Panasonic TOUGHBOOK CF-C1: Notebook typu Business-Rugged

Panasonic konsekwentnie rozwija linię super odpornych notebooków przeznaczonych do biznesu. Nowy Toughbook CF-C1  waży wraz z baterią jedynie 1.47 kg i został zaprojektowane z myślą o mobilnych pracownikach, którzy często wprowadzają dane do komputera również w warunkach polowych.

To lekki, odporny biznesowy notebook, który może być używany w postaci rozkładanej lub tabletu. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem dla mobilnych pracowników, którzy często i zróżnicowany sposób wprowadzają dane. Razem z ergonomicznym paskiem umożliwiającym wprowadzanie danych jedną ręką, CF-C1 w zależności od wersji posiada również ekran dotykowy Multi-touch i digitizer lub ekran rezystancyjny Multi-touch, który można obsługiwać nawet w rękawiczkach. Ekran dotykowy w modelu Panasonic Toughbook CF-C1 działa w trybie złożonym oraz tablecie bez ryzyka uszkodzenia. Wzmocniony potrójny zawias usztywnia ekran, podczas gdy użytkownik pisze na klawiaturze. Specjalnie zaprojektowana wytrzymała konstrukcja z potrójnymi zawiasami nie wpływa znacząco na wagę urządzenia. Model CF-C1 oferuje również do 10 godzin pracy dzięki wykorzystaniu podwójnego zestawu baterii, które można wymieniać bez przerywania pracy urządzenia.

Podwójne wymienne baterie i ergonomiczny pasek typu hand-free

Nowy Panasonic Toughbook CF-C1 jest w szczególności przeznaczony dla tych mobilnych pracowników, którzy wykonują panasonic tougbookwiele zadań w trakcie pracy w terenie i mają niewielkie szanse, aby doładować swoje urządzenie w podróży. Unikalne podwójne wymienne baterie zapewniają do 10 godzin pracy. Użytkownik może wymienić jedną z nich bez przerywania pracy urządzenia. Wskaźnik naładowania baterii pokazuje użytkownikowi poziom naładowania w każdym momencie, nawet kiedy jednostka jest wyłączona. Z zainstalowaną pojedynczą czteroogniskową baterią jednostka jest niezwykle lekka i waży zaledwie 1.47 kg (oraz jedyne 1.69 kg z podwójną baterią), a ergonomiczny pasek pozwala użytkownikom z łatwością trzymać urządzenie jedną ręką i wprowadzać dane drugą ręką. Dzięki temu CF-C1 to idealne urządzenie dla osób, które w trakcie pracy i wprowadzania danych nie mogą postawić jednostki, aby swobodnie pisać (np. ankieterzy przeprowadzający badania konsumenckie w sklepach lub też pielęgniarki piszące raporty przy łóżku pacjenta).

Najwyższa wydajność i łączność

Nowy model Panasonic wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5-520M vPro? (2.4 GHz z Turbo Boost 2.93 GHz, Intel? Smart Cache 3MB), który oferuje wysoką wydajność łącznie z funkcjonalnościami biznesowymi w technologii vPro. Mobilni pracownicy często działają w stresującym środowisku oraz pod presją krótkich terminów, dlatego też prędkość procesora i niski pobór mocy czynią ich pracę łatwiejszą dzięki dostępowi do kluczowych aplikacji i szybszemu przetwarzaniu informacji.

Toughbook CF-C1 jest wyposażony w system szybkiej transmisji kluczowych danych w standardzie 3G, co może być szczególnie istotne w środowisku medycznym. Wiele organizacji ? mając wzgląd na przestrzeganie bezpieczeństwa i ochronę danych osobowych ? zarówno medycznych jak i  biznesowych ? nie chce przechowywać poufnych danych na urządzeniach przenośnych. Dlatego zasadniczą kwestią dla mobilnych pracowników, jest to aby przenosić informacje z urządzenia wejściowego do scentralizowanego serwera tak szybko i wydajnie jak to możliwe. Umożliwiają to wbudowane w Panasonic Toughbook CF-C1 urządzenia WiFI 802.11a/b/g/n i 802.11a/b/g/n Wi-Fi oraz system transmisji danych w standardzie 3G.

Praktyczny i łatwy do czyszczenia

CF-C1 posiada pojemnościowy ekran dotykowy Multi-touch, który można obsługiwać w rękawiczkach, dzięki czemu idealnie nadaje się dla pracowników służby zdrowia np. dla pielęgniarek lub lekarzy, odwiedzających pacjentów w ich domach. Urządzenie zawiera również gumowy, dezynfekowany ergonomiczny pasek. Rozkładany Toughbook CF-C1 posiada odporną na działanie cieczy klawiaturę i może wytrzymać upadek w trakcie pracy z wysokości 76 cm bez ryzyka uszkodzenia. Powyższe cechy są korzystne dla ankieterów prowadzących badania konsumenckie w sklepach, ale także dla specjalistów medycznych.

Cena i dostępność

Panasonic Toughbook CF-C1 z ekranem dotykowym Multi-touch i digitizerem będzie dostępny na rynku od lipca 2010. Model, który można obsługiwać przy pomocy rękawiczek pojawi się w sierpniu 2010. Panasonic Toughbook CF-C1 jest dostępny w rekomendowanej cenie od 9000 zł.