Jeśli jesteś kierowcą, to pokochasz nowe Google Maps

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem już wkrótce będą mogli pobrać na swoje urządzenia nową wersję popularnych aplikacji Google Maps, która powinna przypaść do gustu wszystkim kierowcom.

Powiedzmy to otwarcie: dotychczas Google Maps nie sprawdzały się najlepiej jako samochodowa nawigacja. Dostęp do przydatnych funkcji (np. przycisku wyłączającego głos lektora) wymaga kilku dodatkowych dotknięć ekranu smartfona, co jest mało komfortową czynnością dla kierowcy.

Czytaj też: Za tę funkcję znów pokochacie iPhone'a

Nowe Google Maps na Androida w wersji 9.19 rozwiązuję kilka dotychczasowych bolączek, na które narzekali użytkownicy. Przede wszystkim wprowadzają jednak zupełnie nowy "Tryb Jazdy" (ang. "Driving Mode"), który zmienia aplikację w nawigację samochodową z prawdziwego zdarzenia.

Google MapsGoogle Maps

Tryb Jazdy można będzie uruchomić z poziomu ekranu głównego urządzenia (dodatkowa ikona) lub z poziomu Google Maps. Aby ikona "Driving Mode" pojawiła się na naszym smartfonie, wystarczy uruchomić menu widgetów i przeciągnąć ją na ekran.

Po uruchomieniu, Tryb Jazdy nie będzie wymagał od nas ręcznego wpisania adresu naszej podróży. Zamiast tego skorzysta z historii wyszukiwań, aby zasugerować adresy pod które prawdopodobnie chcemy się udać (dom, praca, centrum handlowe itd.) Chodzi  o to, abyśmy jak najrzadziej ściągali ręce z kierownicy naszego samochodu.

Google MapsGoogle Maps

W czasie podróży, Tryb Jazdy będzie również podsuwał wskazówki, informował o przewidywanym czasie dojazdu, czy też o utrudnieniach na drodze. Wspomniany już przycisk wyciszania wreszcie jest dostępny "pod ręką". Znajduje się po prawej stronie ekranu.

Aktualizacja aplikacji Google Maps w ciągu najbliższych dni pojawi się w sklepie Google Play.

Więcej o:
Komentarze (79)
Jeśli jesteś kierowcą, to pokochasz nowe Google Maps
Zaloguj się
 • aamalisz

  Oceniono 142 razy 122

  dopoki nie mozna na trasie ustalic punktow posrednich to gowno nie nawigacja.

 • racetam

  Oceniono 44 razy 30

  super, teraz juz napewno będę wiedział jak dojechać do domu, pracy, centrum handlowego bez zbyt wielkiego wysiłku.

 • czeski_honza

  Oceniono 27 razy 19

  Używam Google Maps i Here Maps na przemian i chyba jednak wole tą pierwszą w Polsce. ta druga sprawdza się za granicą z uwagi na możliwość pracy offline. Tylko trzeba pamiętać przed wyjazdem o pobraniu stosownych regionów podróży :)

 • Wit Tar

  Oceniono 25 razy 13

  Google Maps pozostawiają sporo do życzenia poza dużymi miastami w Polsce, nawet kilkanaście km od miasta. Brak ulic istniejących nawet kilka lat...czego nie mogę powiedzieć o OSM. Fakt, że mapa offline OSM zabiera 1,3GB ale ma komplet informacji. Natomiast Google ma kapitalne StreetView. Poza płatnymi mapami zdecydowanie polecam mape i nawigacje OSMAnd (trasy piesze, rowerowe, narciarskie, gorskie+poziomice, także wodne...)

 • antares777

  Oceniono 36 razy 10

  "Po uruchomieniu, Tryb Jazdy nie będzie wymagał od nas ręcznego wpisania adresu naszej podróży. Zamiast tego skorzysta z historii wyszukiwań, aby zasugerować adresy pod które prawdopodobnie chcemy się udać (dom, praca, centrum handlowe itd.) "

  I znowu maszyna będzie wiedziała lepiej i znowu trzeba będzie się z nią borykać i odrywać ręce od kierownicy - aby ją przekonać że jednak chcemy jechać w inne miejsce niż ONA sobie ubzdurała.

  Geniusze to potrafią wymyślić ideologię. Byle tylko nie musieć myśleć, byle maszyna za nas załatwiła. Mądrze czy głupio - to już jest mniej ważne.

 • janboden49

  Oceniono 15 razy 7

  Nie ma Androida w wersj 9.19. Używajcie polskiej składni w budowie zdania, panowie filolodzy, pismaki, kretyni i nieuki.

 • doogie7

  Oceniono 9 razy 5

  Zoom in/zoom out dwoma palcami, zamiast kliknięciem w przycisk w nawigacji do samochodu to nieporozumienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX