70 cali Sharpa nie dla Europy

Według niektórych badań już niedługo standardem wielkości telewizora będzie 60 cali. Wygląda jednak na to, że niekoniecznie w Europie. Producenci niechętnie wydają tak duże panele na Starym Kontynencie. Dlaczego?

Jedną z firm, która ma w swojej ofercie gigantyczne telewizory jest Sharp. Producent właśnie rozpoczyna promocję 70-calowego panelu LCD w USA. Jest to uzasadnione popularnością dużych odbiorników w tym kraju. W pierwszym kwartale tego roku 22,7 procent wszystkich sprzedanych paneli, stanowiły odbiorniki powyżej 50 cali. Amerykanie lubią wszystko co duże. Telewizory nie są tu wyjątkiem. Obecnie trwa moda na wymianę mniejszych paneli. Głównymi motorami napędowymi takich zakupów, jest chęć powiększenia przekątnej i polepszenia jakości obrazu. Co ciekawe w parze z gorączką zakupów nie idzie powiększanie wiedzy o nowościach.

Mężczyźni są bardzo zdezorientowani. Powiedzieli nam, że czują iż powinni wiedzieć czego chcą i o co prosić w kwestii dużych telewizorów, ale techniczny żargon ich zdezorientował

- tłumaczy Bob Scaglione z działu marketingu firmy Sharp U.S.

Sharp 70 cali

Wspominany 70-calowy model tego producenta najprawdopodobniej nie pojawi się w Europie. Nie chodzi o dyskryminację klientów z tego regionu, ale czysty biznes. Po pierwsze nasz rynek cierpi jeszcze z powodu kryzysu. Drugim powodem omijania Europy, jest wielkość domów i mieszkań. Amerykanie mają więcej miejsca na płaskie panele.

Argument jest dość silny O ile w domku jednorodzinnym 70 cali może się jeszcze sprawdzić, o tyle w większości polskich mieszkań taki panel wyglądałby groteskowo.


Źródło: TechRadar

Szymon Adamus

Więcej o:
Komentarze (6)
70 cali Sharpa nie dla Europy
Zaloguj się
 • trener44

  Oceniono 1 raz 1

  No i dobrze, kto kupuje LDC jeszcze w takim rozmiarze - tylko Plazma!

  TReneR

 • yattawawa

  Oceniono 1 raz 1

  @komandor...
  gosciu sprzedaj kompa, wyjedz do mongolii pasac jaki, odrzuc technologie i sciagaj mleko recznie, zasuwaj z wiadrami do rzeki itp itd.

 • zegrz

  0

  ja_wojt_wam_to_mowie_jak_kula_w_plot:
  właśnie nie posiadanie tv jest jak najbardziej "trendy"

 • ja_wojt_wam_to_mowie

  Oceniono 2 razy 0

  wielki telewizor - piwo- kanapa - mecz piłki nożnej - do tego dochadzi muza z chmury .
  Powiem Wam szczerze ja nie mam czasu na takie pierdoły.
  Jest tyle ciekawszych spraw.
  Bycie "trendy" to bycie następnym baranem w stadzie.

 • iluwatar

  Oceniono 1 raz -1

  Sharpa nigdy nie miałem i mieć nie będę ta marka do mnie nie przemawia. Jak to jest, że ten sam tv w usa jest 25-50 % tańszy. Laptop i szybkie łącze to jest przyszłość a takie tv dobre są na banery reklamowe.

 • komandor.kenig_i_doktor.rasel

  Oceniono 4 razy -2

  Już samo posiadanie telewizora jest groteskowe.

  To tylko bardzo wypasione... KOŁCHOZOWE SZCZEKACZKI. I NIC więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX