Sony Xperia M5 w Polsce

Do Polski oficjalnie trafia zaprezentowany w sierpniu zeszłego roku smartfony Sony Xpertia M5. Średnia półka robi się coraz ciekawsza.

Sony poinformował o rozpoczęciu sprzedaży w Polsce smarfonu Xperia M5, który oficjalnie zaprezentowano w sierpniu minionego roku. Producent sam określa swoje urządzenie jako "średnią półkę" zapewniając przy tym, że parametry są naprawdę wysokie.

I faktycznie smartfon prezentuje się dość mocno:

  • Ekran: 5 cali (Full HD)
  • Procesor: Mediatek MT6795 Helio X10 (8 rdzeni)
  • RAM: 3GB
  • Miejsce na dane: 16GB
  • Aparat główny: 21,5MP
  • Aparat przedni: 13MP
  • Android 5.0

Przeczytaj też: Wszystko co wiemy o Galaxy S7

 

Do tych danych warto jeszcze dodać szczegółowy opis ekranu. Jest wykonany w standardzie Mobile BRAVIA Engine, co według producenta zapewnia lepsze kolory i kontrast. Główny aparat też ma ciekawą cechę - pięciokrotny Clear Image Zoom pozwala autorowi zdjęcia na przybliżenie celu bez utraty jakości obrazu. Aparat cechuj też szybki bo 0,25-sekundowy hybrydowy autofocus. Producent deklaruje, że oznacza to, iż fotografia wykonywana jest praktycznie dokładnie w tym samym momencie, w którym użytkownik naciska spust migawki. Nowa technologia hybrydowego autofocusa o wiodącej szybkości w branży jest wykorzystana zarówno w detekcji różnic fazowych, jak i w detekcji kontrastu. Rozdzielczość aparatu służącego do selfie też robi dobre wrażenie.

Ładny, potężny, ale...

Smartfon ma całkiem dobrą specyfikację. Jego wygląd i użyte materiały nawiązują wyraźnie do tego, co znamy z flagowej Xperii Z5. Styl zawarty w linii OmniBalance jest utrzymywany również dla produktów ze średniej półki. Urządzenie jest więc potężne, ładne, brakuje w nim słabych punktów, które by je w oczywisty sposób dyskwalifikowały (co się czasami Sony w przypadku średniej półki zdarzało). Jedynym problemem jest nieco wysoka cena wynosząca 1799 złotych. Sony zapewne oferuje dużo: ekran Full HD, sporo RAM, mocny procesor, bardzo mocne aparaty. Propozycja znacznie mniej uznanych konkurentów, takich jak Xiaomi, jest oczywiście słabsza, ale cena zdaje się to rekompensować - dla przykładu Redmi 3 ma kosztować w Chinach równowartość 430 zł.

Producenci markowego sprzętu będą musieli wkładać więcej wysiłku w to, by udowodnić, że ich autorskie rozwiązania są lepsze od "anonimowych", czy tworzonych przez mniej uznane półki. Specyfikacja smartfonów ze średniej półki staje się bowiem coraz bardziej zbliżona do tego, co jeszcze nie tak dawno uznawaliśmy sprzęt marzeń.

Sony Xperia M5 jest dostępna m.in. w następujących sklepach i portalach: Allegro, Astral, Euro RTV AGD, Komputronik, Media Expert, Morele, Neonet, Sferis, Xkom, MediaMarkt, Saturn i Sony Centre.