5 wideo z YouTube, które uwielbiają Polacy - oficjalny ranking Google

Zobaczcie, jakie filmy na YouTube oglądano w Polsce najczęściej w 2011 roku. W rankingu uwzględniono filmy stworzone przez użytkowników portalu. Możesz też sprawdzić, co oglądał świat.

[dane podano za blogiem Google Polska]
Najczęściej oglądanymi polskimi filmami stworzonymi przez użytkowników YouTube były

5. Niekryty Krytyk ocenia: Telezakupy

Niekryty Krytyk to jedna z osobowości polskiego YouTube'a - człowiek, który swoją popularność zbudował na krytykowaniu. W tym odcinku krytykuje telezakupy, więc można powiedzieć, że przeciwnik sam się podłożył.

1624776 odtworzeń

4. KlejNuty - Krzysiu,

Cała Polska kocha Krzysztofa i chce być jak on. Dlatego KlejNuty przekopały się przez liczne rozmowy, by wydobyć z nich esencję zdrowego stylu życia i przygotowały z tego utwór, który uczy i bawi. Teraz każdy może być jak Krzysztof.

Wykorzystano inny popularny filmik - Mielno niszczy każdego. Nie pytajcie, czemu jest popularny - jesteśmy w internecie.

1645908 odtworzeń

3. Ukryty polski - MEGA MIX !!!

Na pewno kiedyś doświadczyliście tego złudzenia, że za granicą wśród ludzi mówiących w obcym języki słyszycie polskie słowa. Na tym oparty jest sukces MEGA MIKSU, którego autorzy niestrudzenie szukają słów polskich w zagranicznych przebojach (i tej piosence Wilków po angielsku). Słów niekoniecznie ładnych i zdań niekoniecznie mających sens.

Zjawisko "misheard lyrics", czyli tekstów piosenek zapisanych "ze słuchu" jest stare jak sam internet. Jednym z bardziej znanych przykładów jest utwór Behemotha, który zna cała Polska.

1959964 odtworzeń

2. Pale kid from Poland - MC 'Silk', raps in 2 languages, 10% faster than Watsky!!

Najpierw niejaki Watsky opublikował klip, na którym chciał pokazać, że biali też potrafią szybko rapować - ścigał się z samym Busta Rhymesem. Niedługo cieszył się osiągnięciem, bo jak to w internecie bywa, pojawiło się kilka osób, które postanowiły pokazać, że umieją szybciej

Był wśród nich MC Silk, który nie tylko zarapował szybciej i w dwóch językach, ale jednocześnie robił inne rzeczy: zmywał, ubijał pianę, a przede wszystkim zabił gracza o ksywce Watsky w Quake 3: Arena. Swoje umiejętności udowodnił w radiu i telewizji stając się przedmiotem dumy polskich internautów.

1959964 odtworzeń

1. Projekt Warszawiak : nie ma cwaniaka na Warszawiaka (dir.k.skonieczny&m.starzecki)

Projekt Warszawiak to doskonały dowód na to, że pewne utwory się nie starzeją. Nowa wersja powojennego przeboju, piosenki Stanisława Grzesiuka "Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka" zdobyła sobie niezwykłą popularność - głównie dzięki lekko ironicznemu teledyskowi, ale też trafieniu w lokalny patriotyzm mieszkańców Warszawy.

Następny kawałek - "Tango apaszowskie" nie był już takim przebojem.

3447658 odtworzeń

Najczęściej oglądanymi polskimi wideoklipami były*:

1. GrubSon ft Emilia - Naprawimy to (official video) HD, 4434281 odtworzeń
2. Blue Cafe - Buena, 4421072 odtworzeń
3. Ewa Farna - Bez Lez, 4129756 odtworzeń
4. Ewa Farna - Ewakuacja, 4072057 odtworzeń
5. Grube Jointy - donGURALesko (prod.Matheo), 4060857 odtworzeń
6. Pezet - Co mam powiedzieć (prod. Sidney Polak), 3850681 odtworzeń
7. Mini Disco - Kaczuszki, 3570076 odtworzeń
8. "Ostatnia nocka" Yugopolis i Maciej Maleńczuk, 3294837 odtworzeń
9. Sylwia Grzeszczak - Małe rzeczy, 3042463 odtworzeń
10. Hemp Gru - Jedność ft. Żary JLB, Banda de Chicas [VIDEO] (DIIL.TV, 3010505 odtworzeń

*dane dotyczące liczby odtworzeń pochodzą z 16 grudnia br.

Więcej o: