LG V10 - drugi ekran to fajny bajer, ale manualny tryb wideo to jest to [PIERWSZE WRAŻENIA]

LG V10, który niedawno zadebiutował na naszym rynku, wygląda na jedno z ciekawszych urządzeń pierwszej połowy 2016 roku. Znajdziemy w nim wszystko, czego można spodziewać się po flagowcu, ale także zaawansowany tryb nagrywania wideo.

LG V10 jest duży. Wyświetlacz ma przekątną 5,7" i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Nad nim znajdziemy z kolei... drugi, dużo mniejszy wyświetlacz (2,1" 160 x 1040 pikseli), który służy do wyświetlania powiadomień, mamy do niego dostęp do skrótów wybranych aplikacji, można stamtąd też sterować muzyką. Ten ekran jest zawsze włączony, ale ponieważ jest niewielki, ma zużywać niewiele energii. Można też go całkiem wyłączyć w ustawieniach.

Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów (między innymi ze stali nierdzewnej), a całe urządzenie - mimo tego, że jest spore - całkiem dobrze leży w dłoni. Z tyłu na przycisku uruchamiania znalazł się czytnik linii papilarnych. Na razie (po kilku godzinach korzystania) działa całkiem dobrze.

LG V10Fot. Joanna Sosnowska

LG w swoich topowych smartfonach od dawna stosuje już bardzo dobre aparaty. W V10 znajduje się aparat 16 Mpix i dwa aparaty z przodu (5 Mpix - jeden zwykły, drugi szerokokątny). Ale zdecydowanie najlepszą funkcją jest ręczny tryb filmowania. Myślcie o tym jak o manualnym trybie dla wideo. W nim mamy możliwość edycji parametrów takich jak dźwięk, balans bieli, ręczna i automatyczna regulacja ostrości, korekcja ekspozycji oraz czułość ISO.

LG V10Fot. Joanna Sosnowska

Rozczarowaniem jest obecny na pokładzie Android 5.1.1 Lolipop. Można mieć nadzieję, że aktualizacja do najnowszej wersji przebiegnie w miarę szybko.

LG V10 jest już dostępny w przedsprzedaży w sieci sklepów X-Kom, po czym pojawi się w ofertach operatorów Orange, Play i Plus i trafi do sklepów Saturn, Media Markt, Euro RTV AGD oraz Komputronik. Sugerowana cena detaliczna to 2899 zł

To dopiero pierwsze wrażenia, recenzji V10 możecie spodziewać się w ciągu kilku dni.

Specyfikacja techniczna LG V10
System operacyjny Android 5.1.1
Procesor Qualcomm Snapdragon 808
Pamięć wewnętrzna 32 GB
RAM 4 GB
Wyświetlacz Główny 5,7" 2560 x 1440 pikseli, drugi 2,1" 160 x 1040 pikseli
Aparat Główny 16 Mpix, Przednie 5 Mpix
Bateria 3000 mAh
Wymiary 6 x 79,3 x 8,6 mm
Waga 192 gramy
Kolory obudowy czarny, biały