Klienci Play dostają świetny prezent - jest się z czego cieszyć. Tylko gdzie jest haczyk?

Pełny dostęp do streamingu muzyki za darmo u operatora? Play oferuje bardzo dobre warunki i trudno ich za to nie pochwalić.

Większość z nas każdego dnia słucha muzyki ze smartfonów. Nawet ci, którzy nie mają w domu pokaźnej kolekcji płyt lub telefonu z pojemną pamięcią słuchają muzyki z YouTube lub korzystają z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer, czy Tidal. Z tym ostatnim dogadał się Play i oferuje swoim abonentom dwa lata pełnej, w żaden sposób nie okrojonej, usługi Tidal Premium.

Tidal w Play Fot. Łukasz Józefowicz

Tidal , którego właścicielem jest Jay-Z,  to jeden z największych serwisów streamingowych na świecie - oferuje swoim użytkownikom ponad 35 milionów utworów i ponad 85 tysięcy teledysków. Każdy obecny i nowy abonent Play 5. listopada otrzyma darmowy dostęp do Tidal Premium na 24 miesiące. Da to możliwość słuchania bez ograniczeń i bez reklam (choć transfer ma być odejmowany od miesięcznego limitu), zarówno online jak i offline, dowolnych utworów i list piosenek.

Brzmi zbyt dobrze i spodziewasz się, że gdzieś ukryty jest haczyk? Według zapewnień firmy oferta nie będzie kosztowała klientów sieci ani grosza, a po 24 darmowych miesiącach każdy będzie miał możliwość dalszego korzystania z Tidal w zwykłej cenie. Play chce, by ich klienci korzystali ze streamingu muzyki bez obaw, że rejestracja teraz zaowocuje dodatkowymi opłatami w 2018 roku. Przed upłynięciem darmowego okresu każdy, kto w ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystał z Tidal otrzyma SMS przypominający. Pozostali mogą się tym w ogóle nie przejmować, bo przedłużenie dostępu do usługi ma dotyczyć tylko tych, którzy będą z niej aktywnie korzystać.

To otrzymają klienci płacący abonament, ale co z tymi korzystającymi z usługi pre-paid? Im Play proponuje zakup dostępu do pełnej biblioteki Tidal na 24 godziny za... 1 zł. Na pewno przyda się podczas wyjazdów, albo na imprezy w domu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dostęp liczony jest od północy do północy, a nie np. od godziny 18 we wtorek do 18 w środę, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Oczywiście klienci Play na kartę mogą również wykupić zwykły abonament Tidal za 19,99 zł miesięcznie.

Jeśli jesteś klientem Play to masz się z czego cieszyć, ciekawe jednak czy taki krok zachęci abonentów innych sieci do zmiany operatora...

Więcej o:
Komentarze (33)
Klienci Play dostają świetny prezent - jest się z czego cieszyć. Tylko gdzie jest haczyk?
Zaloguj się
 • twojastaranakolanach

  Oceniono 182 razy 130

  "Większość z NAS każdego dnia słucha muzyki ze smartfonów. Nawet ci, którzy nie mają w domu pokaźnej kolekcji płyt lub telefonu z pojemną pamięcią słuchają muzyki z YouTube lub korzystają z serwisów streamingowych[...]"

  Większość z was? W redakcji? Czy mówicie o całej Polsce? Większość Polaków słucha codziennie muzyki? Ze smartfona lub youtuba? Poj3bało was?

 • klm747

  Oceniono 36 razy 26

  nie ma darmowych obiadów

 • zawsze_edek

  Oceniono 27 razy 23

  niech mi ktoś wytłumaczy co to za usługa "offline" która nie pozwala na słuchanie muzyki zgranej do smartfona (albumy w trybie offline) po wyłączeniu transmisji danych pakietowych? to albo moge słuchac offline nie mając połączenia, np lecąc samolotem, albo, skoro sie nie włącza ta usługa, to nie jest to prawdziwe offline...
  wimp polska mi odpisał że łączy się tylko po to aby sprawdzić czy opłacono abonament. Sprawdzam więc. OK, słucham na lotnisku i przez wifi sie połączył i sprawdził ze zapłacono abonament, potem wsiadam do samolotu, tryb "samolotowy" dane pakietowe off - a tu dupa, nie gra, mieli i czeka na net.... co to ma być?

 • ulanzalasem

  Oceniono 10 razy 8

  . Z tym ostatnim dogadał się Play i oferuje swoim abonentom dwa lata pełnej, w żaden sposób nie okrojonej, usługi Tidal Premium.
  "Da to możliwość słuchania bez ograniczeń i bez reklam (choć transfer ma być odejmowany od miesięcznego limitu), zarówno online jak i offline, dowolnych utworów i list piosenek."

  vs
  np. T-mobile
  Wygodny serwis muzyczny TIDAL Opłata za usługę to 19,90 zł miesięcznie.
  30 milionów utworów, 75 tysięcy teledysków w jakości high definition
  pełne albumy, duża ilość polskiej muzyki, playlisty na każdą okazję
  aktualne nowości muzyczne, bezpłatny transfer danych przy słuchaniu muzyki
  funkcja „offline” pozwalająca na słuchanie muzyki poza zasięgiem sieci.

  Z regulaminu:

  Na podstawie niniejszej Oferty Operator zapewnia abonentom T-Mobile, którzy są użytkownikami serwisu Tidal Premium w T-Mobile („Serwis”) możliwość korzystania z Serwisu z wykorzystaniem nielimitowanej krajowej transmisji danych za pośrednictwem i w zasięgu Sieci Operatora
  3. Nielimitowana transmisja polega na odtwarzaniu (streaming) lub pobieraniu (download) na terenie kraju w zasięgu Sieci treści oferowanych przez WiMP Music Sp. z o.o. do odtworzenia lub pobrania w ramach transmisji danych, która odbywa się bez pomniejszania limit u pakietów transmisji danych oraz dodatkowych opłat za transmisję danych. Nielimitowana transmisja obejmuje nieograniczony dostęp do Serwisu, który polega na odtwarzaniu muzyki, pobieraniu utworów, grafik, okładek płyt, pobieraniu,
  zapisywaniu i modyfikacji list utworów (tzw. playlisty).
  4. Transmisja danych związana z pozostałymi funkcjonalnościami Serwisu
  , w szczególności korzystanie z serwisów Google, last.fm i Facebook będzie wiązała się z ponoszeniem opłat lub będzie pomniejszać limit pakietów transmisji danych, z których korzysta użytkownik Serwisu. W przypadku korzystania z roamingu międzynarodowego
  opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem dostawcy Internetu Użytkownika.
  5.Nielimitowana transmisja nie obejmuje użytkowników Serwisu korzystających z Prywatnych APN.

  Czyli co wyniesie nas więcej transfer w Play czy opłata za sam dostęp i darmowy transfer danych w innej firmie ?

  z internetów:

  "Poza tym, problem występuje wyłącznie w momencie uruchomienia WIMPa, co potwierdza sprawdzanie stanu pakietu kodem *107# przed uruchomieniem i zaraz po wyłączeniu. Przykładowo, tylko wczoraj, łączne wykorzystanie danych na moim telefonie wyniosło ok. 250 MB, z czego 220 MB wykorzystał WIMP i które faktycznie zostały naliczone.
  Również weryfikacja statystyk w Liczniku danych na telefonie wskazuje na wykorzystanie MB właśnie przez WIMP. Od 1 marca do dnia dzisiejszego, wszystkie inne aplikacje działające na moim urządzeniu wykorzystały łącznie ok. 1,2 GB, natomiast WIMP - ok. 3,6 GB. Zdaję sobie sprawę z tego, że urządzenie zlicza całość transferu nawet jeżeli operator nie nalicza opłat, jednak tutaj ewidentnie widać, że ponad 1 GB został naliczony od połowy marca, ponieważ łączny transfer danych z pakietu, zgodnie z "Podsumowaniem" za okres od 1 do 25 marca wynosi 2,4 GB.
  Dodam, że wszelkich aktualizacji sytemu czy innych aplikacji dokonuję wyłącznie przez WiFi (mam to zaznaczone w ustawieniach), więc ewentualne wykorzystanie transferu na automatyczne aktualizacje w tle również jest wykluczone."

  i jeszcze:

  s1ay
  "Treść mojego zgłoszenia:
  ,,Szczegółowy opis sprawy: Proszę o informację dlaczego z dnia dzisiejszego zostało pobrane mi ok 110MB z pakietu promocyjnego (DANE), jeżeli były to w większości dane pobrane podczas streamingu WIMP. Jest to pakiet dokupiony cykliczny 1gb/10zł, pakiet WIMP Play również jest aktywny i to z niego korzystam.
  W dniu dzisiejszym do tej pory pobrałem według play24 120MB transferu łącznie z czego 110 zostało pobrane z pakietu. Reszta danych z telefonu jest prawie nieistotna, ponieważ po sprawdzeniu te 120MB to dane ściągnięte właśnie przez WIMP (specjalnie nie korzystałem dzisiaj z innych ...

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 7 razy 7

  "Da to możliwość słuchania bez ograniczeń i bez reklam (choć transfer ma być odejmowany od miesięcznego limitu)" - takoż napisali.

 • fakit.pl

  Oceniono 19 razy 7

  Konto w Tidal za darmo, ale pewnie za transfer sobie policzą wg taryfikatora.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 19 razy 5

  Jestem w Play ale jakoś ten nius mnie na kolana nie rzucił. Muzyki to można słuchać naprawdę w wielu miejscach w necie za darmo bez problemu. Tez mi prezent.

 • rangerek

  Oceniono 10 razy 4

  mam od Play WiMPa i jestem z niego bardoz zadowolony a ponieważ WiMP przechodzi w Tidala to tym lepiej - 19,90 mniej do abonamentu :)

 • peterro9

  Oceniono 5 razy 3

  w playu lte jest bez limitu przynajmniej ja tak mam...
  ale wiem gdzie jest haczyk, pewnie tidal ma umowe z playem i w kazdej piosence jest przekaz podprogowy zeby podpisac nastepna umowe z playem na 99 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX