Jesteś kierowcą? Pokochasz nowe funkcje Google Maps

Użytkownicy aplikacji Google Maps na urządzeniach z systemem iOS wreszcie mogą skorzystać z długo wyczekiwanej funkcji ?pit stops?, która już w październiku ubiegłego roku pojawiła się na smartfonach z Androidem.

Z "pit stops" możemy skorzystać, gdy uruchomimy tryb nawigacji w Google Maps. Wystarczy dotknąć przycisku szkła powiększającego, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać miejsce, w którym chcielibyśmy zrobić przystanek na naszej trasie do punktu docelowego. Tym miejscem może być stacja benzynowa, restauracja, kawiarnia czy też sklep.

Google MapsGoogle Maps

Czytaj też: Messenger może teraz wysyłać i odbierać SMSy

Gdy wybierzemy punkt, w którym chcemy się zatrzymać, Google Maps automatycznie zmodyfikuje trasę naszej podróży, tak aby uwzględniała ona nowy przystanek. Co ważne, wszystko dzieje się bez potrzeby opuszczania trybu nawigacji. Dzięki temu możemy być pewni, że nawet na chwilę nie zboczymy z wyznaczonej wcześniej trasy.

Funkcja "pit stops" już od października była dostępna dla użytkowników urządzeń z Androidem. Wreszcie, zawitała również na iOS.

Kolejna nowość?

Podczas korzystania z nowej wersji Google Maps naszą uwagę przykuła również inna nowość. To panel skrótów, który pojawia się w dolnym prawym rogu ekranu, zaraz po uruchomieniu aplikacji.

Google MapsGoogle Maps

Panel ten pozwala na dodanie skrótów naszych najważniejszych adresów (dom, praca, itd.). Co ciekawe, gdy po raz drugi uruchomiliśmy aplikację, skrótów już nie było. Być może Google wciąż pracuje nad tą funkcją. Mamy nadzieję, że wkrótce zawita ona na nasze smartfony na stałe.

Więcej o:
Komentarze (68)
Jesteś kierowcą? Pokochasz nowe funkcje Google Maps
Zaloguj się
 • tom_39

  Oceniono 143 razy 141

  Macie nieznośną manierę nadużywania emocjonalnych sformułowań. Jeżeli już to te zmiany "polubię" a nie "pokocham". W innych działach gazety też podobnie, już nie wspominając, że co druga rzecz jest kultowa.

 • rutrak78

  Oceniono 136 razy 68

  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich...
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.
  Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
  W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla AKowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK i dzieci szczególna troską.
  Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

 • fotd

  Oceniono 32 razy 26

  Pismaki : do Was piszę! Zrozumcie wreszcie, że pokochać można żywą istotę, a funkcje jakiegoś programu ; urządzenie, samochód, itd. , co najwyżej mogą PRZYPAŚĆ DO GUSTU. Zrozumiano ? Wiem,że w waszej Wyższej Szkole Gotowania na Gazie (WSGG) tego nie było,ale cóż...

 • aleiz

  Oceniono 29 razy 25

  pokocham to jak dodacie do mobilnych google maps punkty pośrednie psia mać ?!
  co to za nawigacja, w której nie można wybrać przez jakie punkty pośrednie ma prowadzić?!!!!! pit stopa sobie sam znajdę psia mać

 • kimdongun

  Oceniono 20 razy 18

  Niesamowite! Miałem to w Tomtomie na Pocket PC w 2003 roku!
  Co za postęp.

 • play100cen

  Oceniono 14 razy 12

  Ta funkcja to jak dojechać z Czerskiej do najbliższego monopolowego? (patrz mapka)

 • fotd

  Oceniono 13 razy 7

  Widzę, że nawigacja wskazuje kierunek na jedynie słuszną ulicę - Czerską :)

 • antyrzad

  Oceniono 4 razy 4

  A dalej brakuje np. pokazywanie prędkości jazdy, czy ograniczeń...

 • jakis_gosc01

  Oceniono 8 razy 2

  A kto normalny jeździ z mapami google? Do nawigacji samochodowej najlepsze są Automapa i TomTom, które są o wiele lepsze i działają offline. A z darmowych map do nawigacji polecam Here Maps. Nie ma lepszej wśród darmowych i też mogą działać całkowicie offline..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX