Premiera Novell Conferencing w modelu SaaS

Novell uzupełnia rodzinę oprogramowania wspomagającego pracę grupową o narzędzie do organizowania spotkań w Internecie. Dzięki niemu użytkownicy za pomocą przeglądarki internetowej mogą uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach, pokazach, czy seminariach internetowych. Z kolei organizacje, które skorzystają z tej technologii do obsługi konferencji webowych, znacznie ograniczą koszty podróży służbowych. Bez konieczności instalacji oprogramowania na serwerach i komputerach pracowników, zyskają możliwość współdzielenia dokumentów, plików audio i wideo, stron internetowych, całych pulpitów komputerów, korzystania ze współdzielonych tablic roboczych (whiteboards), czy nawet nagrywania spotkań.

 Novell Conferencing ma prosty w obsłudze i jednocześnie rozbudowany interfejs. Stanowi istotną alternatywę pod względem kosztów dla innych rozwiązań do organizowania spotkań w sieci, takich jak Webex czy GotoMeetings. Z Novell Conferencing można korzystać na dowolnych komputerach z systemami Windows, Linux i Mac OS, wyposażonych w takie przeglądarki internetowe, jak Internet Explorer 7 lub nowszy, Firefox 2  lub nowszy, Safari 2 na systemach Mac 10.5 i 10.6. Korzystanie z opcji współdzielenia pulpitu komputera możliwe jest obecnie na komputerach z systemami Windows (XP SP2, Vista, 7, 2003, 2008) oraz Mac 10.5 i 10.6

Novell Conferencing został przygotowany dzięki porozumieniu Novella z firmą Dimdim, tworzącą otwarte, proste w obsłudze i przystępne cenowo oprogramowanie do obsługi sieciowych konferencji. Nowy produkt uzupełnia rodzinę oprogramowania Novella do wspomagania pracy zespołowej, obejmującą już Novell GroupWise (www.novell.com/groupwise), Novell Teaming (www.novell.com/teaming), czy Novell Pulse (www.novell.com/pulse). Novell zapewni też integrację oprogramowywania Conferencing z innymi produktami, jak Novell GroupWise.

 Ceny i dostępność

Novell Conferencing zostanie udostępniony w modelu Software-as-a-Service (SaaS) w kwietniu br. Użytkownicy nie ponoszą tu kosztów na dodatkową infrastrukturę czy wdrożenie, a potrzebują jedynie niezawodnego łącza do Internetu. Korzystają ponadto zawsze z najnowszej wersji oprogramowania, nie wydając pieniędzy na uaktualnianie czy serwisowanie oprogramowania przez własny dział IT. Wersja Novell Conferencing do instalacji w środowisku IT klienta zostanie przygotowana do końca roku.

Ceny hostowanej wersji Novell Conferencing stanowią ułamek kosztów konkurencyjnych rozwiązań konferencyjnych i zaczynają się od 120 USD rocznie na użytkownika w przypadku organizacji spotkań dla maks. 20 uczestników. W cenniku dostępne są też opcje obsługi od 50 do 1000 uczestników.