10 zabawek, które sprawią, że znów zechcesz być dzieckiem [GALERIA]

Trwające właśnie w Niemczech targi zabawek Toy Fair mogą wydawać się nieco abstrakcyjne. A przecież zabawki to jeden z bardziej zyskownych biznesów. Zwłaszcza, że współczesne zabawki coraz bardziej przenikają się z elektronicznymi gadżetami dla dużych chłopców. No i kto z nas nie lubi popatrzeć na nowe propozycje firm, z produktami których spędził dzieciństwo?
Propozycje przygotował serwis Mashable, którego redakcja ma szczęście być na tych targach.
iCade 8-Bitty iCade 8-Bitty fot. ThinkGeek

iCade - 8Bitty - stary kontroler do nowego gadżetu

Jeśli twój iPad czy iPhone służą nie tylko do pracy, a czasem tęsknisz za starymi grami, to powinien zainteresować Cię ten gadżet - kontroler, kształtem przywodzący na myśl te od NESa (lub Pegasusa) umożliwiający sterowanie grami na iPadzie. Lista gier cały czas rośnie, a na czele jest aplikacja Atari Classic Collection z masą gier znanych z tych komputerów.

Firma iCade specjalizuje się w produkcji rozmaitych przystawek do produktów Apple - w ofercie ma też joysticki na ekran albo imponująca obudowę w kształcie automatu do gier, którą już kiedyś opisywaliśmy.

Sket Robo - rysujący robot Sket Robo - rysujący robot fot. Tosy

SketRobo - rysujący robot

Sket Robo jest w stanie narysować wszystko, co ma zaprogramowane w pamięci. W sumie niewiele różni się od drukarki, choć patrzenie na drukowanie nie wzbudza takiej radości. Ale, gdy trafi na rynek w 2013 roku ma mieć wbudowaną kamerę - wtedy narysuje to, co widzi.

Lego Lego "Władca Pierścieni" fot. Lego

LEGO Władca Pierścieni i Avengers dla chłopca w każdym wieku

Tak, Lego jest niezbyt technologicznym gadżetem (chyba, że Mindstorms albo taka ręka), ale chyba w każdym budzą podziw te małe figurki, które przedstawiają znane z kultowych historii postacie. Z czasem są coraz bogatsze w szczegóły - a LEGO konsekwentnie sięga po znane licencje, tworząc zestawy, które pozwalają się wcielić w ulubionych bohaterów. Pewnie niejeden ojciec położy zestawy z "Władcy Pierścieni" pod choinką. Niekoniecznie dla dziecka.

A dla tych, którzy nie lubią elfów, będą zestawy z Avengers:

Lego

Tablet MEEP! Tablet MEEP! fot. Oregon Scientific

Oregon Scientific MEEP! - tablet mam i ja

Tablety wykorzystywane są głównie do gier i rozrywki. Czemu więc nie zaprojektować takiego dla dzieci? Oregon Scientific proponuje MEEP! dla dzieciaków starszych niż 6 lat. W środku system Android 4.0 z prostym interfejsem, 7-calowy kolorowy ekran dotykowy, 4GB pamięci i Wi-Fi. W sumie tatuś też może pobawić się, oglądając filmy, czytając książki i komiksy i grając w gry. Tablet wyposażono w możliwość zdalnej kontroli rodzicielskiej, by pociecha nie oglądała nieodpowiednich treści. Ma kosztować 149 dolarów i trafić do sprzedaży w październiku.

Barbie Photo Fashion Barbie Photo Fashion fot. Engadget za swiatobrazu.pl

Barbie Photo Fashion, czyli Barbie-aparat

Przyznajemy, że Barbie z 5-megapikselowym aparatem ukrytym w klatce piersiowej to dziwaczny pomysł. Ale my mamy dużo więcej niż 7 lat i nie potrzebujemy robić zdjęć na herbatce u Kena. A zrobić można ich aż 100 i przegrać do komputera przez port USB umieszczony z tyłu.

Fruit Ninja Plug 'N' Play Fruit Ninja Plug 'N' Play fot. Mashable

Fruit Ninja Plug 'N' Play dla małych samurajów

Gra Fruit Ninja świetnie sprawdza się na konsolach, telefonach, tabletach, iPodach. Nic dziwnego, że ktoś wpadł na pomysł sprzedawania po prostu dedykowanego urządzenia z grą, które podłączasz do telewizora i grasz. W dodatku owoce tniesz nie palcem, czy ręką, a specjalnym mieczem.

Tak wygląda to na komórkach:

Cut the Rope i Fruit Ninja jako zabawki Cut the Rope i Fruit Ninja jako zabawki fot. Mattel/cdrinfo

Cut the Rope dla dzieci, które chcą bawić się iPadem

Inny przypadek superpopularnej gry na komórki to Cut the Rope, która dzięki współpracy z Mattel stała się stała się zabawką dla dzieci. Za pomocą małych figurek da się dokonywać interakcji z ekranem iPada, bawiąc się jeszcze lepiej niż normalnie. Podobnej zabawki doczekał się Fruit Ninja.

Crayola Digital Light Designer Crayola Digital Light Designer fot. Crayola

Crayola Digital Light Designer - kredki XXI wieku

To prawdziwa zabawka przyszłości - umożliwia rysowanie świetlnym piórem na powierzchni specjalnego stożka pozwala na tworzenie rysunków z kolorowych świateł. Trzy tryby pozwalają na dodanie do rysunków animacji specjalnych efektów Firma Crayola znana jest z kredek, ale takich w dzieciństwie nie mieliśmy.

Hasbro Lazer Tag 2 Blaster Hasbro Lazer Tag 2 Blaster fot. Hasbro

Hasbro Lazer Tag 2 Blaster - wirtualna zabawa w wojnę

Zabawa w wojnę lub policjantów nigdy się nie nudzi. Zwłaszcza, jeśli można zaprząc do niej iPhone'a lub iPoda. Po podłączeniu do specjalnego pistoletu pozwoli nam zagrać w laser tag, czyli taką laserową odmianę paintballa. Wirtualna wersja laserowego paintballa? Daleko zaszliśmy od strzelania z patyków i kapiszonów.

Electronic Guitar Bag Electronic Guitar Bag fot ThinkGeek

Electronic Guitar Bag - jaka gitara torba

To niby zwyczajna torba - dopóki nie trącimy strun umieszczonej na klapie gitary. Wtedy z głośnika stylizowanego na wzmacniacz dobiega dźwięk. I chociaż mała, pozwala zagrać coś konkretnego. Nie trzeba tachać ze sobą gitary, by zaimponować swoją znajomością solówki Jacka White'a.

Więcej o: