actiNAS Cube RDX - ochrona danych dla sektora MŚP

actiNAS Cube RDX – to połączenie gwarantowanej ciągłości dostępu do danych z ich bezpieczeństwem w jednym rozwiązaniu.

actiNAS Cube RDX? jest sieciowym serwerem plików i gwarantuje niezawodną, możliwość przechowywania aż do 10 TB informacji. Procesor Intel Celeron oraz do 4 GB wewnętrznej pamięci RAM (1 GB standardowo jest już zainstalowany) dbają o wysoką wydajność systemu, która umożliwia jednoczesny dostęp do danych aplikacjom i użytkownikom.

actina cubeUrządzenie oferuje wydajne i bezpieczne poziomy RAID (0, 1, 5, 6, 10 i JBOD) bazując na maksymalnie 5 dyskach twardych S-ATA II (hot-plug) o łącznej, natywnej pojemność do 10 TB. Za szybki transfer danych odpowiadają dwa zintegrowane porty Ethernetowe, każdy po 1Gbit wspierające ?Trunking?, ?Load Balancing? i ?Failover?. Urządzenie wspiera różnorodne protokoły sieciowe takie jak np. TCP/IP, DHCP. AppleTalk, MacZone, SMB, NFS, CIFS, AFT over TCP/IP, HTTP, umożliwiające zabezpieczanie i transfer danych. Standardową funkcjonalnością jest także wsparcie iSCSI.

Aktywne wsparcie Windows Active Directory (AD) to także jeden z plusów urządzenia. actiNAS Cube RDX? umożliwia import kont użytkowników domeny AD wraz z nazwą użytkownika i odpowiednim hasłem.

Niezawodne działanie systemu gwarantowane jest dzięki sensorom temperatury, które w sposób ciągły nadzorują temperaturę otoczenia, urządzenia oraz dysków twardych i procesora. Zintegrowana funkcja monitorowania systemu umożliwia wysyłanie poprzez email powiadomień o stanie najważniejszych elementów urządzenia (dyski, wentylator, temperatura,...).

Systemy actiNAS Cube RDX? standardowo są wyposażone w profesjonalne urządzenie do zabezpieczania i archiwizacji danych serii actiDisk RDX? S-ATA zapisujące dane z prędkością do 35 MB/sek. Rozwiązanie to łączy w sobie prostotę obsługi i bezpieczeństwo danych rozwiązań taśmowych z prędkością oraz z możliwością szybkiego dostępu do informacji rozwiązań dyskowych. Odporne na wstrząsy i uderzenia nośniki danych oferują natywną pojemność 160, 320, 500 oraz 640 GB są zwrotnie jak i ?do przodu? kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku nośnikami, także innych producentów. Rozwiązania serii RDX są standardem przemysłowym stosowanym także przez HP, IBM, DELL, Fujitsu i wielu innych producentów serwerów.

Rozwiązania actiNAS Cube RDX? są objęte 3-letnią gwarancją i 2-letnim szybkim serwisem wymiennym Fast Exchange Service i już dostępne w autoryzowanej sieci dystrybucyjnej oraz u partnerów handlowych actidata na terenie Polski.

Cena rynkowa nowych urządzeń (cena dla użytkownika końcowego bez VAT):

  • actiNASCube RDX? (bez dysków twardych i nośnika RDX)          1.295 ?euro
  • actiNAS Cube RDX? 1.5 TB, 3x 500 GB S-ATA II HDD incl. nośnik RDX 500 GB        1.765 ?euro

Serwer NAS Iomega StorCenter ix4-200d