Huawei ShotX z obrotowym obiektywem wchodzi do Polski. Zapowiada się nieźle

Huawei ShotX to smartfon ze średniej półki, w którym znajdziemy bardzo dobry, obrotowy aparat, oraz czytnik linii papilarnych.

Huawei ShotX wyposażony został w ekran o przekątnej 5,2" i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Wewnątrz znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 616, taktowany zegarem 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Do tego bateria o pojemności 3100 mAh, która powinna starczyć na cały dzień pracy bez konieczności podpinania ładowarki. Mimo tego, że Huawei ShotX jest smartfonem ze średniej półki, to znajdziemy w nim czytnik linii papilarnych umieszczony z boku obudowy. Podobne rozwiązanie znamy ze smartfonów Sony (np. Z5, ale tam czytnik został zintegrowany z przyciskiem uruchamiania). Czytnik ma umożliwiać nie tylko odblokowanie urządzenia, ale też zrobienie zdjęcia i odebranie połączenia przychodzącego. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 5.1.1.

Huawei ShotXFot. Joanna Sosnowska

Najciekawszym elementem nowego smartfonu Huawei jest jednak aparat (13 Mpix), został bowiem wyposażony w obrotowy obiektyw. Producent zapewnia, że mechanizm powinien starczyć na 100 tysięcy obrotów. Ale rozsądek podpowiada, że w przypadku plażowania chyba lepiej nie korzystać z tej funkcji i nie kusić losu.

Huawei ShotX w ofercie OrangeFot. Orange

Przez pierwsze trzy miesiące Huawei ShotX dostępny będzie wyłącznie w sieci Orange. W umowie na 24 miesiące można go dostać od 299 zł w abonamencie za 89,99 zł. Ze szczegółami taryf możecie zapoznać się tu. W sklepie cena Huawei ShotX zaczynać się ma od 1399 zł.