Nowy król smartfonów? Huawei miażdży konkurencję

W 2015 r. Huawei sprzeda na świecie rekordową liczbę 100 mln smartfonów - donosi Bloomberg. Koncern z Shenzhen przyciąga do siebie klientów szukających smartfonów z półki premium, pozostawiając w tyle krajowych konkurentów.

Chiński koncern w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększył sprzedaż smartfonów o 33 procent i przebojem wdarł się do pierwszej trójki największych producentów smartfonów na świecie. Wyprzedzają go dwaj globalni giganci - Samsung i Apple.

Czytaj też: Jeden z ładniejszych smartfonów ze średniej półki, wchodzi do Polski

Jak podkreśla Bloomberg, Huawei które na rynek smartfonów z Androidem weszło dopiero w 2009 roku, dynamicznie rozwija się nie tylko w Chinach, ale i w Europie i USA. Tego samego nie mogą powiedzieć konkurenci z Xiaomi i Lenovo, którzy na ekspansji Huawei tracą najwięcej.

Xiaomi nie uda się prawdopodobnie osiągnąć prognozowanej liczby 80 mln sprzedanych smartfonów w 2015 roku. Lenovo wciąż zmaga się natomiast z kosztami restrukturyzacji Motoroli.

Jaki przepis na sukces ma Huawei? Koncernowi z Shenzen udało się zerwać z etykietką "taniej chińszczyzny". Jego smartfony coraz częściej pozycjonowane są na półce premium, obok flagowych urządzeń Apple, Samsunga i LG. Sztandarowym przykładem jest tu model Huawei P8.

"Huawei będzie kontynuować tę strategię również w 2016 roku, rozwijając sprzedaż smartfonów z średniej i wyższej półki" - podkreślają analitycy Bloomberga.

Z danych ośrodka IDC wynika, że w trzecim kwartale 2015 roku Huawei odpowiadał za 7,5 proc. smartfonów sprzedanych na świecie. Z kolei Apple może poszczycić się 13,5 proc. udziałów w rynku, a Samsung zgarnął 24 proc.

"Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać wzrost również w 2016 roku" - podkreśla prezes dywizji smartfonów He Gang w wydanym oświadczeniu.

Źródło: Bloomberg

Zdjęcie HUAWEI Ascend P8 biały Zdjęcie Huawei P8 Dual 64GB złoty Zdjęcie Huawei P8 Lite Dual biały
HUAWEI Ascend P8 biały Huawei P8 Dual 64GB złoty Huawei P8 Lite Dual biały
Porównaj ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info