Google goni Apple

Dawno temu mówiło się, że w sklepie cyfrowym Google nie ma żadnych aplikacji, nie to, co na iOS... To stwierdzenie jest już dawno nieprawdziwe.

We wrześniu Apple chwaliło się, że na App Store jest już 700 tysięcy aplikacji.

Minął październik, a do tej samej liczby dobiło Google Play. Oznacza to aż 100 tysięcy nowych programów zaledwie od czerwca tego roku.

Google zdecydowanie goni Apple, a Android nie jest już chłopcem do bicia. Zobaczymy czy w najbliższym czasie uda mu się prześcignąć App Store pod względem ilości aplikacji.

[za The Verge]

Więcej o:
Komentarze (43)
Google goni Apple
Zaloguj się
 • gazetowicz007

  Oceniono 9 razy 7

  liczy się ok 100-200 aplikacji
  najlepszych, najpopularniejszych, niezbędnych

  Nie znaczy że dla każdego aż tyle, ale praktycznie każdy z aktywnych użytkowników wybiera kilkadziesiąt z tego zbioru, pozostałe aplikacje z pierdyliona dostępnych to tylko ciekawostka.

  Oba systemy mają ich podobną ilość i kazda ma zamiennik.

  Tylko WP odstaje, nie ilością wysztkich aplikacji, tylko brakiem tych podstawowych,
  MS jako "zaletę" podał, z okazji premiery WP8, że mają 46 z 50 najpopularniejszych,
  czyli 10% developerów ich olało tylko z pierwszej pięćdziesiątki,
  z pierwszej setki pewnie brakuje 20-30 więc o tym nawet nie wspomnieli

 • Gość: Batlin

  Oceniono 4 razy 2

  Fajnie, że jest tyle tych aplikacji.
  Tylko prosiłbym o wskazanie tego debila (można pokazać na mnie, jeśli taka opcja jest, a ja jej nie widzę), który przy którejś kolejnej aktualizacji google play pomieszał wszystkie aplikacje, które kiedykolwiek testowałem. Chodzi mi o wyszczególnienie tych, które KUPIŁEM. Ani w smartfonie, ani w wersji desktopowej nie widzę takiej opcji filtrowania. Zakładając, że przez te prawie 2,5 roku przetestowałem kilkaset aplikacji - to już nawet nie pamiętam co kupiłem, w przypadku, gdy aplikacja nie była mi przez jakiś czas potrzebna...
  Faktem jest, że Google Play cierpi na brak zaawansowanych opcji wyszukiwania, a algorytm tegoż wyszukiwania to jakaś porażka..

 • Gość: toko

  0

  tylko po co tyle ich ???

 • zielenix

  0

  Może i jest ich dużo, ale są (przynajmniej jeśli chodzi o aplikacje dla dzieci) bardzo średniej jakości. Brakuje przede wszystkim gier, które oprócz tego że sprzyjają rozwojowi są ładnie wykonane: estetyczne, z atrakcyjną grafiką. Na stronie, na której recenzujemy aplikacje dla maluchów (www.wcosiebawic.pl) kolumna z aplikacjami dla iOSa jest dłuższa i o wiele atrakcyjniejsza od Androidowej. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. A jakie są Wasze odczucia?

 • Gość: rabarbar

  Oceniono 50 razy -12

  niech będzie nawet 1400 000. Nawet 2100 000 i wielokrotność. Zawsze będzie jedna zasada dotycząca aplikacji na androida. 99.9% z nich to śmieci.

 • jupix

  Oceniono 38 razy -18

  Czy 700 tysięcy czy milion nie ma znaczenia - nawet na połowę z tego nie rzucę okiem, bo gdybym na każdą aplikację patrzył sekundę to by trwało 700 tys sekund a to jest ponad 8 dób. Po pół godzinie miałbym dosyć. A przeciez aby się zorientować nie wystarczy sekunda ale trzeba z 15-20 sekund.

  Poza tym ani w googlu ani apple nie oferują takich aplikacji jakich bym oczekiwał. Jedynie na Windowsa jest szereg narzędzi projektanckich, obliczeniowych które mogę potrzebować. A windowsowy klient RDP jest nie do przebicia - jest klient RDP na apple? A na googlach?

 • zeloran

  Oceniono 46 razy -18

  Jakie to ma znaczenie czy w sklepie jest 500 tysiecy czy 10 milionow aplikacji?Licza sie aplkacje dobre i tabletowe a cala reszta to i tak smietnik. BTW, w jaki sposob mozna odfiltrowac aplikacje tabletowe na androida? Microsoft, pomimo tego, ze ma sporo mniej aplikcacji w sklepie na pewno ma lepsza oferte od androida bo oferuje 46/50 najpopularniejszych tutulow z innych platform. Android oferuje co najwyzej.. trojana w kalkulatorze ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX