wypróbować ten sprzęt, mogę z pewnością stwierdzić, że zbliżający się Microsoft Surface jest na razie... dla nikogo.

Zobacz także:


Czym różni się tablet Microsoftu od iPada?