Korzystasz z Google Chrome? Koniecznie zainstaluj te rozszerzenia. Sprawią, że twoja przeglądarka będzie jeszcze potężniejsza

Chrome Web Store kryje w sobie mnóstwo niezwykle przydatnych dodatków, które sprawią, że twoja przeglądarka będzie działać jeszcze lepiej, a ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Oto najciekawsze z nich.
YouTube Picture in Picture YouTube Picture in Picture Chrome Web Store

YouTube Picture in Picture

Picture in Picture to jedna z najciekawszych funkcji mobilnej aplikacji YouTube'a. Dzięki niej, użytkownicy mogą przeszukiwać zasoby najpopularniejszego serwisu wideo na świecie, bez konieczności zamykania aktualnie odtwarzanego filmu.

Dotychczas użytkownicy przeglądarkowej wersji YouTube mogli jedynie z zazdrością spoglądać na tryb Picture in Picture. Na szczęście Google pomyślał również o nich. W Chrome Web Store dostępne jest rozszerzenie YouTube™ Picture in Picture (Beta), które pozwala na uruchomienie funkcji ?obrazu w obrazie? w przeglądarce Google Chrome.

Po instalacji i aktywowaniu rozszerzenia, wystarczy wejść na stronę YouTube.com i rozpocząć odtwarzanie dowolnego filmu. Następnie - nie zatrzymując odtwarzania - wpisujemy w wyszukiwarce YouTube'a interesujące nas hasło. Po kliknięciu w przycisk ?Szukaj?, naszym oczom ukazują się standardowe wyniki wyszukiwania. Z jedną różnicą - w prawym dolnym rogu znajdziemy okienko, w którym wciąż odtwarzany jest włączony wcześniej film.

Zainstaluj YouTube Picture in Picture

Google Similar Pages Google Similar Pages Chrome Web Store

Google Similar Pages

Dodatek Google Similar Pages pozwoli ci odnaleźć strony podobne do serwisu, który aktualnie przeglądasz. Wystarczy zainstalować rozszerzenie i kliknąć w jego ikonkę w prawym rogu paska adresu. Wówczas pojawi się rozwijane menu prezentujące linki do rekomendowanych stron wraz z niewielkim zrzutem ekranu. Narzędzie to może się okazać bardzo przydatne, gdy poszukujesz informacji na określony temat lub chcesz po prostu odkryć stronę, której wcześniej nie znałeś.

Zainstaluj Google Similar Pages

StayFocusd StayFocusd Chrome Web Store

StayFocusd

StayFocusd to idealne rozwiązanie dla każdego, kto miewa problemy z marnotrawieniem czasu spędzonego w internecie. Jeśli Facebook, Twitter, Netflix nie pozwalają ci się skupić na pracy, to może warto odciąć się od nich, przynajmniej na jakiś czas? StayFocusd to w pełni konfigurowalne rozszerzenie, które pozwala nam ustawić limit czasowy dla konkretnych witryn i usług. Po jego upływie dostęp do nich zostanie zablokowany.

Jeśli szukasz nieco prostszego rozwiązania, to polecamy instalację rozszerzenia Strict Workflow. Pozwala ono na uruchamianie 25-minutowego trybu pracy, podczas którego rozpraszające nas strony są automatycznie blokowane. Po nim, następuje 5-minutowa przerwa, w czasie której możemy nieco "zaczerpnąć powietrza" i sprawdzić co słychać na Facebooku i YouTubie.

Zainstaluj StayFocusd

Zainstaluj Strict Workflow

Evernote Web Clipper Evernote Web Clipper Chrome Web Store

Evernote Web Clipper

Evernote to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przechowywania notatek, list zadań, nagrywania wiadomości głosowych i zapisywania zdjęć. Rozszerzenie Evernote Web Clipper dla przeglądarki Chrome jest świetnym uzupełnieniem możliwości Evernote'a. To rodzaj "nożyczek", które pozwalają "wycinać" najciekawsze treści z internetu - zdjęcia, fragmenty artykułów itd. Web Clipper umożliwia również wykonywanie zrzutów ekranu oraz zapis do formatu PDF.

Zainstaluj Evernote Web Clipper

Momentum Momentum Chrome Web Store

Momentum

Momentum pozwala na zastąpienie okna nowej karty w przeglądarce spersonalizowanym centrum dowodzenia (Dashboard), które wyświetla wszystkie interesujące nas informacje. Możemy edytować wyświetlane informacje, prezentowaną grafikę, tekst powitalny, jak również dodawać nowe widgety. To nie tylko przydatny, ale i bardzo estetyczny dodatek do przeglądarki.

Zainstaluj Momentum

Google Mail Checker Google Mail Checker Chrome Web Store

Google Mail Checker

To absolutny niezbędnik dla każdego, kto często korzysta z Gmaila w przeglądarce. Z tym rozszerzeniem nie wiąże się żadna większa filozofia. To po prostu ikonka umieszczona tuż obok paska adresu, która informuje cię o liczbie nieprzeczytanych e-maili. Tylko tyle, i aż tyle.

Zainstaluj Google Mail Checker

Lazarus Form Recovery Lazarus Form Recovery Chrome Web Store

Lazarus Form Recovery

Twój system się zawiesił? W mieszkaniu zabrakło prądu? Jeśli w tym czasie pisałeś komentarz na internetowym forum, post na Facebooku, czy też wypełniałeś formularz zamówienia, to niemal na pewno stracisz efekty swojej pracy. Chyba, że zainstalowałeś wcześniej rozszerzenie "Lazarus". Dodatek ten automatycznie zapisuje wszystko to, co wpisujesz podczas korzystania z Chrome. Dane te można później w bardzo łatwy sposób odzyskać, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Zainstaluj Lazarus Form Recovery

Turn off The Lights Turn off The Lights Chrome Web Store

Turn off The Lights

To rozszerzenie przyda się każdemu, kto ogląda w przeglądarce materiały wideo. Wystarczy kliknąć przycisk "Turn off The Light", a tło wokół okna wideo automatycznie się zaciemni, tworząc iście kinową atmosferę. Jeśli chcemy, możemy również edytować poziom oświetlenia wideo i efekty tła.

Zainstaluj Turn off The Lights

Save To Pocket Save To Pocket Chrome Web Store

Save to Pocket

Niemal każdy zna aplikację Pocket, która umożliwia zapisywanie interesujących artykułów oraz innych treści znalezionych w internecie. Dodatek "Save to Pocket" pozwali nam w prosty sposób zapisać treść danej strony na naszym koncie Pocket. Wystarczy do tego tylko jedno kliknięcie.

Zainstaluj Save to Pocket

Panic Button Panic Button Chrome Web Store

Panic Button

To jedno z najbardziej przydatnych rozszerzeń dla Google Chrome. Szczególnie dla osób, które korzystają z internetu w pracy. Jeśli przeglądasz strony, których przeglądać być może nie powinieneś, a na horyzoncie pojawił się twój szef, to jednym kliknięcie myszki w przycisk "Panic Button" możesz ukryć wszystkie "dowody zbrodni". Gdy sytuacja wróci do normy, to samo  kliknięcie myszki przywróci wszystkie wcześniej uruchomione karty przeglądarki.

Zainstaluj Panic Button

Black Menu Black Menu Chrome Web Store

Black Menu

Jeśli często korzystasz z usług i aplikacji Google takich jak Gmail, Mapy, YouTube, Google Drive itd., to koniecznie zainstaluj rozszerzenie Black Menu. Wówczas, jednym kliknięciem myszki uruchomisz eleganckie i intuicyjne menu ze skrótami do najważniejszych aplikacji firmy z Mountain View. Pasek ten możesz edytować i dodawać oraz usuwać wybrane skróty.

Zainstaluj Black Menu

Więcej o: