Apple "zachęca" do przesiadki na Androida? "To bzdura"

Internet obiegły doniesienia jakoby koncern z Cupertino pracował nad rozwiązaniem, które umożliwi użytkownikom iPhone'ów przeniesienie swoich danych z iOS-a na konkurencyjnego Androida. Apple kategorycznie zaprzecza.

O tajemniczej aplikacji, która miała ułatwić użytkownikom iOS-a przesiadkę na Androida napisał dziennik ?The Telegraph?, Według brytyjskiej gazety ten ruch miał być podyktowany presją ze strony europejskich telekomów.i Doniesienia ?The Telegraph? zostały bardzo szybko powielone przez media z całego światu.

Czytaj też: To koniec tych wersji popularnej przeglądarki

Trudno się dziwić. Taka decyzja oznaczałaby całkowitą zmianę polityki, z której znany jest koncern z Cupertino. Polityki zamkniętego i samowystarczalnego ekosystemu. Okazuje się jednak, że doniesienia ?The  Telegraph? nie maja nic wspólnego z rzeczywistością.

Piekło jednak nie zamarzło

Apple nie ma w zwyczaju komentowania doniesień medialnych. Gdy w sieci pojawiają się kolejne plotki o nowych produktach i pomysłach koncernu z Cupertino, to zazwyczaj zachowuje on wymowne milczenie, które jedynie podsyca daną plotkę.

Tym razem firma kierowana przez Tima Cooka zrobiła wyjątek, a to oznacza, że doniesienia ?The Telegraph? wyjątkowo jej się nie spodobały. ?Ta plotka jest całkowicie nieprawdziwa? - powiedziała rzecznik Apple Trudy Muller serwisowi BuzzFeed News. ?Koncentrujemy się na zachęcaniu użytkowników Androida do przechodzenia na iPhone'a i idzie nam to świetnie?.

Rzecznik giganta z Cupertino ma na myśli przygotowaną przez Apple aplikację, która pozwala użytkownikom smartfonów z Androidem skopiowanie swoich kontaktów, danych i plików multimedialnych na urządzenie z systemem iOS.

Wszystko wskazuje na to, że ?piekło jednak nie zamarzło?, a Apple nie ma najmniejszego zamiaru pomagać swoim użytkownikom w przechodzeniu na ?ciemną stronę mocy?.

Źródło: BuzzFeed News