NVIDIA ION 2: podejrzany przez dziurkę od klucza

Wczoraj na Mobile World Congress w Barcelonie Acer uchylił rąbka tajemnicy pokazując publicznie pierwszego na świecie netbooka opartym na procesorze graficznym NVIDIA ION drugiej generacji.

Nowy Acer AspireOne 532g, stanowi ogromny krok do przodu, w porównaniu do popularnych urządzeń tej klasy, budowanych standardowo na CPU Atom. Fantastyczną różnicę docenią wszyscy amatorzy strumieniowego wideo HD ? dostępnego choćby na YouTube, miłośnicy nowych gier sieciowych w rodzaju World of Warcraft. Acer zapewnia też pełne wsparcie dla systemu Windows 7 Home Premium.

?Doładowanie mocy? Acer AspireOne 532g pochodzi z zainstalowanego IONa w nowej odsłonie, gdy tylko sytuacja tego wymaga niezauważalnie wspiera procesor Intel Atom "Pine Trail" w zastosowaniach związanych z grafiką. Kłania się tu zastosowana technologia NVIDIA Optimus ? to ona jest odpowiedzialna za niezauważalne włączanie GPU NVIDIA w odpowiednim momencie i oszczędną pracę przy standardowych zastosowaniach. Skomplikowane? To wystarczy wiedzieć, że ten AspireOne na jednym ładowaniu może pracować nawet 10 godzin non-stop.

 

Do sklepów AspireOne 532g ma trafić jeszcze w tym kwartale. Za to już na początku marca NVIDIA oficjalnie ogłosi premierę ION 2 i ujawni szczegółowe specyfikacje i parametry.