To koniec jednej z najpopularniejszych serii smartfonów? ?Ten telefon nie pojawi się na rynku"

Z informacji serwisu uSwitch wynika, że Sony zamierza uśmiercić swoją flagową serię smartfonów Xperia Z. Będzie to jednak śmierć pozorna...

Xperia Z, to najpopularniejsza seria smartfonów Sony, która w ostatnich latach była "klejnotem koronnym" w mobilnym portfolio japońskiego koncernu. Pierwsza Xperia Z pojawiła się w sprzedaży w 2013 roku. Od tego czasu Sony, co najmniej dwa razy w roku wypuszczało na rynek kolejne "Zetki". Najnowsza z nich - Xperia Z5 Premium zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku. Kolejne prawdopodobnie nie pojawią się nigdy.

Czytaj też: Sony zaszalało - Oto 3 nowe Xperie

Jun Makino, manager produktu w Sony Mobile, odbył krótką rozmowę z serwisem uSwitch, w której powiedział o kilka słów za dużo. "Nie mogę komentować przyszłości, ale nie wypuścimy na rynek [Xperii - red] Z6". Chwilę później Makino powtórzył to oświadczenie i podkreślił, że Sony planuje "przejście do następnego etapu wraz z serią Xperią X".

Nowy flagowiec?

Deklaracja przedstawiciela Sony Mobile raczej definitywnie zamyka historię Xperii Z. Nie oznacza jednak wcale, że Sony powiedziało swoje ostatnie słowo na rynku smartfonów.

Niewykluczone, że począwszy od tego roku, rolę flagowej serii telefonów japońskiego producenta przejmie "Xperia X", która została zaprezentowana na targach MWC 2016. W Barcelonie zobaczyliśmy trzech przedstawicieli nowej serii, a najmocniejszy z nich - Xperia X Performance - z powodzeniem mógłby zostać uznany za kontynuatora serii Xperia Z.Wystarczy wspomnieć, że urządzenie to zostało wyposażone w najnowszy układ Snapdragon 820 oraz aż 4 GB RAM. Również szklano-metalowy design nowego smartfona przywodzi na myśl popularne "Zetki".

Może się więc okazać, że całe zamieszanie związane z "uśmierceniem" Xperii Z polega jedynie na zmianie jednej literki w nazwie. Czy taki ruch uratuje przyszłość oddziału Sony Mobile? Wątpliwe.

Więcej o:
Komentarze (19)
To koniec jednej z najpopularniejszych serii smartfonów? ?Ten telefon nie pojawi się na rynku"
Zaloguj się
 • spark5719

  Oceniono 55 razy 35

  "szklano-metalowy design (..)"
  ----------
  Polska język, trudna język. W języku polskim funkcjonuje słowo "wzornictwo" i nie potrzeba obcych zapożyczeń, gimbusie.

 • okobar79

  Oceniono 22 razy 16

  "Xperia Z, to najpopularniejsza seria smartfonów Sony, która przez wiele lat była „klejnotem koronnym” w mobilnym portfolio japońskiego koncernu. Pierwsza Xperia Z pojawiła się w sprzedaży w 2013 roku. "

  wiele lat? mamy początek 2016, czyli zaledwie 3 lata

  3 lata to NIE JEST WIELE

  ech....

 • socrealizm1950

  Oceniono 16 razy 10

  dla piszącego ten skrót (znów artykuł na zasadzie tłumaczenia obcego tekstu) - wiele lat to zaledwie 2. Ciekawe gdzie trzeba chodzić do szkoły żeby nie wiedzieć takich oczywistości? Pewnie na tajnych "kupletach" w lasach kabackich

 • jo81

  Oceniono 6 razy 4

  miałem Z3 któremu od zmian temp pękała obudowa.. i mimo to byl na tyle fajny ze mam teraz Z5, moim zdaniem to najlepszy telefon na rynku warty każdej złotówki

 • jsbmw

  Oceniono 6 razy 4

  Podziwiam to całe "uśmiercanie". Jak ktoś się wcześniej nie dowie o pogrzebie to będzie chodził z trupem w kieszeni. A taki ajajajfon wiecznie żywy - jak Lenin.

 • wd_40

  0

  Miałem z3. Kiedyś wyjmuję z torby i cały tył popękany. Ładna linia ale strach kupować. Niepewne materiały i chłam serwis tylko we Wrocławiu.

 • 75cypisek

  Oceniono 8 razy 0

  Miałem Z-kę, technicznie świetny telefon. Szybki, dobrze wykonany, tylko...delikatny jak płatek śniegu. Jeden bardzo delikatny upadek na panele w domu z wysokości ok pól metra i dotyk do wymiany. Jak zobaczyłem jakiej grubości miał to szkiełko to byłem w szoku. Obrazu dopełnił moment jak zobaczyłem w jaki sposób była zrobiona ta jego "wodoodporność" - oba szkiełka (tył i przód) klejone samoprzylepną taśmą do korpusu... Za te pieniądze. Nigdy Więcej! W tym czasie miałem służbowego iphona 4s, upadał kilka razy i nic. Nie jestem fanem appla ale jedno trzeba oddać - jest o wiele bardziej wytrzymały.

 • Tom Dyjor

  Oceniono 6 razy 0

  Miałem Z2. Przez dłuższy czas złego słowa o tym telefonie nie mogłem powiedzieć.
  Niestety po 9 miesiącach ekran po prostu pękł. Takie chłamu za ponad 2k złotych sie nie spodziewałem. Przykto mi to mówić ale nigdy więcej telefonów Sony.

 • rasta-mw

  Oceniono 9 razy -1

  liczy się tylko nokia 100, bateria trzyma do 2 tygodni, ma player mp3 , kolorowy ekran, można z niego dzwonić, wysyłać smsy i kosztuje poniżej 100 zł, niesamowite co nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX