Jest nowy Kindle Paperwhite 3 z lepszym ekranem. Cena po staremu

Nowy Kindle Paperwhite 3 z pozoru wygląda jak poprzedni model, ale ma nowy ekran i mnóstwo opcji związanych z czcionkami i wyglądem liter.

Kindle Paperwhite 3 bez wątpienia będzie idealnym czytnikiem dla fanów eleganckich czcionek. Jego ekran ma bowiem rozdzielczość 1448x1072 piksele, co przy 6" ekranie daje gęstość 300 ppi. Dla porównania Paperwhite 2 miał rozdzielczość 1024x768 (212 ppi), a mój Kindle 3 nadal ma 800x600 (167 ppi) i złośliwie nie chce przestać działać. Oczywiście Paperwhite 3 nie jest jedynym czytnikiem na świecie w tej rozdzielczości, ale to pierwszy taki Kindle. Wysoki kontrast i duża rozdzielczość - czego tutaj nie lubić?

Kindle Paperweight 3Fot. Amazon

Lekko i krócej

Z wielkich zmian to właściwie tyle, bo pozostałe mają związek z czcionkami i nowymi opcjami w ustawieniach. Większość tego, co najważniejsze nadal pozostaje bez zmian - niewielka waga, rozmiar i znakomity kontrast. Niestety pogorszeniu uległ czas pracy na jednym ładowaniu i w porównaniu z poprzednim modelem spadł zmniejszył się z 8 do 6 tygodni. Taka jest cena większej rozdzielczości.

Nowa możliwości Paperweight 3Fot. Amazon

Dla Polaków nadal drogo

Mimo to, nowy Paperwhite 3 jest szalenie atrakcyjną propozycją dla osób, które lubią czytać. Ba, nawet dla tych, którzy nie lubią bo taki czytnik potrafi zmieniać przyzwyczajenia czytelnicze. Niestety wysyłka do Polski jest nadal droższa, niż kilka lat temu i Kindle Paperwhite 3, kosztujący w Stanach Zjednoczonych 139 dolarów, wyciągnie nam z portfela niemal 800 zł.

Cena Kindle Paperweight 3Fot. Amazon

Czytasz książki elektroniczne? Szukasz nowości i promocji na e-booki? Sprawdź na Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (40)
Jest nowy Kindle Paperwhite 3 z lepszym ekranem. Cena po staremu
Zaloguj się
 • rdrozd

  Oceniono 80 razy 72

  Jedna uwaga - przy zamówieniu do Polski lepiej walutę przełączyć na dolary - nasz bank przeliczy taniej niż robi to Amazon.

  Artykuł o nowym czytniku i sposoby zamówienia na swiatczytnikow.pl, niestety widzę że portal, który wielokrotnie wykorzystywał moje teksty (za moją zgodą), teraz blokuje nawet podanie linku.

 • protz

  Oceniono 58 razy 52

  No teraz to sie skompromitowaliście kompletnie z tym 'paperweight'

 • sauer2012

  Oceniono 32 razy 18

  Panie reaktorze może sprawdzi Pan dlaczego Amazon chce - przy tym zakupie - 82,21 zł za przesyłkę. Dwa potężne magazyny pod Wrocławiem należą do Amazona a opłaty nie uległy urealnieniu.

 • antymax

  Oceniono 27 razy 15

  "Oczywiście Paperweight 3 nie jest jedynym czytnikiem na świecie w tej rozdzielczości, ale to pierwszy taki Kindle."

  nie wiem czy ja mam jakieś zaćmienie, ale mój Kindle Voyage od samego początku ma 300dpi. Może warto by rzetelnie pisać artykuły, co?

 • bestcjanek

  Oceniono 14 razy 14

  To nieprawdą, że to pierwszy kindle z taką rozdzielczością. Jest już na rynku od długiego czasu Kindle Voyage.

 • fakit.pl

  Oceniono 13 razy 7

  "Dwójka" spokojnie wystarcza i będzie wystarczać.

 • fruchtzwerg

  Oceniono 4 razy 4

  poziom wiedzy fachowej, znajomosc rynku, fachowej terminologii itd. redaktorow tego dzialu jest zenujacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX