4-calowy iPhone już w marcu? Znamy szczegóły

Doniesienia dotyczące 4-calowego iPhone'a nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Choć Apple wciąż oficjalnie nie potwierdziło premiery tego urządzenia, to wszystko wskazuje na to, że jest ona kwestią kilku najbliższych miesięcy.

Z doniesień serwisu 9to5Mac wynika, że najnowszy smartfon Apple będzie nosić nazwę ?iPhone 5se?. Jeden z pracowników firmy z Cupertino miał stwierdzić, że nazwa ta ma dwa znaczenia. Po pierwsze, ?se? jest skrótem od słów ?Special Edition? (edycja specjalna).  Po drugie, nawiązuje do iPhone'a 5S, który ma być wizualnym wzorcem dla nowego telefonu Apple.

Czytaj też: Jaki będzie iPhone 7? Wszystko, co wiemy o kolejnym flagowcu Apple

iPhone 5se ma zostać wyposażony w 4-calowy ekran z delikatnie zaokrąglonymi brzegami. Znajdziemy tu dwa aparaty: tylni 8mpx i przedni 1,2 mpx - takie same, jak w przypadku iPhone'a 6. Sercem smartfona będą układy A8 oraz M8. Łączność zapewnią z kolei moduły Bluetooth 4.2, VoLTE, WiFi 802.11ac oraz chip NFC do płatności Apple Pay. Użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy czterema wariantami kolorystycznymi urządzenia - Silver, Space Gray, Gold oraz Rose Gold. Jest raczej pewne, że iPhone 5se nie zostanie wyposażony w technologię 3D Touch

Z informacji, do których dotarł serwis 9toMac wynika również, że nowy iPhone zostanie zaprezentowany na przełomie marca i kwietnia. Razem z nim swoją premierę mogłaby mieć kolejna wersja zegarka  Apple Watch. Pojawienie się iPhone'a 5se oznaczałoby oczywiście wycofanie z rynku iPhone'a 5s, który w tym momencie pełni rolę ?budżetowego? smartfona Apple.

Źródło: 9to5Mac