Do Polski wchodzi Huawei P8 lite - nie dość, że ładny, to jeszcze w niezłej cenie...

Huawei P8 lite właśnie trafił w Polsce do sklepów i ofert operatorów. Śliczny telefon na dwie karty SIM w rozsądnej cenie? Jest atrakcyjnie, choć mogło być lepiej...

Huawei P8 lite to mniejsza i tańsza wersja opisanego wcześniej przez nas flagowca Huawei P8. Lite z pozoru niczym nie różni się od swojego większego brata, choć tym razem procesor nie zachwyca.

 

Huawei P8 lite Fot. Huawei

 

Niby mniejszy, trochę gorszy i sporo tańszy

Huawei P8 lite jest odrobinę mniejszy od dużego P8, z tym, że ta różnica jest naprawdę minimalna: na wysokość stracił 2 mm, na szerokość 1 mm, ale za to przytył o 1,3 mm.  Ekran za to jest zauważalnie mniejszy, bo tym razem ma przekątną 5" i rozdzielczość 1280x720. Całość zasila ośmiordzeniowy procesor Kirin 620 z zegarem 1,2 GHz, a wspomaga go 2 GB RAM.

Huawei P8 lite ma 16 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować kartą microSD o dodatkowe 128 GB. Dodatkowo smartfon obsługuje dwie karty SIM, co dla niektórych może być ważnym dodatkiem.

Główny aparat ma taką samą rozdzielczość co w modelu P8, czyli 13 MP. Nie wiadomo jednak czy korzysta z tego samego sensora, a to byłoby coś, biorąc pod uwagę jak dobre zdjęcia robi Huawei P8:

Porównanie zdjęcia zrobionego Huawei P8 i iPhonem 6 Plus Kliknij, by powiększyć

Przedni aparat z kolei ma przyzwoitą rozdzielczość 5 MP. Bateria w Huawei P8 lite ma 2200 mAh.

Huawei P8 lite znajdziemy w ofercie Orange, Plus i T-Mobile. Jeśli jednak chcielibyście kupić go w sklepie, to przyjdzie wam zapłacić 1099 zł.

Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentują się telefony z linii P8, poniżej możecie zobaczyć Huawei P8 w akcji:

Zdjęcie Huawei Ascend P8 Lite czarny
Huawei Ascend P8 Lite czarny
w okazje.info