Gotowi na Ogólne Rozporządzenie UE o Ochronie Danych?
Ma ono również zabezpieczać infrastruktury IT przed atakami oraz zapobiegać kradzieżom danych.
Ogólne Rozporządzenie UE o Ochronie Danych: Firmy muszą się przygotować
Nowe przepisy dotyczyć będą wszystkich firm przechowujących i przetwarzających dane osobowe, na przykład w bazach danych klientów. Firmy powinny zapewnić kompleksową ochronę wszystkich kluczowych sektorów poprzez wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii; jeśli nie wypełnią tego kryterium, muszą spodziewać się kar finansowych. Firmy korzystające z przestarzałego lub nieaktualnego oprogramowania, które otwiera drzwi do ataku cyberprzestępców, karane będą za naruszenie danych. Jednym z kluczowych do podjęcia kroków jest stworzenie obowiązkowych reguł opisujących zarządzanie wrażliwymi danymi. Kolejną ważną kwestię stanowi zapewnienie kompleksowej ochrony systemów IT przed wyciekami danych oraz cyberatakami. W takim wypadku niezbędne stają się rozwiązania zawierające system zarządzania poprawkami. Pozwalają one na instalowanie aktualizacji od dostawców oprogramowania niezwłocznie w zarządzanej sieci.
Jest rozwiązanie!
Instalowanie aktualizacji oprogramowania to ważny krok na drodze do łatania luk w zabezpieczeniach, a co za tym idzie do zamykania ich przed cyberprzestępcami. G DATA Patch Management pomaga administratorom wypełniać swoje obowiązki, a zastosowane łaty mogą dzięki temu rozwiązaniu objąć sieć swoją ochroną natychmiast (możliwe jest również ich stopniowe instalowanie). W połączeniu ze skutecznymi rozwiązaniami antywirusowymi od G DATA uzyskać można kompleksową ochronę systemów IT przed kradzieżą danych i jednocześnie zapewnić firmie cenne wsparcie w przestrzeganiu zapisów Ogólnego Rozporządzenia UE o Ochronie Danych. G DATA Patch Management działa jako moduł add-on do rozwiązań sieciowych producenta zabezpieczeń IT wspierający administratorów w odpowiednim zarządzaniu łatami i aktualizacjami.
Zalety G DATA Patch Management:
- Centralne zarządzanie poprawkami: Aktualizacje są dystrybuowane centralnie do indywidualnych klientów za pośrednictwem serwera zarządzającego; możliwe jest także ich stopniowe dystrybuowanie.
- Ryzyko ograniczone do minimum: Istnieje możliwość wstępnej instalacji poprawek w środowisku testowym w celu sprawdzenia, czy nie pojawią się dla danego klienta problemy związane z kompatybilnością.
- Najnowsze aktualizacje: Dzięki rozwiązaniu G DATA Patch Management managerowie IT zyskują pewność, że klienci zawsze korzystają z najnowszej wersji swojego oprogramowania, a poszczególne luki w zabezpieczeniach są na bieżąco łatane.
- Wszystko w mgnieniu oka: Moduł zapewnia administratorom podgląd oprogramowania w sieci oraz dostępnych łat.
-
Lidl otworzył nowy rodzaj sklepu. Przeceny sięgają 80 proc. "Wszystkie artykuły są w pełni wartościowe"
-
Biały Dom: USA nakładają sankcje na Rosję
-
Adam Bodnar jeszcze pełni urząd. Nie składa broni w sprawie Orlenu. Mamy komentarz sądu
-
Nowa prognoza rozwoju epidemii. Przed nami kluczowe dni. Dadzą wskazówkę ws. obostrzeń [WYKRES DNIA]
-
Inflacja wystrzeliła, teraz wiemy dlaczego. Dane z USA pokazują, że ceny mogą rosnąć dalej
- W 2020 tylko 500 mln wypłat z bankomatów. To historyczny wynik. "Pieniądze starczały nam na dłużej"
- NASA ma problem na Marsie. Ingenuity na razie nigdzie nie poleci. Czeka na nowe oprogramowanie
- Pracuj, graj i ucz się! Poznaj laptopy nowej generacji, które wesprą twoją codzienność
- ARiMR "motywuje" pracowników. Na nagrody w czasie pandemii wypłacono łącznie 55 milionów złotych
- Chcą stworzyć "zwierzęcy numer 112". Trwa zbiórka. "Ludzie nie wiedzą, gdzie dzwonić"