Lenovo Yoga Tab 3 Pro to tablet jednej funkcji. Ale za to jakiej!

Odróżnienie się wśród setek modeli tabletów z Androidem to nieproste zadanie. Lenovo udała się ta sztuka z tabletem Yoga Tab 3 Pro, a to głównie dzięki jednej, ale za to świetnej funkcji.

Lenovo Yoga Tab 3 Pro to kontynuacja dość nietuzinkowej i charakterystycznej linii urządzeń tej firmy. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle konkurencji swoim specyficznym wyglądem. Tradycyjna, prostokątna stylistyka zostaje przełamana przez walcowaty element na jednym z boków konstrukcji. Nie jest to jednak tylko stylistyczna zagrywka, lecz pełni ona swoją określona rolę. To tutaj znajduje się największa zaleta tego urządzenia: projektor. Ale o nim za chwilę.

Nietuzinkowy design

Pierwsze, co rzuca się w tzw. oczy po wzięciu urządzenia do ręki to jego waga. Tablet ten jest dość ciężki, ma ok. 665 gramów. Utrzymanie go w jednej ręce na dłuższą metę jest męczące. Mimo to bardzo dobrze leży w dłoniach i trzymanie go zarówno w pionie jak i w poziomie jest wygodne. Jest to zasługą zarówno specjalnej powierzchni na "plecach" urządzenia jak również walcowatego boku, który łatwo chwycić.

Zobacz też: Lenovo Phab Plus - to jeszcze telefon, czy już tablet?

Również umiejscowienie przycisków i portów zostało dobrze zaprojektowane: znajdują się one na wspomnianym walcu, dzięki czemu można łatwo do nich sięgnąć. Generalnie urządzenie sprawia dobre wizualne wrażenie, wykonano je również z materiałów, których nie powstydzimy się na służbowym spotkaniu.

Lenovo Yoga 3 Profot. KM

Ciekawym elementem jest wysuwana "nóżka", która jest wsparciem dla funkcji projektora. Dzięki niej możemy dość wygodnie umiejscowić urządzenie w taki sposób, by łatwo było na nim pisać, lub by stanowiło dla nas drugi ekran. Co więcej, można je nawet powiesić na ścianie.

Tablet jednej funkcji

Największą zaletą tego urządzenia i właściwie głównym powodem, dla którego można się pokusić o jego zakup, jest projektor. Lenovo wykonało tutaj sporo pracy, by jego jakość była zadowalająca, a obsługa wręcz banalnie prosta.

Projektor możemy uruchomić fizycznym przyciskiem, przytrzymując go kilka chwil. Po uruchomieniu możemy kontrolować ostrość obrazu dzięki specjalnej aplikacji w postaci wysuwanego widżetu. Jest to rozwiązanie bardzo intuicyjne i sprawdzające się znakomicie.

Lenovo Yoga 3 Profot. KM

Sam projekt działa nieźle. Jakość obrazu jest całkiem dobrze odwzorowana, zarówno pod kątem szczegółów jak i kolorów. Trzeba jednak brać pod uwagę, że zmieszczenie w takim urządzeniu projektora oznacza pewne kompromisy. O ile obraz jest wyraźny, jeżeli rzucamy go z niewielkiej odległości, o tyle im dalej tym gorzej.

Do czego możemy użyć tej flagowej funkcji? Tutaj zakres zastosowań jest naprawdę szeroki. Z jednej strony tablet można wykorzystać w celach czysto biznesowych: uruchomić prezentację, zdjęcia czy pliki wideo. Może więc stanowić super mobilne rozwiązanie na wszelkiego typu spotkania.

Lenovo Yoga 3 Profot. KM

Jednak możemy również wykorzystać to urządzenie w bardziej rozrywkowych celach: do oglądania YouTube'a, przeglądania fotek z wakacji czy memów z kotami. Warto jednak pamiętać, że nie możemy liczyć na kinową jakość obrazu. Jeżeli chcemy obejrzeć naszpikowany efektami specjalnymi film, to nie oczekujmy wizualnego widowiska przy tego typu projektorze.

Godna wspomnienia w tym momencie jest również jakość głośników. W Yoga 3 Pro znajdziemy głośniki JBL wspierające technologię Dolby Atmos. Jak na tego typu urządzenie dźwięk jest więcej niż zadowalający i świetnie wspiera projektor, zarówno w roli biurowego narzędzia jak i domowej rozrywki. Na plus należy zaliczyć również aplikację Dolby, dzięki której można korygować jakość dźwięku.

To po prostu Android

Projektor stanowi najważniejszy element tego urządzenia. Bez niego jest to po prostu zwykły tablet z Androidem, ani wiele lepszy, ani wiele gorszy od flagowych propozycji konkurencji. Należy jednak pamiętać, że ponieważ został on podporządkowany jednej funkcji, to w niektórych aspektach użytkowania traci. Ze względu na swoją wagę oraz kształt nie jest to idealny wybór, jeżeli szukamy urządzenia, z którym wygodnie się rozsiądziemy i będziemy chcieli surfować po sieci lub czytać książki. Nie znaczy to, że nie można tego zrobić, ale będzie to znacznie mniej wygodne, niż w przypadku urządzeń o tradycyjnej bryle.

Lenovo Yoga 3 Profot. KM

Warto wspomnieć również o jeden funkcji Yogi, dedykowanej głównie projektorowi. Jest to mini-widżet, za pomocą którego możemy rysować po ekranie i robić szybkie jego zrzuty. Świetnie sprawdzi się, gdy będziemy chcieli coś pokazać na spotkaniu.

Dobry tablet nie dla każdego

Lenovo Yoga Tab 3 Pro to tablet, który właściwie dedykowany jest wykorzystaniu w biurze. Funkcja projektora sprawdzi się na spotkaniach, ale już niekoniecznie jako kino domowe. Może zostać wykorzystany jako drugi ekran, ale wygodnie książek na nim nie poczytamy. Krótko mówiąc, jeżeli potrzebujesz przenośnego projektora, to Yoga 3 może stanowić ciekawą alternatywę.

Specyfikacja

Lenovo Yoga 3 Pro

Sprawdzamy Moto G, Moto X Play i Moto X Style

Moto G, Moto X Play i Moto X Style