Apple pracuje nad nowymi EarPods. Koniec z wejściem słuchawkowym?

Z doniesień serwisu 9to5Mac wynika, że Apple intensywnie pracuje nad nowym zestawem bezprzewodowych słuchawek EarPods. Wszystko wskazuje na to, że iPhone 7 rzeczywiście zostanie pozbawiony tradycyjnego wejścia słuchawkowego.

Nowe słuchawki EarPods miałyby pojawić się w sprzedaży równocześnie z premierą iPhone'a 7. Byłyby to dwie niezależne membrany, które łączyłyby się z telefonem za pośrednictwem  Bluetooth. Serwis 9to5Mac sugeruje , że bezprzewodowy zestaw zostałyby wyposażony w mikrofon do rozmów oraz zestaw do ładowania baterii.

Zobacz też: Nadchodzi era autonomicznych samochodów

Od kilku miesięcy w sieci krążą plotki o tym, że iPhone 7 mógłby zostać pozbawiony standardowego wejścia audio 3,5 mm. To właśnie audio-jack jest obecnie jedną z największych przeszkód na drodze do dalszego "odchudzania" obudowy urządzenia.

W świetle tych doniesień informacja o bezprzewodowym zestawie EarPods nabiera sensu. Bardzo prawdopodobne, że nowe słuchawki zostaną wyprodukowane przez firmę Beats, która w 2014 roku trafiła pod skrzydła giganta z Cupertino.

Czy właściciele iPhone'a 7 znajdą bezprzewodowe EarPods w pudełku ze smartfonem? Jest to wątpliwe. Według serwisu 9to5Mac słuchawki byłyby sprzedawane oddzielnie. Do pudełka z iPhonem trafiłby natomiast tradycyjny zestaw "z kabelkiem", podłączany do portu Lightning.

Źródło: 9to5Mac