Niemiecka "procyzja" - zabójcze choinki i strzelanie maczetami

Oto człowiek z prawdziwą pasją. Nie interesuje go malarstwo, nie kolekcjonuje monet, nie zbiera znaczków. On po prostu kocha proce. Najlepiej takie strzelające maczetami i wyposażone w laserowe celowniki.

Proca strzelająca maczetami

To właśnie powyższym filmem autor "wypłynął" ostatnio w polskim internecie. Jest on dowodem na to, że prawdziwa pasja nie zna granic. Widać na nim zabójczo przerażające urządzenie, które może i nie wygląda jak proca, ale tym właśnie jest. Z tą różnicą, że zamiast kamieniami, strzela maczetami.

Autor tej konstrukcji, to Niemiec Jörg Sprave, ekonomista z wykształcenia, twórca wszelkiej maści proc z zamiłowania. Nie wiadomo czy wystąpi w drugiej części filmu "Maczeta", ale myślę, że powinien.

Proca do walki z zombie

Specjalnie na Halloween Jörg przygotował film instruktażowy pokazujący jak zrobić procę do walki z zombie. Bardziej przypomina to już łuk, ale nie będę się kłócił z ekspertem. Na początku filmu prezentacja gotowej konstrukcji, dalej trochę materiału z prac konstrukcyjnych.

Oprócz konstruowania zabójczych broni w swoim garażu, ten sympatyczny świr lubi też łowienie ryb na spinning, pisanie, paleoantropologię i naukę o ewolucji. Oby tylko w trakcie studiowania tej tematyki nie doszedł do wniosku, że ewolucji trzeba trochę pomóc i wyeliminować słabe jednostki. Zdeterminowany Niemiec z śmiercionośną procą w ręku? To brzmi groźnie.

Proca kapitana Jacka Sparrowa

Dla fanów "Piratów z Karaibów" Jörg przygotował procę w kształcie pistoletu kapitana Jacka Sparrowa (główny bohater serii filmów). Następnie przetestował ją z żelową głową pirata. Jak nie trudno się domyślić strzał prosto w twarz manekina nie skończyła się dla niego zbyt dobrze.

Zabójca choinka

Inny projekt tego (mam nadzieję) niegroźne wariata, to przerobienie uroczej, świątecznej choinki w zabójczą procę. To tak na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości, czy procę można zrobić ze wszystkiego. Ja pozostanę jednak przy wyrzucaniu suchego drzewka do śmieci.

Pełna kolekcja

Na koniec prezentacja bogatej kolekcji Jörga Sprave, człowieka który po prostu kocha strzelać z procy. Najlepiej z pomocą celownika laserowego.

Więcej o: