Pioneer Elite - powrót legendy?

Plazmy Kuro firmy Pioneer przeszły do historii, jako telewizory z jedną z najgłębszych czerni jakie można zobaczyć na płaskim ekranie. Teraz marka powraca pod skrzydłami Sharpa. W postaci ciekłych kryształów.

Sharp zapowiedział wydanie dwóch modeli LCD LED - 60 calowego i 70 calowego. Telewizory pojawią się w amerykańskich sklepach jeszcze w tym miesiąc i będą kosztowały kolejno 6000 i 8500 dolarów (czyli 17 i 24 tys. złotych). Producent zapewnia, że będą połączeniem najdoskonalszej myśli technicznej Pioneera i Sharpa.

Pioneer Elite

W praktyce będą to panele Full HD z obsługą obrazu 3D, bardzo dużym odświeżaniem na poziomie nawet 720 Hz i usługami internetowymi takimi jak Vudu, Netflix czy standardowy już dzisiaj w panelach Smart TV YouTube. Będą miały pełną siatkę diod LED podświetlaną lokalnie.

W suchej specyfikacji nie widać tylko jednego - jakości obrazu. Czy marka Pioneer Elite znów stanie się synonimem znakomitej jakości obrazu i czerni głębszej niż można sobie wyobrazić?

O europejskiej premierze nowych modeli póki co cisza.

 

Źródło: ObywatelHD

Szymon Adamus

Więcej o:
Komentarze (6)
Pioneer Elite - powrót legendy?
Zaloguj się
 • desperato

  0

  @malvision,

  nie mam pojęcia o Kuro LCD (?) Wg mnie nie bylo na bank czegoś takiego. Kuro to w przypadku Pioneera była tylko i wyłącznie plazma...zresztą ta czerń (jap. właśnie KURO) tylko była do osiągnięcia w technologii plazmowej (bliska kineskopowi, przynajmniej bliższa na pewno niż LCD). Czerń w Kuro jest do dziś powalająca. Sam posiadam 60" PDP-LX6090H (wersja z 2 kieszeniami CI /SAT/). Ta czerń to potęga, i nie jest t moje przechwalanie. Miałem różne TV, ale ten na pewno b.długgggo długo zagości w domu mimo zmian w technologii ) Oglądanie filmów z udziałem dużej ilości scen wieczornych / nocnych to uczta dla oczu. Wcześniej tak nie było.

 • malvision

  0

  @ desperato. Panas kupił nie tylko do 42". Oczywiście, miałem na mysli technologię PDP, a IMHO to wszystko to tani chwyt reklamowy, żeby pożerować na Kuro. BTW. panel PDP G14 to pierwszy PDP Panasa po zakupie tej technologii... A istniało coś takiego jak legendarne KURO LCD? Bo o legendarnym Kuro PDP to słyszałem, ale LCD? Może autor był po LSD? ;)

 • ignispl

  0

  Rany, chodzi w końcu o sławne plazmy Kuro czy o sławne LCD Kuro? Bo autor albo się rąbnął albo jest na bakier z odróżnianiem plazm od LCD. Poza tym plazmy Panasonica mają bardzo głęboką czerń. Jak to plazmy.
  @desperato: a dlaczego tylko do 42"? Jak jest większa to technologia się ze wstydu chowa?

 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 0

  Super LCD i plazmy mimo tylu lat mają problemy z czernią, kolorami, kątami widzenia, pikselami itd. Taki super produkt...patrząc na monitory to 99% sprzedawanych Kowalskim to tandeta i syf, ludzie lecą na HD i wielkość 22, 24 i coraz więcej i więcej...ale kiedy pokaże się im porządny monitor i ten sam obraz nagle przeżywają objawienie :D

 • desperato

  0

  jaką technologię ? Plazmową tak, ale do 42". A tu mowa o LCD. Żaden, ale to żaden TV LCD nie jest w stanie przebić legendarne już Kuro jeśli chodzi o poziom czerni.

 • malvision

  0

  marka może i tak, bo technologię kupił Panasonic i w serii VT30 jest ona udoskonalona...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX