Wykorzystaj swoje urządzenia mobilne w kreatywny sposób

Smartfony i tablety często postrzegane są jako urządzenia tylko do konsumowania treści. Zwykle przeglądamy na nich sieć, robimy zdjęcia, oglądamy filmy, czytamy książki. Jednak sprzęt ten pozwala nam na znacznie więcej. Dzięki niemu możemy pobudzić swoją kreatywność i zamiast konsumować treści - tworzyć je.

Zarówno tablety jak i smartfony, dzięki swojej mobilności oraz szerokiemu wyborowi aplikacji, mogą stanowić świetne narzędzie do tworzenia treści. Choć zapewne jeszcze długo nie będą w stanie zastąpić w profesjonalnej pracy zwykłych komputerów, to już dziś potrafią być doskonałym ich uzupełnieniem. Oto kilka sposób, jak w kreatywny sposób można wykorzystać smartfon lub tablet.

Obróbka zdjęć

Każdy z nas robi mnóstwo zdjęć swoim telefonem. Jestem na wycieczce: fota. Bawię się na imprezie: fota. Widzę coś dziwacznego: fota. Jednak od zrobienia zdjęcia na szybko, do wykorzystania komórki w profesjonalnej fotografii daleka droga. Nie jest to jednak niemożliwe. Jeżeli chcemy "wywołać" nasze cyfrowe zdjęcia, poprawiając ich jakość i ekspozycję, możemy skorzystać chociażby z mobilnej wersji Adobe Lightroom. Jest to profesjonalne oprogramowanie do obróbki zdjęć, które dostępne jest również na urządzeniach mobilnych. Lightroom na tablecie, choć nie posiada wszystkich funkcji wersji komputerowej, pozwoli ci na poprawienie twoich zdjęć w profesjonalny i kreatywny sposób. Największą oczywiście jego zaletą jest to, że nie potrzebujesz do tego komputera stacjonarnego, możesz to zrobić z poziomu kanapy czy kawiarni.

Montowanie filmów

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w tworzeniu filmów, to urządzenia mobilne mogą być niezwykle pomocne. Za pomocą telefonu możesz nakręcić materiał wideo, a dzięki aplikacji na tablet w wygodny sposób go zmontować. Korzystając, na przykład z KineMaster możesz wybrać najlepsze ujęcia i je ze sobą posklejać, dodać warstwę dźwiękową, specjalne efekty czy napisy. Być może za tak zrealizowanym filmem Oskara nie dostaniesz, jednak twoje wideo nabierze rysu profesjonalnej produkcji.

Tworzenie muzyki

Myślisz, że twój tablet nadaje się tylko do słuchania muzyki? Wcale nie! Możesz za jego pomocą również ją tworzyć. Jeżeli lubisz elektroniczne klimaty, to możesz przetestować Music Maker Jam.

Miksowanie muzy na wirtualnej konsoli, sklejanie sampli, dodawanie efektów. W dzisiejszych czasach ogromna część muzyki rozrywkowej tworzona jest na komputerach. Teraz możesz do tego wykorzystać również swój tablet. Efekty potrafią być zaskakujące.

Lekcja rysunku

Kartka papieru i ołówek? To już przeżytek. Swoje zdolności plastyczne możesz łatwo rozwijać korzystając z urządzeń mobilnych. Nie brakuje aplikacji, jak chociażby Autodesk SketchBook, dzięki którym na ekranie tabletu można stworzyć małe arcydzieła w cyfrowej formie, którymi następnie w ułamku sekundy można podzielić się z całym światem. Może tablet nie nada się do stworzenia drugiej Mona Lisy, ale bez wątpienia może sprawdzić się w rękach uzdolnionego, a nawet po prostu początkującego artysty.

To tylko niektóre przykłady, w jaki sposób można kreatywnie i profesjonalnie wykorzystać urządzenia mobilne. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Artykuł powstał przy wykorzystaniu tabletu Lenovo Yoga Tab 3 Pro

Lenovo Yoga Tab 3 Pro to tablet jednej funkcji. Ale za to jakiej!

Lenovo Yoga Tab 3 Pro