Instagram wprowadza funkcję, na którą wszyscy czekali. Wreszcie

Po latach oczekiwań popularna aplikacja zostanie wyposażona w systemu dwustopniowego uwierzytelnienia. Zwiększy on bezpieczeństwo użytkowników.

Czym jest dwustopniowy system uwierzytelnienia? Podczas logowania się do usługi internetowej (bank, serwis społecznościowy) proszeni jesteśmy o podanie nazwy użytkownika i hasła - to pierwszy stopień uwierzytelnienia. Drugi stopień wymaga od nas każdorazowego wprowadzenia specjalnego kodu, który możemy otrzymać na kilka sposobów - np. SMS-em lub e-mailem.

Czytaj też: Instagram - jak przeglądać zdjęcia w nowy sposób

Dwustopniowe uwierzytelnienie użytkownika staje się standardem w świecie internetu. Zabezpieczenie to oferują m.in. bank czy też Google. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że do tej pory Instagram, z którego każdego miesiąca korzysta 400 mln osób, nie oferował tej funkcji.

To jednak się zmieni. Serwis TechCrunch poinformował, że począwszy od dziś, Instagram pozwoli użytkownikom na powiązanie ich kontra z wybranym numerem telefonu. Za każdym razem, gdy będą logować się na swoje konto (np. na nowym urządzeniu), otrzymają wiadomość tekstową ze specjalnym kodem identyfikacyjnym, który należy wprowadzić w oknie logowania.

To dobrze, że Instagram wreszcie zaczyna troszczyć się o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Szczególnie, że w przyszłości zdarzały się sytuacje, gdy cyberprzestępcy uzyskiwali dostęp do ich kont. Ofiarą takiego włamania padła m.in. znana amerykańska piosenkarka Taylor Swift.

Więcej o:
Komentarze (5)
Instagram wprowadza funkcję, na którą wszyscy czekali. Wreszcie
Zaloguj się
 • anna_pot

  Oceniono 13 razy 11

  w końcu nikt mi się nie będzie włamywał i sprawdzał co jadłam wczoraj na obiad :)

 • aleiz

  Oceniono 4 razy 2

  właściwszy tytuł artykułu byłby "...na którą czekali wszyscy użytkownicy..."
  Jakoś niespecjalnie czekałem na funkcję serwisu, którego nie używam :P

 • miga777

  Oceniono 3 razy 1

  Wreszcie wiem co było moim celem od kilku lat, czekałem na funkcje w aplikacji, której nie używam. O dzięki sens życia uratowany, mam nadzieje, że za parę lat dowiem się na co czekam od teraz.

 • sztucznypolak

  0

  Nie czekalem. Czy jestem jedynym, ktory nie uzywa?

 • pjck

  Oceniono 9 razy -1

  Nie mam czasu na takie ceregiele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX