Sharp stawia na wielkość - 85 cali w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli

W Polsce jeszcze na dobre nie zagnieździła się rozdzielczość Full HD, a w Japonii powstają już telewizory dla obrazu czterokrotnie większego!

85-calowy panel firmy Sharp, to urządzenie stworzone z myślą o przyszłości. Ma on posłużyć do obsługi systemu Super Hi-Vision tworzonego przez japońską telewizję publiczną NHK. Prace nad systemem trwają od 1995 roku. Pierwsze, publiczne testy mają ruszyć w roku 2020.

Czasu jest więc jeszcze sporo, ale jak widać Japończycy nie marnują go na snucie teoretycznych rozważań. 85-calowy telewizor Sharpa jest w pełni sprawny. Oprócz monstrualnej rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli oferuje też jasność na poziomie 300 cd/m2 i 10 bitową gradację dla każdego koloru RGB.

Sharp chwali się, że to pierwszy na świecie ekran tej wielkości umożliwiający odbieranie sygnału Super Hi-Vision. I nawet jeśli ze względu na brak treści oraz infrastruktury dla takich transmisji jest on obecnie w dużej mierze bezużyteczny, to i tak robi ogromne wrażenie.


Źródło: Sharp

Szymon Adamus

Więcej o:
Komentarze (5)
Sharp stawia na wielkość - 85 cali w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli
Zaloguj się
 • gupek70

  Oceniono 2 razy 2

  Ej , zapomnieliscie tto wrzucic na te durne slajd !! Kazde slowo powinno byc na osobnym !!!!!!!

 • koziol_mail

  Oceniono 2 razy 2

  Wbudowali go w ścianę aby nie straszyć grubością.

 • pinto

  Oceniono 1 raz 1

  Następny ignorant bierze się za opisywanie czegoś, czego nie rozumie. Panie Adamus, jeśli boki mają 4x więcej punktów obrazu, to powierzchnia ma 16x więcej punktów, co nie znaczy, ze obraz jest 16x większy.

 • gdy_gdy

  Oceniono 2 razy 0

  to wielkość ekranu, a nie rozdzielczość.

 • cvbyui

  Oceniono 1 raz -1

  Taki wyświetlacz ma ponad 100dpi. Oznacza to, że aby dostrzec w pełni szczegóły wyświetlane przez ten telewizor musielibyśmy siedzieć w odległości około... 80cm od niego. A ma on przekątną powyżej 2 metrów! Nawet jeśli wejdzie do produkcji, to nie przyda się chyba tylko na wystawach fotograficznych, gdzie zastąpi odbitki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX