Apple sprzedaje nowy dodatek do iPhone'a. Chyba tym razem nie wyszło...

iPhone 6S doczekał się nowego, firmowego inteligentnego etui z baterią. Fakt, że ma trochę gorsze parametry od konkurencyjnych produktów nie zaskakuje, ale brzydki design już tak.

W dzisiejszych czasach czas działania urządzenia na jednym ładowaniu dla wielu jest prawdziwym problemem. Nierzadko intensywnie używany telefon jest w stanie wyczerpać baterię zanim wyjdziemy z pracy. Apple postanowił wyciągnąć rękę do posiadaczy najnowszych iPhone'ów i w sezonie świątecznym rzucił do sklepów nowe, inteligentne etui na iPhone'a 6S połączone z zapasową baterią: Smart Battery Case. Wygląda jednak, że skutkiem chęci zdążenia przed gwiazdką jest niedopracowany produkt.

iPhone 6S Smart Battery Case Fot. Apple

Smart Case?

Nowe akcesorium od Apple wygląda jak zwykłe etui na smartfona o dość nietypowym kształcie. W istocie garb skrywa jednak akumulator, który pozwoli na dłuższy czas pracy iPhone'a. Etui można kupić w dwóch kolorach: ciemnoszarym i białym. Na razie dostępne jest jedynie dla modelu iPhone 6S.

"Ten garb. Ojej."

Amerykańskie The Verge na nowym Smart Battery Case Apple nie zostawia suchej nitki. Narzekają nie tylko na kiepskie parametry względem konkurencyjnych produktów dla iPhone'ów (marne 1877 mAh w etui Apple do nawet 3000 mAh w etui Mophie), czy dwukrotnie wyższą cenę od podobnych akcesoriów, ale również na... design.

Co jak co, ale z tym ostatnim firma z Cupertino zawsze radziła sobie bardzo dobrze. Tym razem jednak zupełnie się pogubili i nie wiedząc jak za bardzo nie pogrubić telefonu stworzyli etui z garbem. Nam kojarzy się ono jednoznacznie z wężem boa, który trawi słonia...

Wąż boa trawiący słonia Fot. Antoine de Saint-Exupéry

Jakby tego było mało, diodę informująca o stanie naładowania etui nie wiadomo dlaczego umieszczono od wewnątrz. Na szczęście można sprawdzić poziom energii bezpośrednio w telefonie.

Niepełne ładowanie za 500 zł?

Jeśli posiadacie iPhone'a 6S i mimo wszystko chcecie kupić nowe etui, to musicie wiedzieć, że kosztuje ono 99 dolarów (bez podatku), czyli około 500 zł.

[Źródło: The Verge]