Korzystasz z Androida? Microsoft stworzył właśnie aplikację, którą pokochasz

Firma z Redmond wypuściła właśnie jedną z najciekawszych klawiatur ekranowych dla smartfonów z Androidem. I nie chodzi wcale o przejęte przez Microsoft SwiftKey.

Microsoft szturmem wdziera się na rynek aplikacji mobilnych. W ostatnim czasie przejął m.in. takie aplikacje jak Wunderlist (lista zadań) czy też Sunrise (kalendarz), a ostatnio w ręce giganta z Redmond trafiła klawiatura systemowa SwiftKey, za zapłacił on - bagatela - 250 mln dolarów.

Teraz oddział Microsoft Garage, który zajmuje się tworzeniem eksperymentalnych aplikacji dla Androida, zaprezentował nową klawiaturę ekranową dla Androida. Hub Keyboard, bo taką nazwę nosi aplikacja, ma być jednak nie tylko zwykłą klawiaturą, ale i narzędziem, który ułatwi użytkownikowi nawigowanie po smartfonie.

W jaki sposób? Wszystko dzięki niewielkiemu paskowi narzędzi, który znajduje się w górnej części klawiatury. Oferuje on kilka przydatnych funkcji, których uruchomienie nie wymaga od nas przełączania się pomiędzy aplikacjami. Są to takie funkcje jak:

 • Schowek - umożliwia  wstawianie niedawno kopiowanych treści

 • Dokumenty - pobieranie i udostępnianie adresów URL dokumentów Office

 • Kontakty - udostępnianie informacji o kontakcie

 • Tłumacz - możliwość tłumaczenia wpisywanego tekstu w czasie rzeczywistym

Aplikacja spodoba się przede wszystkim tym osobom, które aktywnie korzystają z pakietu Office 365. Hub Keyboard stanowi jego świetne uzupełnienie. Zresztą, jednym z głównym twórców klawiatury jest Steve Won, który wcześniej pracował jako projektant w zespole Microsoft Office

Póki co, w sklepie Google Play dostępna jest jedynie anglojęzyczna wersja aplikacji Hub Keyboard. Twórcy podkreślają , że intensywnie pracują nad rozwojem swojej klawiatury. Niewykluczone więc, że już wkrótce będzie ona dostępna dla polskich użytkowników smartfonów z Androidem.

Dostałeś smartfona z Androidem? 9 aplikacji, które musisz zainstalować

 

SwiftKey KeyboardGoogle Play

Więcej o:
Komentarze (30)
Korzystasz z Androida? Microsoft stworzył właśnie aplikację, którą pokochasz
Zaloguj się
 • citisus

  Oceniono 35 razy 21

  Jeden szpieg goni drugiego szpiega.
  Zobaczcie jakich uprawnień żąda aplikacja: tożsamość, kontakty, historia, pamięć, telefony, lokalizacja, aparat foto czy mikrofon :-)))))
  I to wszystko za dostęp do.......klawiatury.

 • sigit

  Oceniono 32 razy 12

  Szukają idiotów? Fakt, szybko się tacy znajdą, a wszystko co napiszą, trafi do Microsoft. Taka apka, to jak nakładka złodzieja na klawiaturę bankomatu. MS wszystko chce wiedzieć i tak się dowie. Ja zawsze złodziejom mówię "NIE" i nie korzystam z podejrzanych bankomatów i "darmowych" klawiatur żądających uprawnień do WSZYSTKIEGO.

 • zov_hax

  Oceniono 43 razy 9

  wpuścić produkt microsoftu na androida.. to jak zaprosić złodzieja do domu :)

 • jacab

  Oceniono 30 razy 8

  taaa, a kiedy zrobia cos nowego na Lumie, urzadzenie swietna, nie ma sie czego czepic, ale juz mi sie zaczyna nudzic, zadnych zmian, nawet nie ma obiecanego Windows 10, a ciagle czytam MS dla Androida to i tamto...

 • pcnomad

  Oceniono 5 razy 5

  Miało być tak pięknie, i miałem pokochać. Naprawdę pokochać!
  Nie pokochałem...
  Na prawde!

 • tijeras66

  Oceniono 19 razy 5

  M$ przejął Wunderlist? No to se poużywałem :/

 • cierniooczek

  Oceniono 10 razy 4

  polecam książkę pod tytułem ZERO Marca Elsberga. Jestem w połowie książki a już wykasowałem FB.

 • malepifko

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe czy i gdzie wysyłają wpisywane dane? Po telemetrią w W10, wszystkiego można się spodziewać. Z drugiej strony, ludzie sami padają na tacy całą swoją prywatność np na Fejsiku, więc nie powinni się martwić jakimkolwiek śledzeniem.

 • pi_sz

  Oceniono 4 razy 2

  Aplikacja, którą pokochasz - jakaś tam klawiatura... ci wasi redaktorzy za 99 grozy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX