MWC 2016: Ale to nie wszystko. Ta urocza kamerka Samsunga nagrywa obraz inaczej, niż inne

Na konferencji Samsunga zaprezentowano nie tylko nowe Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Pokazano też małą kamerkę - Gear 360, dzięki której można kręcić filmy w sam raz do rzeczywistości wirtualnej.

Gear 360 wyposażony został w dwie szerokokątne soczewki, które w sumie obejmują pełne, 360-stopniowe pole widzenia. Dzięki temu zdjęcia i filmy, które nią zrobimy, można oglądać w specjalnych goglach VR (czyli rzeczywistości wirtualnej).

Zdjęcia wykonane kamerą mają rozdzielczość 30 Mpix (f2.0), a wideo 3840 x 1920 pikseli. Gear 360 wyposażony został w małą nóżkę, którą można rozłożyć do pozycji statywu i wygodnie postawić urządzenie np. na stole.

W kamerze znajduje się wejście na kartę pamięci, oraz microUSB.

Samsung Gear 360Fot. J. Sosnowska

Gdy Gear 360 zostanie sparowany ze smartfonem, to w czasie rzeczywistym można mieć podgląd na to, jak obraz jest akurat rejestrowany przez kamerę. Zdjęcie lub film mogą zostać zachowane jako sferyczne (format, który wygodnie ogląda się na smartfonach), albo można przekonwertować je tak, żeby jak najlepiej wyświetlane było w goglach rzeczywistości wirtualnej. Pamiętajcie, że Samsung ma własne gogle VR. Ważne jest więc, żeby osoby które je kupią, miały na nich co oglądać.

Data premiery ani cena Gear 360 nie są na razie znane.

Jesteśmy w Barcelonie

Nasza redakcja jest obecna na targach Mobile World Congress - relacjonujemy je nie tylko na łamach tego portalu. Można oglądać nas na żywo na:

Technologie na Facebooku

Technologie na Snapchacie

Technologie na Instagramie

Więcej o:
Komentarze (10)
MWC 2016: Ale to nie wszystko. Ta urocza kamerka Samsunga nagrywa obraz inaczej, niż inne
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 48 razy 42

  Ricoh, producent między innymi aparatów i obiektywów marki Pentax, wprowadził do sprzedaż identyczną kamerkę już chyba ponad dwa lata temu pod nazwą Ricoh Theta. Jej nowsza wersja, Theta S była jednym z najczęściej kupowanych prezentów przed ostatnimi Świętami, według Amazona. Wiele firm, po sukcesie Thety wyprodukowało podobne gadżety - o tym wszystkim na technologicznym portalu Gazety.pl było cicho. Ale jak pomysł Ricoha skopiowała (z dodatkiem w postaci - oczywiście - obsługi smarkfona) jedna z dyżurnych tutaj firm - to red. Sosnowska na kolejnym, brawurowym wyjeździe sponsorowanym dokonała wiekopomnego odkrycia...
  Przerażajace jest, jak mało o świecie technologii wiecie tam, w tej waszej 'technologiczej' redakcji... Jak czegoś nie wypuści Apple, Samsung albo ostatecznie inny MS i nie zafunduje wam wycieczki w zwiazku z tym - to nic nie ogarniacie. Chociaż i tak jest postęp, do Sosnowskiej wreszcie dotarło, że rewolucja Google Glass sie jednak nie wydarzy...

 • adin_null_adin

  Oceniono 8 razy 2

  I proszę mój pomysł sprzed 10 lat w realu. Pozostała jeszcze "kamera kwantowa" robiąca zdjęcia dowolnego miejsca na Ziemi z dowolnego punktu. Oczywiście w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień.

 • Dariusz Nowicki

  0

  Teraz zamawiając Samsunga S7 lub S7 edge w przedsprzedaży w prezencie dołączona jest Gear VR i możemy rozpocząć niekończącą się przygodę w wirtualnej rzeczywistości.

 • zbyszek_krok

  0

  Ja p... Patrząc na kształt tej "szerokokątnej" "soczewki", który wystaje jak pryszcz na dupie raczej nie byłbym w stanie uwierzyć że jest w stanie patrzeć szerzej niż moja d... sr.... Bo konstrukcja i mojej d... jak i soczewki umożliwia najwyżej coś około 180 stopni

 • kloceklego

  Oceniono 11 razy -1

  "Ta urocza kamerka Samsunga..."

  nie wiedziałem, że słowa "urocza" używa się teraz w odniesieniu do sprzętu elektronicznego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX