Włoska policja również nie jest gotowa na cyberwojnę

Legion Anonimowej Zagłady atakuje.

Nowy dzień, nowe włamanie. Tak można podsumować doniesienia ze świata hakerów. Wczoraj informowaliśmy o ataku na niemiecką policję i organizację rządową mającą zajmować się bezpieczeństwem Internetu i prowadzeniem cyberwojny. Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, że hakerzy z grupy nazywającej się Legionem Anonimowej Zagłady (odwołanie do Legionu Zagłady - jednej z najbardziej znanych grup hakerskich), zaatakowali "włoską cyberpolicję" - CNAIPIC. Z serwerów Centro Nazionale Anticrimine Informatico per la Protezione delle Infrastrutture Critiche skradziono około 8GB danych. Mają one w całości zostać opublikowane w sieci. Część można zresztą już teraz obejrzeć na łamach serwisu Pastebin .

Co ciekawe, Legion Anonimowej Zagłady posiadać ma także inne dokumenty, które ukradł firmom i rządom z całego świata. Są wśród nich dane z australijskiego Ministerstwa Obrony, nepalskiego MSZ, egipskiego Ministerstwa Transportu i Komunikacji, amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, ambasad znajdujących się na Ukrainie czy rosyjskich firm takich jak Gazprom. Dokumenty te mogą dla wielu osób być interesującą lekturą.

Same włamania, jak twierdzi Legion, są częścią operacji AnitSec . CNAIPIC nie skomentował działalności Legionu Anonimowej Zagłady.

Więcej o: