Takie telewizory to my rozumiemy! Oto przezroczysty i lustrzany OLED Samsunga

To tylko prototypy, a do tego dla rynku biznesowego, ale za to JAKIE! Przezroczyste i lustrzane OLEDy Samsunga pobudzają wyobraźnię.

Samsung stworzył nowe OLED-y we współpracy z firmą jubilerską Chow Sang Sang z myślą o rynku biznesowym. Głównie tym, o czym słyszeliśmy już nie raz w kontekście przezroczystych ekranów - witryn sklepowych. Wyobraźcie sobie sklep z biżuterią, którego szyba wyświetla aktualną ofertę w najwyższe jakości. Teoretycznie takie rozwiązanie sprawdziłoby się również w domu, ale w najbliższych latach nie ma szans na popularyzację tego typu nowinek dla zwykłych odbiorców.

Podobne rozwiązania da się osiągnąć za pomocą LCD. Samsung zresztą to już robił. Pamiętacie wirtualne żaluzje na ekranie LCD prezentowanym podczas targów CES 2012? Rewelacja!

Nowy OLED radzi sobie lepiej. Wersja transparentna ma 45% przezroczystości (Samsung mówi, że w porównaniu do 10% przy LCD), a drugi model ma wyższy współczynnik odbicia - 75%. Zmienia go to w całkiem bajeranckie lustro.

Lustrzany OLED SamsungaFot. Samsung

Kiedy w sklepach? Diabli wiedzą. Dla zwykłego odbiorcy nieprędko. Dla sklepów i innych klientów biznesowych zapewne można by coś takiego kupić już teraz.

Za jakieś 10-15 lat, gdy produkcja OLED stanieje, a technologia się upowszechni coś podobnego być może pojawi się w naszych domach. Chętnie zamieniłbym wszystkie okna na interaktywne wyświetlacze :)

Póki co to ciekawa wizja przyszłości.

Wpis pochodzi z bloga Obywatel HD.

Więcej o:
Komentarze (8)
Takie telewizory to my rozumiemy! Oto przezroczysty i lustrzany OLED Samsunga
Zaloguj się
 • cudaktusk

  Oceniono 17 razy 17

  Pierwszy egzemplarz zamówiła restauracja Sowa i Przyjaciele.

 • hiszpan25

  Oceniono 15 razy 11

  hmm a do mnie zupelnie nie przemawia ekran na oknie...
  1) pod slonce i tak bedzie zle ogladac,
  2) obraz za oknem bedzie przeszkadzac
  3) okna wypalcowane od sterowania wyswietlaczem tez piekne nie beda...
  wole tradycyjny podzial TV/Okno. Na oknie jedyne co mi sie podoba to mozliwosc stosowania zautomatyzowanego regulowania przepuszczaniem swiatla..

 • freon

  Oceniono 3 razy 3

  Przezroczysty ze zdjęcia jest ekstra. Teraz w każdym filmie występować będą kwiaty w wazonie :)

 • mp102

  Oceniono 8 razy -2

  czyli kolejna rzecz idzie w kierunku tego, że nie nadaje się do czynności do której była stworzona, bo chyba oglądanie tv na tych urządzeniach nie należy do zbyt przyjemnych, więc czym się tu zachwycać i co tu rozumieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX