HP ProBook: biznesowy notebook nie musi być szary

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej linii ekonomicznych notebooków, które wyróżnia połączenie funkcji biznesowych z eleganckim wzornictwem. Konstrukcja nowych urządzeń z serii HP ProBook została zainspirowana minimalizmem.

Projektując notebooki HP ProBook wyeliminowano wszystkie zbędne elementy, pozostawiając jedynie czyste, matowe i błyszczące powierzchnie, co nadaje notebookom modny wygląd.

Notebooki z serii HP ProBook wyróżniają się wykończeniem w błyszczącej czerni lub kolorze rubinowym (merlot). Wyposażone są także w wyjątkową klawiaturę oraz nowoczesne rozwiązania spotykane dotychczas w droższych modelach.

"Doskonałe notebooki HP ProBook z serii s oferują wyjątkowy styl i są dostępne w  niskiej cenie, która będzie atrakcyjna zarówno dla małych, jak i średnich firm" - powiedział Charl Snyman, wiceprezes działu komputerowych systemów osobistych HP (Personal Systems Group) na region EMEA. "Elegancki wygląd i niska cena to nie wszystko - notebooki HP ProBook zapewniają użytkownikom możliwość korzystania z wielu funkcji i nowoczesnych rozwiązań spotykanych dotychczas w urzadzeniach z wyższej półki".

Wygoda nade wszystko

Urządzenia są wyposażone w panoramiczne wyświetlacze wysokiej rozdzielczości (HD)(1) z podświetlaniem LED o przekątnej 15,6 cala oraz 17,3 cala (w zależności od modelu).

Nowatorski układ klawiatury z wystającymi ponad powierzchnię klawiszami sprawia, że wydaje się ona bardzo obszerna. Klawiaturę obsługuje się tak samo jak w tradycyjnych komputerach, a jej podniesiona powierzchnia ogranicza gromadzenie się kurzu. Dzięki temu urządzenie można łatwo czyścić i nie wymaga ono prawie żadnej dodatkowej obsługi.

Wybrane modele HP ProBook są wyposażone w najnowszą technologię łączności bezprzewodowej HP Mobile Broadband. Wbudowana technologia Qualcomm Gobi pozwala notebookom HP na wykorzystywanie jednego modułu, HP un2400, do obsługi wielu technologii bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej oraz wielu operatorów sieci komórkowych(2). Zwiększa to możliwości obsługi połączeń w roamingu międzynarodowym oraz zapewnia szerszy i bardziej elastyczny wybór planów taryfowych w sieci komórkowej.

Oprogramowanie

Oprócz systemów operacyjnych Microsoft? Windows? wybrane notebooki HP ProBook z serii s będą posiadać fabrycznie zainstalowany system Novell SuSE Linux Enterprise Desktop 11. SuSE Linux to łatwy w obsłudze system operacyjny o otwartym dostępie do kodu źródłowego, który zapewnia użytkownikom takie możliwości połączeń i funkcje, jakich oczekują. Konfiguracje linuksowe pojawią sie na polskim rynku w okresie wakacyjnym, na przełomie lipca i sierpnia.

Pakiet HP Professional Innovations dołączony do notebooków ProBook z serii s zawiera między innymi oprogramowanie HP QuickLook 2, które pozwala na szybki dostęp do poczty elektronicznej, kalendarza, zadań i informacji kontaktowych(3). Jeśli użytkownik zapomni hasła, narzędzie HP SpareKey za pomocą trzech z góry określonych pytań zapewni mu uzyskanie dostępu do systemu(4). W celu dodatkowego zabezpieczenia danych oprogramowanie File Sanitizer for HP Protect Tools umożliwia trwałe usunięcie z notebooka poszczególnych plików, folderów i informacji pozwalających na identyfikację użytkownika. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że dane biznesowe zapisane na notebookach przekazanych do recyklingu zostały całkowicie usunięte.

Energooszczędne i przyjazne dla środowiska

Notebooki ProBook z serii s zostały zaprojektowane tak, aby można je było łatwo poddać recyklingowi oraz aby wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko. W ich konstrukcji wyeliminowano lub ograniczono ilość szkodliwych substancji, a przy ich produkcji wykorzystano mniej zasobów oraz ograniczono zużycie energii.

Wszystkie urządzenia z serii HP ProBook otrzymały w testach Electronic Products Environmental Assessment Tool (EPEAT?) stopień Silver oraz posiadają certyfikat energooszczędności ENERGY STAR?. Notebooki HP ProBook wyposażone w system operacyjny Microsoft Windows oferują funkcję zarządzania zasilaniem, która umożliwia zmniejszenie zużycia energii poprzez automatyczne przełączanie komputera w tryb niskiego poboru prądu po określonym czasie nieaktywności. Energooszczędne zasilacze sieciowe HP Smart umożliwiają automatyczne dostosowanie mocy do potrzeb. Co więcej, ponad 90 procent notebooka HP (wagowo) podlega recyklingowi lub może być użyte ponownie (nie jest przekazywane na składowisko odpadów).

Liczy się styl codziennych działań biznesowych

Oferta notebooków HP ProBook z serii s obejmuje:

HP ProBook 4510s i HP ProBook 4515s - Notebooki wyposażone w podświetlany LED-owo ekran panoramiczny HD o przekątnej 15,6 cala w formacie 16:9. Do wyboru opcjonalne rozwiązanie HP Mobile Broadband z wbudowanym modułem Gobi(2), dostępna w standardzie karta sieci WLAN z certyfikatem Wi-Fi(6) oraz opcjonalny zintegrowany moduł Bluetooth(5) uzupełniają ofertę technologii łączności bezprzewodowej. Ponadto urządzenia są wyposażone w zintegrowaną klawiaturę numeryczną. W notebookach znajdują się procesory firmy Intel (4510s) lub AMD (4515s), które spełniają wysokie wymagania w zakresie wydajności i łączności, a także do wyboru odrębne karty graficzne lub zintegrowane karty z dedykowaną pamięcią.

HP ProBook 4710s - Notebook wyposażony w ekran panoramiczny HD+ o przekątnej 17,3 cala z podświetlaniem LED i formacie 16:9 - największy w tej linii produktów. Komputer oferuje kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD 4330 z maksymalnie 512 MB pamięci GDDR2. Dzięki temu doskonale nadaje się do zastosowań wymagających intensywnego przetwarzania grafiki. Urządzenie jest także wyposażone w najnowsze procesory Intel Core? 2 Duo i opcjonalny zintegrowany moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth(5). Notebook posiada także port HDMI umożliwiający podłączenie ekranów i telewizorów HD, a także zintegrowaną klawiaturę numeryczną.

Stacja dokowania HP USB 2.0 to akcesorium przeznaczone do notebooków HP ProBook z serii s. Urządzenie pozwala łatwo uzyskać połączenie wideo, audio i sieciowe, a także daje możliwość podłączenia klawiatury, myszy, monitora, drukarki i innych akcesoriów, w tym czterech urządzeń USB jednocześnie.

Ceny i dostępność(7)

Szacunkowe ceny detaliczne netto w Polsce już od 1580 PLN. Nowości będą sukcesywnie wprowadzane na polski rynek, opcja koloru merlot (istnieje tylko w przypadku notebooka 4510s) będzie dostępna w lipcu. Stacja dokowania HP USB 2.0 jest już oferowana w cenie netto około 422 PLN.

HP rozszerza wprowadzone niedawno promocje leasingu z oprocentowaniem 0%. Promocje tego typu mają na celu ułatwienie i obniżenie kosztów inwestycji małych firm w rozwiązania technologiczne, które umożliwią im rozwój i zwiększenie wydajności. Obie promocje oferowane przez dział usług finansowych HP - oddział firmy wyznaczony do obsługi usług zarządzania zasobami i leasingu - dają klientom możliwość wyboru pomiędzy leasingiem a zakupem produktów.