Komentarze (135)
Najlepsze, najbardziej szokujące zdjęcia testów broni atomowej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sqro

  Oceniono 4 razy 2

  i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/03/30/article-1165768-0155A344000004B0-783_468x321.jpg
  ta fotka już tak efektownie nie wygląda

 • 16thwt

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czy ci co wymyślają te tytuły w gazeta.pl napisaliby, że "zabójczo piękne" były zawalenia się wieży WTC albo w 1999 budynki w Moskwie po zamachach ? Baliby się tak napisać z obawy o pochwałę terroryzmu. "Jadą" po Amerykanach ale inne mocarstwa atomowe lepsze nie są. Najbardziej mi szkoda tych co oglądając te zdjęcia naprawdę porównują je do zachodu słońca. Głupota nie zna granic.

 • prof_s_jonalizm

  Oceniono 4 razy 2

  jednocześnie piękne i przerażające

 • czuly-wojtek

  Oceniono 4 razy 2

  flugufrelsarinn -> Zgadza się, w myśl amerykańskiej dewizy "Co wolno wojewodzie..." itd.

 • krociech

  Oceniono 2 razy 2

  Mam pytanie - co właściwie się PALI w tej KULI OGNIA? Bo przecież chyba nie piasek ani beton ani woda? Azot z powietrza? Pytam poważnie.

 • 1andre2

  Oceniono 6 razy 2

  Natura oddaje pięknym gestem hipokrytom poprzez tornada,cyklony,burze,powodzie w celu opamiętania.A ile nieszczęść ludzkich po tych wybuchach które skaziły wodę i powietrze tego
  nie przewidziano i nie potrafiono zmierzyć do dziś. W imię czego ludzkość musi znosić kosekwencje.

 • noducks

  Oceniono 22 razy 2

  zrzucenie bomby na miasta, w ktorych znajdowaly sie tylko kobiety, dzieci i starcy (mezczyzni w wieku 14-60 byli przymusowo zmobilizowani i wyslani na front) raczej nie nazwalbym warunkami bojowymi. ale jaki kraj takie i zasady demokracji

 • acidity

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ludzkość jako rasa zasługuje na to, aby żyć i rządzić tą planetą?
  Do przemyślenia.

 • figlik-net

  Oceniono 1 raz 1

  tak a nas straszy się że jak na przystanku autobusowym zapali się papierosa to zakazi się środowisko naturalne dymem i tlenkami i dwutlenkiem węgla i powstanie dziura ozonowa . A oni zabili ziemię 1 000 razy i nie zapłacili mandatu i nie mają nawet zamiaru . Czy ktoś wyliczył ile powstało tlenków , ile ozonu zostało zniszczone i czy aby naprawdę winne są lodówki .
  ?????????????????

 • shaft31

  Oceniono 1 raz 1

  Sami siebie unicestwimy, tniemy galaz na ktorej siedzimy, dlaczego czlowiek jest takim skonczonym idiota??? Dlaczego??????

 • ssmentek

  Oceniono 1 raz 1

  10 fotka to 25/1000 a nie 1/4 sekundy.

 • a0a0a0

  Oceniono 1 raz 1

  A niektorzy martwia sie Fukushima...

 • figlik-net

  Oceniono 1 raz 1

  tak tyle Amerykanie , ale wybuchy robiły też Rosjanie , Francuzi , Chińczycy każdy wybuch to koniec świata , czyli ile to już było końców swiata ????????? i pewno jeszcze trochę ich będzie .
  Nikt nie ponosi kary za zanieczyszczenie środowiska promieniowaniem i innymi podobnymi działaniami ??//

 • tomili00001

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam album fotograficzny "100 Suns" dla tych których widok takich eksplozji zachwyca, jest jeszcze film pokazujący jakąś część prawdy o testach broni nuklearnej na ziemi i na oceanach z użyciem zwierząt, statków i budynków, niestety tytułu filmu nie pamiętam. Niestety nieprawdą jest też to że to tylko hameryka się bawiła atomem, poczytajcie trochę min. o Francji i o broni atomowej na atolu . Co do tych zdjęć, są już stare, ludzkość trochę zmądrzała i już nie przeprowadza testów jądrowych na taką skalę.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjeciu Nr.10 czas podany jest 0,025sek a nie 0,25 czy tez 1/4sek jak to jest w tekscie.
  Dziesieciokrotna roznica.:))

 • letalin

  Oceniono 1 raz 1

  Niewielu wie, że bomba atmomowa w istocie zabija przez promieniowanie przenikliwe i cieplne oraz falę uderzeniową, ale późne skutki, te wszystkie wzrosty zachorowań na raki i inne straszne choroby, to nie bajka.

  Uff, pospiech...Bajka, jak najbardziej bajka te wszystkie epidemie raków w Japonii i u nas po Czarnobylu.

 • bulorz

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie to najbardziej popieprzony gatunek zamieszkujący tę planetę. Tak, to jest pewne.

 • letalin

  Oceniono 1 raz 1

  Można też inaczej na to spojrzeć optymistycznie: Tysiące prób bomb atomowych. Na lądzie, morzu i w powietrzu wybuchały bomby , a my sobie biegamy jakby nigdy nic. Niewielu wie, że bomba atmomowa w istocie zabija przez promieniowanie przenikliwe i cieplne oraz falę uderzeniową, ale późne skutki, te wszystkie wzrosty zachorowań na raki i inne straszne choroby, to nie bajka.

  pl.wikipedia.org/wiki/Car_Bomba dla amtorów najmocniejszych wrażeń.

 • maciejg6

  Oceniono 1 raz 1

  @mniklasp , tez nie rozumiem tej nagonki na USA w niektorych mediach. W sumie nic dziwnego ze duza czesc ciemnoty w Polsce ma zla opinie o USA jak tylko zle rzeczy (w ich pojeciu) sa podawane.

 • maciejg6

  Oceniono 1 raz 1

  @noducks , jak zwykle w takich przypadkach jestes niedoinformowany i przez brak ci inteligenji skoro propagujesz swoj brak wiedzy. Hiroszima i Nagasaki to byly porty w ktorych stacjonowaly floty japonskie. Bomby zostaly zrzucone na te floty, a nie na miasta. W ten sposob Amerykanie zniwelowali mozliwosc walki Japonczykow na pacyfiku zmuszajac ich do poddania sie. Japnczycy za kazdym razem zostali ostrzezeni i wezwani do poddania sie, ale oni woleli ginac za cesarza. No az w koncu nie bylo czym walczyc i sie poddali.

 • 8grzesiekc82

  Oceniono 1 raz 1

  ponad 1000 detonacji samych stanów a co z innymi mocarstwami? Ludzie co oni z nas robią

 • matka_bosaka

  Oceniono 1 raz 1

  5/11 - wyraźnie w lewej części zdjęcia widać twarz szatana.

 • andrzejto1

  Oceniono 1 raz 1

  noducks wykazujesz się totalną ignorancją w kwestii wojny na Pacyfiku. Nie tylko w tym ile i jakich obiektów militarnych w tych miastach były, ale też w kwestii następstw działań wojennych, które by nastąpiły gdyby bomb NIE ZRZUCONO. Poczytaj, dowiedz się i wtedy zabieraj głos.
  Było to mniejsze zło. Gdyby te bomby nie spadły, zginęłoby znacznie więcej japończyków.

 • aammii81

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie są szaleni. Ten cały nasz ziemski burdel skończy się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewa. Będzie tylko małe bum i g.. zostanie po tej naszej niby wspaniałej, liczącej tysiące lat cywilizacji. Szkoda mi tylko niewinnych saren, fok, misiów itp. Mam nadzieję, że jak już to wszystko pier...olnie, to do nich będzie należeć Królestwo Niebieskie. Amen

 • z.wyspy

  Oceniono 3 razy 1

  lem był pesymistą. mówił, że to tylko kwestia czasu, kiedy drapieżnym małpom uda się w końcu uczynić użytek z przedwczesnych technicznych dokonań swoich intelektualistów. myślę, że ten najwybitniejszy z polaków XX wieku miał rację. wiadomość o uruchomionej esemesem niekontrolowanej reakcji jądrowej w jakiejs nowojorskiej/paryskiej/berlinskiej piwnicy dopadnie nas wcześniej czy później. a potem już poleci...
  *
  no bo kto niby miałby temu zapobiec? ludzie w rodzaju komorowskiego, który nie potrafi sklecić zdania bez ortografow? a może jakiś kaczyński? więc czekam.

 • marteczka13.07

  Oceniono 1 raz 1

  A efekt cieplarniany to skutek zbyt dużej liczby samochodów na drogach oraz rozwoju gospodarczego w mniejszych państwach...

 • wolny-analityk

  Oceniono 3 razy 1

  Można łajać Amerykanów że chłopcy są be i nieekologiczni. Ale jakby nie zbudowali tych zabawek w zeszłym wieku, to byśmy mieszkali w Stalinogrodach, Mołotowogrodach, chodzili do pracy do Ministerstwie Prawdy w szarych mundurkach, a wielki brat by patrzył czy nie popełniamy myślozbrodni.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 7 razy 1

  Straszne. Gdzie oni przeprowadzali te próby? Przecież to grozi skażeniem ogromnego terenu. Jedynym usprawiedliwieniem mogłoby być przypuszczenie, że wtedy jeszcze niewiele wiedziano o długofalowych skutkach. Ale czy mając w ręku broń o gigantycznej sile i nie znając długofalowych skutków, MORALNIE WOLNO choćby myśleć o jej stosowaniu?!
  Przemoc jest dopuszczalna wyłącznie w obronie własnej i ma służyć powstrzymaniu cudzej przemocy, a nie unicestwieniu wroga. Dlatego każde użycie broni masowego rażenia to zbrodnia.
  "Pocieszam", że Sojuz był jeszcze gorszy - wszystko wskazuje na to, że tam zupełnie świadomie wykorzystywano ludność (głównie Kazachstanu) jako króliki doświadczalne. Kiedy próby naziemne i nadziemne były jeszcze dozwolone, zdarzało się, że ludzie znajdowali się parę kilometrów od wybuchu. Niby kazano siedzieć w domach (co przecież też zabezpieczyłoby ich tylko przed ostrymi urazami po zetknięciu z falą uderzeniową, nie przed napromieniowaniem), ale nikt tego nie pilnował. "Jednostka nazowem Historii"...
  I ludzie do dziś mieszkają na napromieniowanych terenach, wydobywają metale z instrumentów pomiarowych pozostałych po wybuchach podziemnych, piją wódę myśląc, że chroni przed promieniowaniem... Potworność. Może lepiej by dla nich było, gdyby od razu zabiło jakiegoś generała i położyło kres sowieckim marzeniom o mordowaniu...

 • kartofiellach

  0

  To jest tragiczne.
  Obrzydliwa walka o dominację i ewentualne wyniszczenie całych społeczeństw, oczywiście w obronie pokoju i demokracji... Oczywiście z obu stron żelaznej kurtyny.
  Z drugiej strony cieszą krytyczne głosy tutaj, ale teraz pomyślcie Państwo, jeśli wtedy dokonano ponad 2000 prób tak straszliwej broni, o której długofalowych skutkach działania nic nie wiedziano i nie dbano o to, to teraz zdajcie sobie sprawę, czy ktoś z zainteresowanych powie nam prawdę o skutkach szczelinowania przy wydobyciu gazu łupkowego czy GMO itd, skoro "ktoś" ma z tego ogromne pieniądze!

 • kartofiellach

  0

  To jest tragiczne. Obrzydliwa walka o dominację i ewentualne wyniszczenie całych społeczeństw, oczywiście w obronie pokoju i demokracji...
  Z drugiej strony cieszą krytyczne głosy tutaj, ale teraz pomyślcie Państwo, jeśli wtedy dokonano ponad 2000 prób tak straszliwej broni, o której długofalowych skutkach działania nic nie wiedziano i nie dbano o to, to teraz zdajcie sobie sprawę, czy ktoś z zainteresowanych powie nam prawdę o skutkach szczelinowania przy wydobyciu gazu łupkowego czy GMO itd, skoro "ktoś" ma z tego ogromne pieniądze!

 • bina77

  0

  Pomyślmy o zmianach klimatycznych, ryzyku z użyciem energii jądrowej, niebezpieczeństwie atomowego wzbogacania broni, zagrożenia terrorem, efekty związane z niestabilnością polityczną, ekonomiczne skutki kryzysów finansowych, epidemie, nagłe stany lękowe. Współzależność jest w rzeczywistości wspólną zależnością. Nic nie jest całkowicie odizolowane, nie ma więcej „spraw zewnętrznych, wszystko staje się krajowe, nawet prywatne. Problemy innych ludzi są teraz naszymi problemami. Nie możemy więcej patrzeć na nie z obojętnością, lub mieć nadzieję na osobiste korzyści.

  Musimy uczyć się tych nowych zasad gry na Świecie, na którym wzajemna korzyść lub wzajemny problem są dużo ważniejsze niż interesy prywatne, bądź narodowe. czytaj dalej laitman.pl

 • zonzonel

  0

  @themilord:
  My mamy system metryczny.
  Ile to jest "2000 tysięcy" na nasze?

 • zonzonel

  0

  na zdjęciu pisze 0,025 sekund a pismaczek: 0,25 sekund.
  Bezmyślnie, przecież to jest ćwierć sekundy.

  Gdyby bomby atomowe tak powoli eksplodowały, możnaby przed nimi uciekać na harleyu.
  No dobra, niech będzie że podrasowanym.

 • the_milord

  0

  Od lat 50-tych przeprowadzono na świecie około 2000 tysięcy próbnych eksplozji. W atmosferę poszły tony radioaktywnych pierwiastków, duża część skumulowała się w glebie i została tam do dziś, pewna część spadła do oceanu. Świat się przez to nie zawalił, mało kto się w ogóle tym przejmuje. Z kolei po awarii elektrowni atomowej i wycieku na niewielkiej przestrzeni świat ogarnia globalna panika, na gwałt wyłączane są sprawne siłownie, prowadzony jest program cofania się w rozwoju technologicznym. Co jest grane z ludźmi? Nie potrafimy chyba myśleć racjonalnie, tylko gapimy się bezmyślnie w migające na ekranach zdjęcia i chłoniemy bełkot pseudoautorytetów.

 • troque

  0

  To robi wrażenie. Na początku trzeba odrobiny cierpliwości - potem dzieje się, oj dzieje ...

  www.youtube.com/watch?v=9U8CZAKSsNA

 • lukaszx

  0

  Takie bombki spadną niebawem na Iran

 • adam_gliniany

  0

  Zdjęcie numer 10 - czas wynosi nie 0,25 po detonacji a rząd wielkości mniej - 0,025. Macie to opisane na zdjęciu, głupki.

 • hupec

  0

  Powinni se te atomówkę wetknąć w d... i odpalić. Zresztą, oni tam mają grzyby i bez tego

 • noyoucan

  0

  Ci, którzy przyjdą po ludziach, zasługują na lepszy świat, i życie...

 • santoallora

  0

  "Choć tylko dwa razy użyto jej w warunkach bojowych, "

  Jakich tam "bojowych"?
  Jaki bój stoczyli mieszkańcy Hiroszimyz latającą fortecą?

 • jan.szulc

  0

  Zdjęcie 10/11. Opis "Eksplozja testowa Trinity uchwycona na zdjęciu zrobionym zaledwie 0,25 sek. po detonacji".

  A na zdjęciu "0.025 sec"

  Poprawcie, taka literówka?

 • pogodny91

  0

  Gdyby nie ofiara mieszkańców Hiroszimy i Nagasaki nikt nie zdawałby sobie realnej sprawy ze skutków jej użycia na dużym mieście i najpewniej doszłoby do bezsensownych szturmów na wyspy japońskie kosztujące dużo więcej istnień właśnie ludności cywilnej. Poza tym atomówka mogłaby spaść na np. Londyn, Paryż, Los Angeles...

 • figlik-net

  0

  nie jest skandaliczne , tylko bez karne - nikt nie ma strachu za limity promieniowania , limity i odszkodowania za straty środowiska itp .

 • ku.ku.lka

  0

  @krociech

  Powiedz naprawdę nie wiesz czy lecisz w kule?
  Nie mogę uwierzyć w to co przeczytałem...no dobra ale skoro Już pytAsz.

  To niekontrolowane sPalanIe pary wodnEj w śRoDOwisku nadazotan tLEnu trójwartościowego powstałego lawinowo podczas wybuch bomby zawierającej materiały rozszczepialne w osłonie...Pozatym spalają się tam jeszcze kilotony to taki materiał uzyskiwany przy wzbogacaNIu matEriałów rozszczepialnych...

  Jak zestawisz duże litery w nietypowych miejscach tekstu to uzyskasz referencje do źródła tej wiadomości.

  Teraz jasne? No doczytasz, wyguglujesz i możesz jechać do Świerku - są vacaty i dobrze płacą. Nie dziękuj.

 • tec1

  0

  ...kilka tysięcy wybuchów, a potem się mówi o poziomie tła...
  a ogólnie mówiąc to dzieciom powinno się zabierać zabawki którymi mogą zrobić krzywdę sobie lub innym.

 • speedy13

  0

  unkn_0wn: zauważ, że awarie w Czernobylu i Fukushimie życie na Ziemi także jakoś przetrwało :). Skażenie ograniczyło się praktycznie do bezpośrednich okolic miejsca wypadku; i podobnie, tereny poligonów atomowych na których dokonywano wybuchów naziemnych i powietrznych często są zamknięte to dzisiaj.

  Niektóre substancje wyemitowane w Czernobylu są faktycznie bardziej niebezpieczne: chodzi o jod-131, produkt powstający z węgla (grafitu) w prętach sterujących, którego duże ilości wydostały się po eksplozji i pożarze reaktora. jest on wchłaniany przez tarczycę i przyczynić się może do jej nowotworów. Z bomby nie powstałoby tyle jodu-131. Ponadto przy typowej niskiej eksplozji powietrznej bomby same sprzątają po sobie: większość pyłu z otoczenia miejsca eksplozji wciągana jest do wnętrza chmury, powstającej przy ochładzaniu kuli ognistej (kapelusz grzyba) i razem z nią wznosi się wysoko w atmosferę. W efekcie skażenie rozprzestrzenia się tak daleko, na tak wielkim obszarze, że jego średni poziom jest znikomy. Przy wybuchach naziemnych a zwłaszcza odkrytych podziemnych jest gorzej, prawie cały "syf" zostaje w pobliżu miejsca eksplozji lub rozprzestrzenia się na relatywnie niewielką odległość. Ale takich testów było mniej. Najczęściej robiono eksplozje powietrzne, a po 1962 praktycznie już tylko podziemne zakryte.

 • zonzonel

  0

  Jak słusznie zauważa noducks, "warunki bojowe" to pojęcie względne.
  Wojna to zawsze konflikt pomiędzy uzbrojonymi a bezbronnymi, a nie pomiędzy państwem A i państwem B.
  Bezbronnych gnębią wszyscy: i "wróg" i "swoi".

 • unkn_0wn

  0

  Zastanawia mnie taka rzecz, skoro USA odpaliło aż tyle bomb atomowych, Rosjanie podobną ilość albo i więcej, cały ten promieniotwórczy syf trafił do ekosystemów a mimo to życie na Ziemii jakoś przetrwało, to czemu tak katastrofalne skutki dały awarie w Czernobylu i Fukushimie? Czy w reaktorach używa się bardziej niebezpiecznych materiałów/reakcji? Pytam jak najbardziej serio.

 • ekav

  0

  POdziwiam talenty ludzkie i poczucie estetyki.
  Tyle piekna wyzwolili brawo!!!!!
  Jak inspirujece to jest
  brawo ludzkośći

 • lichttrager

  0

  30 października 1961 r. ruscy zrzucili tzw car bombę. Miała moc 58 Mt trotylu. Zmiotła parę wysp na morzu arktycznym. Zrobił ją o ironio laureat pokojowej nagrody nobla Sacharow. To co robili Amerykanie to Pan Pikuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX