iPad Pro - Apple pokazuje wielki tablet o dużej mocy z klawiaturą i rysikiem

Nowy, duży tablet iPad Pro ma być szybki jak komputer i przydatny nie tylko do rozrywki, ale i pracy. Towarzyszą mu dwa nowe akcesoria.

W pięć lat po premierze iPada Apple pokazał większą wersję tabletu. iPad Pro ma ekran o przekątnej 12,9 cala składający się z 5,6 miliona pikseli. Podczas prezentacji podkreślano bardzo jego wydajność - 64-bitowy procesor 3. generacji A9X ma być 1,8 raza szybszy od układów zastosowanych w poprzednim iPadzie. Z kolei układ graficzny zapewniać ma dwukrotnie większą wydajność. Ma to umożliwić jednoczesne montowanie trzech filmów w rozdzielczości 4K.

Zastosowano też rozwiązanie znane z iMaca Retiny 5K, które poprawia jakość obrazu. By oszczędzić baterię ekran może spowolnić w razie potrzeby odświeżanie obrazu.

Nowy iPad Pro wyposażony jest w cztery głośniki, które przełączają dźwięk stereo w zależności od ustawienia tabletu w przestrzeni.

iPad Pro ma grubość 6,9 mm - to o 0,8 więcej, niż najcieńszy iPad Air. Waży 712 gramów, czyli niemal dokładnie tyle, ile pierwszy iPad z 2010 roku mający ekran 10-calowy. iPad Pro ma działać na baterii przez 10 godzin.

 

Klawiatura Smart KeyboardFot. Apple

 

12,9 cala przekątnej ekranu porównywać można z wieloma laptopami. Najwyraźniej Apple chce konkurować również na rynku tabletów do pracy. Pokazują to akcesoria, które miały premierę wraz z iPadem Pro. To przekształcająca się w pokrowiec klawiatura Smart Keyboard. To rozwiązanie podobne do klawiatury znanej z tabletów Surface Microsoftu. Wystające klawisze mają sprawiać, że pisanie będzie wygodne i bezbłędne.

 

Rysik Apple Pencil - mechanizmFot. Apple

 

Drugim dodatkiem do iPada Pro jest rysik Apple Pencil. Działa on tylko z nowym tabletem, który po wykryciu tego akcesorium przełącza się w tryb, w którym rozróżnia dotknięcia palcem od rysowania Apple Pencilem. Ma to dawać znacznie większa precyzję i pozwolić m.in. na profesjonalne rysowanie na nowym tablecie. Rysik rozróżnia siłę nacisku i kąt nachylenia, co pozwala na różnicowanie rysowanych linii. Na zaprezentowanym filmie widać, że użytkownicy opierają rękę na ekranie i rysują, więc tablet musi rozróżniać oba typy dotyku. Apple Pencil może być ładowany bezpośrednio z tabletu iPad Pro.

Nowy tablet demonstrowano nie tylko w kontekście rysowania, ale też pracy z Microsoft Office na iOS oraz zastosowań medycznych.

iPad Pro wraz z akcesoriami dostępny będzie w USA w listopadzie.

Ceny różnią się w zależności od wersji:

32 GB z wi-fi - 799 dolarów

128 GB z wi-fi - 949 dolarów

128 GB z wi-fi i LTE - 1079 dolarów

Więcej o:
Komentarze (8)
iPad Pro - Apple pokazuje wielki tablet o dużej mocy z klawiaturą i rysikiem
Zaloguj się
 • cxap

  Oceniono 39 razy 35

  Trochę drogo, ale dla posłów zamówia :)

 • szklanka_herbaty

  Oceniono 19 razy 15

  Czyli ... Apple wynalazło Microsoft Surface? Oj, coś mi się wydaje że bez Jobsa nagle zamiast innowacje, zaczynają wprowadzać kopie. Szkoda.

 • rezoon

  Oceniono 6 razy 6

  To teraz trzeba sobie kupić zapas ołówków, bo Apple pewnie opatentuje swój rewolucyjny Pencil.

 • dolphin7

  Oceniono 4 razy 4

  Ipad pro ma moc obliczeniową komputera. Ok. Cena jak za najlepszy komputer, a pamięć 32 gb albo 128 gb? To się nie może udać.

 • mightyguru

  Oceniono 1 raz 1

  Ten "wynalazek" Apple został wynaleziony przez Microsoft już 3 lata temu. Nazywał sie wtedy Surface. Niektórzy już w 2012 przewidzieli nowego iPada: www.theverge.com/2015/9/9/9297805/apple-ipad-pro-microsoft-surface-comic-prediction

 • Paweł Cichocki

  Oceniono 2 razy 0

  "Na zaprezentowanym filmie widać, że"
  Może na filmie widać, ale samego filmu nie widać :-)

 • Anna Merka

  Oceniono 1 raz -1

  teraz są w ispotach mega zniżki dla studentów na ipady i macbooki więc ten pewnie też się złapie na promo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX