Nadchodzi koniec Windows 7 RC

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Windows 7 w wersji Release Candidate (RC) będzie działał do 1 czerwca tego roku. Wszyscy, którzy nadal pracują na wersji RC i chcą uniknąć trudności związanych z zakończeniem jej działania, powinni przejść do pełnej wersji systemu przed 1 marca br.  Pozwoli to na dalsze bezpieczne korzystanie z komputera i uchroni użytkowników przed utratą dokumentów, nad którymi pracują.

Większość testerów systemu Windows 7 przesiadło się już do jego finalnej wersji. Niektórzy nadal jednak pracują na wersji RC. Nadszedł czas na migrację do pełnej wersji tego systemu.

Począwszy od 1 marca 2010 roku komputery, na których nadal zainstalowany jest Windows 7 RC będą się co dwie godziny wyłączać. Co więcej, otwarte dokumenty nie będą wtedy zapisywane.

Cykl automatycznego wyłączania się komputerów potrwa do 1 czerwca 2010 roku. Po tej dacie, tapeta komputera zmieni się na całkowicie czarną, a na pulpicie użytkowników pojawi się stale wyświetlany komunikat informujący o nielegalności systemu operacyjnego. Ich komputery mogą być przez to pozbawione prawa do otrzymywania opcjonalnych aktualizacji, które wymagają weryfikacji oryginalności systemu Windows.

W celu uniknięcia przerwy w korzystaniu z systemu Windows należy zainstalować jego poprzednią wersję lub przejść na pełną wersję systemu Windows 7. W obu przypadkach wymagane będzie przeprowadzenie pełnej instalacji w celu usunięcia wersji RC. Jak przy każdej nowej instalacji, konieczne będzie zabezpieczenie danych, a następnie ponowne zainstalowanie używanych aplikacji.

W celu uzyskania dalszych informacji na temat usunięcia wersji RC, należy zapoznać się z artykułem KB 971767 w bazie wiedzy Microsoft lub odwiedzić stronę Windows 7 Forum.

Użytkownicy zainteresowani zakupem pełnej wersji systemu Windows 7 powinni odwiedzić stronę  http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/shop