Apple ma kłopoty z procesorami. Premiera iPhone'a 7 zostanie opóźniona?

Fabryka firmy firmy, która miała odpowiadać za całość produkcji układów A10 dla iPhone'a 7, została uszkodzona w wyniku trzęsienia ziemi. Wciąż nie wiadomo czy, i w jaki sposób wydarzenie to zaszkodzi zbliżającej się premierze smartfona Apple.

Taiwan Semiconductor Manufacturing to tajwański producent układów scalonych, w tym procesorów. Koncern ten już od  2011 roku  współpracuje z Apple. Tajwańczycy wyprodukowali m.in. część układów A5, A6 oraz A8, które trafiły do iPhone'ów i iPadów.

Czytaj też: Apple chce być jak Netflix? Amerykański gigant wyprodukuje serial telewizyjny

Największym wyzwaniem dla TSM miało być jednak dostarczenie najnowszych układów A10 dla iPhone'a 7, którego premiera odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Wcześniej Tajwańczycy ?dzielili się? produkcją układów "A" z koreańskim Samsungiem. Apple postanowiło jednak zrezygnować z usług swojego wielkiego konkurenta i powierzyć całość produkcji TSM.

To jednak może okazać się niemożliwe. 6 lutego na Tajwanie doszło do trzęsienia ziemi, w wyniku którego część fabryki TSM uległa uszkodzeniu. Jak donosi serwis, DigiTimes, początkowo Tajwańczycy szacowali, że w wyniku tego zdarzenia poziom produkcji spadnie o zaledwie 1 proc. Niestety te prognozy okazały się zbyt optymistyczne.

TSM poinformowało właśnie, że wpływ trzęsienia ziemi o sile 6,4 w skali Richtera na poziom produkcji, będzie znacznie większy. Jak duży? Tego TSM nie zdradziło. Firma liczy jednak, że wciąż uda się jej dotrzymać wszystkich terminów, włącznie z tymi, które dotyczą produkcji układów A10.

Apple na razie całej sprawy nie komentuje. Niewykluczone jednak, że w obliczu problemów TSM, firma z Cupertino będzie musiała zwrócić się o pomoc... do Samsunga.

Więcej o:
Komentarze (5)
Apple ma kłopoty z procesorami. Premiera iPhone'a 7 zostanie opóźniona?
Zaloguj się
 • mille666

  Oceniono 8 razy 6

  życie straciło sens...

 • winter_solstice

  Oceniono 4 razy 4

  Nie TSM ale TSMC
  Nie . ale .

  Naliczyłem min 10 błędów.

  Maikowski nie dziennikarz ale bajkopisarz.

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 7 razy 3

  Fabryka firmy - hahaha, a to dobre. Dlaczego kłamiecie? Przecież Apple nie ma żadnej fabryki, wszystko zleca chińskim wykonawcom, a podzespoły kupuje od tych co potrafią je produkować.

 • graveir

  Oceniono 5 razy 1

  Dobre dziennikarstwo... Pierwsze zdanie nagłówka i już mamy "farbyka firmy firmy". Naprawdę myślicie, że ktoś wam za taki poziom zapłaci?

 • haha-to-ja

  Oceniono 11 razy 1

  Ahahaha redektorek wykopał newsa sprzed tygodnia , przyprawiajac sensacjom a może sie plebs wkurzy. Gdyby wiedzial cokolwiek o technologi produkcji elektroniki to wiedzialbym ze w tym momenci nie ma mowy o takich zmianach i "zwrocie o pomoc do samsunga". moze wtedy za ta wyplatke za te wypociny kupilby sobie najnowzszego samsunga i lg ktore po 8miesiacach wciaz nie dogonily wydajnoscia poprzedniego iphona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX